Najlepsze pozycje książkowe sierpnia

Sierpień, ostatni miesiąc wakacji, dla wielbicieli książek zawsze jest wyjątkowy, ponieważ w okresie urlopowym oraz w przerwie od nauki, czytelnicy mogą pochłonąć znacznie więcej tytułów. Sprawdziliśmy więc, jakie pozycje książkowe okazały się najlepsze w minionym miesiącu. Zobacz nasze zestawienie i zainspiruj się nowymi lekturami!

Chłopki. Opowieść o naszych babkach

Zdaniem Joanny Kos-Krauze, książka “Chłopki. Opowieść o naszych babkach” autorstwa Joanny Kuciel-Frydryszak stanowi wyjątkową lekturę, która pozwala nam lepiej zrozumieć współczesną Polskę, społeczne napięcia oraz historię naszych własnych rodzin, tak fundamentalną dla kształtowania rodzimego społeczeństwa. Autorka rysuje poruszający obraz trudu życia codziennego, biednych warunków i wieloletnich upokorzeń, jakie musiały znosić nasze babcie i prababki. Niektóre z nich wyjeżdżały do miast, aby pracować jako służące, podczas gdy inne pozostawały na wsi, pełniąc rolę heroicznych bohaterek, harujących od rana do nocy jako gospodynie, robotnice na folwarkach, matki i dziewczyny w zamożniejszych gospodarstwach. Wszystkie marzyły o własnym miejscu, łóżku, butach, szkole i awansie społecznym. Modliły się o posag, aby uniknąć “wyjścia za dziada” i nie zostać wydane za mąż za obcą rodzinę. Mimo częstego braku wykształcenia, ponieważ “babom nie trzeba było szkoły”, oddawały się pracy całkowicie, często z krwią, potem i łzami, aby zapewnić swoim rodzinom choć minimalną poprawę bytu. To właśnie im Joanna Kuciel-Frydryszak oddaje głos.

Książkę znajdziesz pod adresem: https://tantis.pl/chlopki-opowiesc-o-naszych-babkach-p3364839

Zarzut. Joanna Chyłka. Tom 17

To już siedemnasty tom bestsellerowej serii autorstwa Remigiusza Mroza. Tym razem Joannę Chyłkę odwiedza ksiądz, któremu prawniczka i jej siostra są wdzięczne. To właśnie on okazał im pomocną dłoń w trudnych chwilach przeszłości. Teraz jednak duchowny stoi  przed wielkim problemem, a dokładnie przed zarzutami pedofilii, które wydają się być niepodważalne. Mimo to Chyłka nie jest przekonana o jego winie księdza.

Wraz z Kordianem decydują się podjąć obrony kapłana, choć partner Chyłki ma poważne wątpliwości co do niewinności oskarżonego. Ta sprawa nie tylko stawia pod znakiem zapytania ich związek, ale także wystawia na próbę ich umiejętności prawnicze. Dowody przeciwko księdzu gromadzą się, a w sprawę wchodzi młoda, pełna determinacji prokuratorka, równie uparta co Chyłka.

Kup 17 tom przygód Chyłki –  https://tantis.pl/zarzut-joanna-chylka-tom-17-p3403211

Nic mnie nie złamie. Zapanuj nad swoim umysłem i pokonaj przeciwności losu

Książka Davida Gogginsa, zatytułowana “Nic mnie nie złamie. Zapanuj nad umysłem i pokonaj przeciwności losu,” wydana przez Galaktykę, stała się światowym bestsellerem z ponad 4 milionami sprzedanych egzemplarzy. Jest to inspirująca opowieść o niezwykłej determinacji, która udowadnia, że każdy może wpłynąć na otaczający go świat.

Autor, David Goggins, dzieli się swoją niezwykłą życiową historią – od trudnego i ubogiego dzieciństwa po przeszłość naznaczoną dyskryminacją i przemocą, aż po osiągnięcia jako członek elitarnej jednostki Navy SEAL i sukcesy w sporcie. Goggins przekonuje nas, że większość osób wykorzystuje tylko niewielki procent swoich możliwości, ale dzięki samodyscyplinie, rozwijaniu odporności psychicznej i ciężkiej pracy, można odmienić swoje życie. Autor, początkowo cierpiący na depresję i borykający się z nadwagą, stał się ikoną amerykańskich sił zbrojnych i jednym z najlepszych sportowców wytrzymałościowych na świecie. “Nic mnie nie złamie” to historia jego niezwykłej metamorfozy.

Jeśli szukasz lektury, która da ci naprawdę wiele siły i motywacji, koniecznie sprawdź ofertę tutaj – https://tantis.pl/nic-mnie-nie-zlamie-zapanuj-p3347481

Wielkie łowy Kaczyńskiego

Po wielu latach aktywnej działalności politycznej, Jarosław Kaczyński utrzymuje kontrolę nad Sejmem, Radą Ministrów, setkami państwowych spółek i ogromnym majątkiem, który składa się z przepływających przez niego pieniędzy. Jakie wydarzenia doprowadziły go do obecnego stanowiska? Jak wielki jest zakres jego wpływów? W jaki sposób wykorzystuje swoją władzę i bogactwo? Komu tak naprawdę zależy na tym, żeby Kaczyński nadal kierował polską polityką, a kto czeka na zakończenie jego politycznej działalności? Najnowsza książka Tomasza Piątka odpowiada między innymi na te pytania.

Tomasz Piątek kontynuuje dogłębną analizę politycznej kariery przewodniczącego PiS, którą rozpoczął w swoim wcześniejszym bestsellerze “Kaczyński i jego pajęczyna”. W najnowszym dziele autor przedstawia kulisy kolejnych etapów działalności Kaczyńskiego w polityce.

Sprawdź najnowszą książkę Tomasza Piątka – https://tantis.pl/wielkie-lowy-kaczynskiego-p3381570

Oppenheimer. Triumf i tragedia ojca bomby atomowej

W roku 2023 Christopher Nolan planuje premierę swojego najnowszego filmu, który skupi się na postaci J. Roberta Oppenheimera – amerykańskiego fizyka, który był dyrektorem naukowym słynnego Projektu Manhattan, mającego na celu stworzenie pierwszej bomby atomowej w okresie drugiej wojny światowej. Książka “Oppenheimer. Triumf i legenda ojca bomby atomowej,” wydana przez Wydawnictwo Replika i uhonorowana Pulitzerem, to doskonała okazja, aby zgłębić historię tej fascynującej, choć niejednoznacznej postaci.

Książka “Oppenheimer. Triumf i tragedia ojca bomby atomowej” rzuca światło nie tylko na historię Projektu Manhattan, ale również na losy człowieka, który na zawsze zmienił bieg historii.

W sprzedaży tutaj – https://tantis.pl/oppenheimer-triumf-i-tragedia-ojca-p3291028

Uwięzieni w słowach rodziców. Jak uwolnić się od zaklęć, które rzucano na nas w dzieciństwie

“Uwięzieni w słowach rodziców. Jak uwolnić się od zaklęć, które rzucano na nas w dzieciństwie” to psychologiczny przewodnik, oferujący wsparcie po trudnych doświadczeniach z dzieciństwa. Od narodzin człowiek jest otoczony językiem, który kształtuje jego postrzeganie świata i tożsamość. Słowa rodziców, dziadków i opiekunów, a także wpływ przedszkola i szkoły, mają ogromny wpływ na formowanie osobowości. To przez słowa kształtuje się nasze myślenie i stwarzane są wzorce, towarzyszące nam przez całe życie.

Autorzy, specjaliści z dziedziny psychologii i języka, przychodzą z pomocą czytelnikom, którzy w dzieciństwie doświadczyli werbalnych ataków. Agnieszka Kozak jest doświadczoną psychoterapeutką, propagującą porozumienie bez przemocy i autorką książek psychologicznych oraz programów rozwojowych. Jacek Wasilewski, znany socjolingwista, bada wpływ języka na relacje międzyludzkie, opracowuje strategie komunikacji dla firm oraz wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Książka dostępna w naszej księgarni – https://tantis.pl/uwiezieni-w-slowach-rodzicow-jak-p3242155

Cyberpunk 2077. Bez przypadku

Night City kryje w sobie różne tajemnice oraz intrygujących bohaterów, często tych, których się najmniej spodziewasz. “Cyberpunk 2077. Bez przypadku” autorstwa Rafała Kosika to nowa opowieść w znanym uniwersum, w której grupa zwyczajnych mieszkańców miasta staje przed niezwykłym zadaniem. Jakie tajemnice skrywają ci ludzie? Autor, znany polskim czytelnikom literatury science-fiction, prezentuje swoją wizję świata Cyberpunk 2077, tworząc pełen zwrotów akcji thriller science-fiction osadzony w świecie, gdzie granice między humanizmem a technologią kompletnie się zacierają.

Nowa, literacka wizja kultowego uniwersum Cyberpunk 2077 w wykonaniu świetnego jak zawsze Rafała Kosika.

Książka Rafała Kosika do nabycia w księgarni Tantis – https://tantis.pl/cyberpunk-2077-bez-przypadku-p3398068

Total
0
Shares
Poprzedni
Pierwszy dzień – książki, które pomagają w pierwszych krokach w przedszkolu

Pierwszy dzień – książki, które pomagają w pierwszych krokach w przedszkolu

Następny
Fenomen serii Trylogia Hell – P. S. Herytiera

Fenomen serii Trylogia Hell – P. S. Herytiera

Mogą Cię zainteresować