Top Tantis – najlepsze książki listopada

Kiedy dni stają się coraz krótsze, a jesienne wieczory zachęcają do pozostania w domu, nic nie sprawdza się lepiej niż dobra książka. Listopad w księgarni internetowej Tantis obfituje w literackie nowości, które zadowolą nawet najbardziej wymagających miłośników literatury. W tym miesiącu nasza selekcja zawiera zarówno długo oczekiwane kontynuacje, jak i kolejne książki uznanych autorów. Zapraszamy na fascynującą podróż przez literacki listopad w Księgarni Tantis!

Bezgłos – Katarzyna Puzyńska

Miłośnicy serii “Lipowo” z pewnością będą zainteresowani najnowszą książką Katarzyny Puzyńskiej pt. “Bezgłos”. Osoby, które już znają twórczość autorki, nie będą potrzebowały dodatkowych argumentów, by sięgnąć po ten tytuł.

W “Bezgłosie” Puzyńska ponownie zaprasza czytelników na emocjonującą podróż. W najnowszym thrillerze, obok nierozwiązanej zbrodni, pojawiają się też elementy mistyczne, wywołujące grozę, motywy wplecione w słowiańską mitologię. Warto sprawdzić “Bezgłos”, aby odkryć, że autorka przygotowała coś znacznie więcej niż zwykłą opowieść. Książka do nabycia w naszej księgarni – https://tantis.pl/bezglos-p3421055

Na uwięzi. Detektyw Jakub Sobieski Tom 4 – Katarzyna Bonda

Jakub Sobieski, buntownik wśród detektywów, znów w akcji! W najnowszej powieści Katarzyny Bondy “Na uwięzi”, ten niezrównany detektyw wyrusza na kolejną misję. Jego zdolność do zagłębiania się w ciemne zakamarki świata przestępczego i zadawania problemów różnym przestępcom jest naprawdę wyjątkowa. Oryginalne i kontrowersyjne metody pracy, często wprawiają w zakłopotanie innych śledczych, którzy cenią sobie reputację i rygorystycznie trzymają się ustalonych procedur. Jednak nie można zaprzeczyć, że metody Sobieskiego, balansujące na granicy prawa, często okazują się nadzwyczaj efektywne…

Najnowsza powieść “Królowej polskiego kryminału” – https://tantis.pl/na-uwiezi-detektyw-jakub-sobieski-p3435051

Śmierć, jemioła i cholera. Saga rodu Tyszkowskich. Tom 3 – Magda Skubisz

Oto ekscytujący ciąg dalszy opowieści o “Aptekarki i Czarciego ogrodu”, stanowiących pierwsze części Sagi rodu Tyszkowskich. Antoni Tyszkowski znalazł się na życiowym zakręcie. Zrażona do niego Katja, nieposłuszna służąca, porzucający go pies i rozczarowana matka zastanawiająca się nad sensem macierzyństwa to tylko część jego problemów. Nawet hulaszczy tryb życia, bójki czy alkohol nie potrafią już poprawić jego samopoczucia. W momencie, gdy wszystko zaczyna się sypać, pojawia się coś, co odmieni los – epidemia cholery. 

Trzeci tom Sagi rodu Tyszkowskich –- https://tantis.pl/smierc-jemiola-i-cholera-saga-p3429503

Osada – Michał Śmielak

1978 roku, w niewielkiej wiosce u podnóża Karkonoszy, podporucznik Jan Ryś obchodzi swoje pierwsze od dłuższego czasu Boże Narodzenie z rodziną. Idyllę przerywa gwałtowna zima, izolując osadę od reszty świata. Walka z surowymi żywiołami przybiera mniej ważne znaczenie, kiedy na placu wsi odnajduje się ciało młodej kobiety.

Czy młody milicjant wytropi zabójcę? Jaką prawdę kryje legenda, opowiadana przez starszych mieszkańców, że pewnego dnia wieś nawiedziła Mara, demon mrozu i śmierci? Czterdzieści lat później, śledczy ze specjalnej jednostki Archiwum X wzywają emerytowanego Jana Rysia na przesłuchanie w sprawie zbrodni z 1978 roku…

Niesamowita, świetnie przyjęte przez czytelników powieść Michała Śmielaka do nabycia tutaj – https://tantis.pl/osada-p3425729

Known from Snow – Vela Szulwińska

Felicity Mistlee każdego roku z niecierpliwością oczekuje zimy, aby móc znów poczuć magię jazdy na nartach i doświadczyć świeżości górskiego powietrza. Po zakończeniu szkoły średniej, postanawia poświęcić swój czas jako wolontariuszka na stokach narciarskich w Austrii. Wszystko wydaje się idealne, dopóki jej plany nie legną w gruzach. Neo Harrison, gwiazda lokalnych stoków i profesjonalny snowboardzista, przypadkowo wjeżdża w nią, powodując wypadek. Chłopak, który dotąd żył głównie imprezami, alkoholem i pokazami na stokach, po raz pierwszy w życiu czuje się zrozpaczony. Nieostrożność chłopaka spowodowała ogromną krzywdę nie jemu, lecz innej osobie. Nagle jego świat obraca się do góry nogami, a najważniejsza staje się nie deska, a brunetka o zielonych oczach. Ale czy Felicity zdoła wybaczyć komuś, kto odebrał jej największe szczęście, jakim była możliwość uprawiania jej ulubionej pasji?

Sprawdź tę fascynującą historię – https://tantis.pl/known-from-snow-p3434128

Orient – Maciej Siembieda

W nowej, fascynującej sprawie, detektyw Jakub Kania uda się do Chin – kraju ogromnych fortun, ambitnych celów, potężnej mafii i niezliczonych tajemnic.

W Terespolu, tuż przy punkcie sprzedaży lotto, mdleje mężczyzna, trzymając w ręku zwycięski los z sześcioma trafionymi numerami. Tymczasem, o siedem tysięcy osiemset trzydzieści kilometrów dalej, inny mężczyzna opracowuje plan, który może przynieść miliardy i zrewolucjonizować równowagę sił w jednym z czołowych państw Europy.

Czym zajmuje się w tym czasie były prokurator IPN-u, Jakub Kania? Otrzymuje nowe zadanie, które prowadzi go do Szanghaju i wprowadza w środek śmiertelnie niebezpiecznego spisku, w którym kluczowe role odgrywają chińskie triady, polskie służby specjalne oraz zbieracze złomu z okolic Terespola. Najistotniejsza staje się jednak zagadka zniknięcia słynnego na całym świecie pociągu, gdzieś pomiędzy Polską a Chinami. Dodatkowo, tropem Kani podąża jego znajoma, kapitan Teresa Barska.

Maciej Siembieda w najwyższej formie! – https://tantis.pl/orient-p3429466

Światełko w oknie – Magdalena Kordel

Magiczna atmosfera Bożego Narodzenia coraz bardziej ożywia ich serca, przynosząc nadzieję. “Światełko w oknie” to niezwykła opowieść, która porusza najgłębsze emocje. Wzrusza nawet tych, dla których święta utraciły swój czar i stają się czasem obaw. To historia o mocy przyjaźni i znaczeniu rodziny, o nowych drogach życia i o tym, jak wiara w drugiego człowieka może sprawić, że zaczynają dziać się cuda. Wystarczy tylko dać tym cudom szansę.

Powieść idealna na czas nadchodzących świąt – https://tantis.pl/swiatelko-w-oknie-p3429965

Zapach czerwcowych burz. Podróż wołyńska. Tom 3 – Joanna Nowak

Rodzina Stawińskich stara się odnaleźć w nowej, powojennej rzeczywistości, choć ich wzajemne relacje stają się coraz bardziej chłodne. Nawet powrót Andrzeja, zaginionego syna Zygmunta, nie wprowadza znaczących zmian. Andrzej nie akceptuje ani ojca, ani swoich starszych sióstr, a dodatkowo obraca się w wątpliwym towarzystwie.

Rodzinne problemy ustępują, gdy w Poznaniu wybucha strajk robotników przeciwko władzy. Stawińscy aktywnie włączają się w protest, ryzykując tym samym najwyższą cenę.

Trzecia część wyjątkowej, rodzinnej sagi – https://tantis.pl/zapach-czerwcowych-burz-podroz-wolynska-p3415372

Krzyk orła. Millennium. Tom 7 – Karin Smirnoff

Wielki powrót Lisbet Salander i Mikaela Blomkvista. W 2021 autorka, Karin Smirnoff otrzymała propozycję napisania kontynuacji bestsellerowego cyklu Stiega Larssona. Siódmy tom serii Millenium czytelnicy przyjęli naprawdę z wielkim aplauzem. O czym traktuje fabuła?

Mikael Blomkvist udaje się do północnego regionu Szwecji, aby pomóc córce, która przygotowuje się do ślubu. Sam chce również odpocząć od problemów, a przede wszystkim od prawdopodobnego zamknięcia tradycyjnego wydawania gazety, której poświęcił całe życie. Niespodziewanie wplątuje się w dużą aferę sięgającą naprawdę wysoko. Podobnie jak… Lisbet Salander.  7 tom Millenium w świetnej cenie – https://tantis.pl/krzyk-orla-millennium-tom-7-p3421862

Ostra – Marek Krajewski

W nowej, odważnej, współczesnej powieści, Marek Krajewski znów zaskakuje czytelników – i to jest coś, na co fani autora czekali!

W nieokreślonym dużym mieście leżącym nad rzeką Siecznicą, życie nocne tętni pod wpływem alkoholu i narkotyków. W tej rzeczywistości korupcja jest na porządku dziennym, a bezpieczny czuje się jedynie ten, kto znajduje się poza zasięgiem prawa. W wyniku pożaru na jednym z osiedli umiera podpalacz – bezrobotny alkoholik. Na pierwszy rzut oka wygląda to na nieszczęśliwy wypadek, ale szybko okazuje się, że pożar był częścią złożonej przestępczej układanki. Prawdę zna jedynie znikająca bez śladu prostytutka, Rakieta.

Tym razem Marek Krajewski w nowej odsłonie – to trzeba koniecznie sprawdzić – https://tantis.pl/ostra-p3418087

Total
0
Shares
Poprzedni
Książki na prezent dla dziewczyny – na Święta i nie tylko!
książki na prezent dla dziewczyny

Książki na prezent dla dziewczyny – na Święta i nie tylko!

Następny
Najlepsze prezenty na Mikołaja – Top zestawienie

Najlepsze prezenty na Mikołaja – Top zestawienie

Mogą Cię zainteresować