Fenomen serii Trylogia Hell – P. S. Herytiera

Trylogia Hell to bez wątpienia jedna z najgorętszych premier 2022 roku. Cała seria doczekała się już aż sześciu tomów, a każdy z nich cieszy się niesłabnącą popularnością wśród młodzieży, ale nie tylko. Cykl dostępny jest w wersji elektronicznej, jak i w formie papierowej. Zobaczmy, o czym dokładnie mowa!

Każdego roku na polskim rynku wydawniczym pojawiają się tysiące nowych tytułów. Część z nich momentalnie zdobywa uznanie wśród czytelników, ale tylko niektóre stają się prawdziwym fenomenem, obok którego nie można przejść obojętnie. Tak jest właśnie z całą Trylogią Hell, która od razu po debiucie stała się jednym z największych hitów literackich ostatnich lat i do dziś jest liderem na listach bestsellerów. W związku z tym warto dokładniej przyjrzeć się tej serii, a także spróbować odpowiedzieć sobie na pytanie, na czym dokładnie polega jej fenomen?

Kim jest autorka Trylogii Hell?

Trylogia Hell to dzieło Katarzyny Barlińskiej vel P.S. Herytiera, która zadebiutowała w 2016 roku pod pseudonimem PIZGACZ na platformie Wattpad. To studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej, znana m.in. z dwóch powieści: Girls Love Bad Boys oraz We Found Happiness, dzięki którym dała się poznać szerszemu gronu czytelniczek i czytelników. Na samej platformie Wattpad autorkę obserwuje już ponad 150 tysięcy obserwujących, a liczba ta stale rośnie. W styczniu 2022 roku nakładem wydawnictwa BeYA ukazała się pierwsza część Trylogii Hell zatytułowana Start a Fire. Runda pierwsza, a w ciągu kolejnych miesięcy na rynku pojawiło się pozostałych pięć części całej serii.

O czym jest Trylogia Hell?

W pierwszej części Trylogii Hell poznajemy główną bohaterkę, którą jest siedemnastoletnia Victoria Clark. To dość przeciętna nastolatka, które uczęszcza do prestiżowego liceum, a w wolnych chwilach prowadzi imprezowe i towarzyskie życie, spotykając się ze znajomymi. W końcu na jej drodze staje chłopak – Nathaniel Shey, który jest członkiem bokserskiego półświatka i bierze udział w nielegalnych walkach. Wszystko to prowadzi do serii zdarzeń, moralnych dylematów, zmieniających się i niezwykle silnych uczuć oraz emocji. W życiu głównej bohaterki zaczyna panować chaos, pojawiają się problemy, a Victoria traci grunt pod nogami i niczego już nie jest pewna. Nastolatków zaczyna łączyć bowiem toksyczna relacja, z której oboje nie potrafią się uwolnić, a czas wbrew pozorom nie gra na ich korzyść. Warto zagłębić się w karty kolejnych części, aby dokładnie poznać historię bohaterów i przeżyć wraz z nimi mnóstwo gorszych i lepszych chwil.

Na czym polega fenomen tej serii?

Trylogia Hell to nie jest zwykła opowieść o miłości, lecz seria, w której można znaleźć cały kalejdoskop emocji, a wiele osób może utożsamić się z głównymi bohaterami. Rewelacyjnie pokazano tutaj, że życie, w tym to uczuciowe, nie jest białe albo czarne, lecz ma wiele barw. Zdaniem krytyków, fenomen książek Katarzyny Barlińskiej polega właśnie na tym, że nie znajdziemy w nich przesłodzonych historii miłosnych, lecz rzeczywisty obraz życia, także jego ciemniejszej strony. Mamy więc tutaj zarówno mnóstwo pozytywnych wydarzeń, ale też bójki, imprezy, narkotyki i alkohol. Postacie są wielowymiarowe, a przez to tak bardzo autentyczne i interesujące. Tym bardziej, że autorka bardzo sprawnie zagłębia się w świat bohaterów i przedstawia ich stan psychiczny, sposób myślenia, motywacje oraz poczynania, które doprowadzają do takich, a nie innych skutków. Młodzież pokochała tę serię, a w internecie, w tym głównie w mediach społecznościowych, można znaleźć ogromną liczbę cytatów z książek, z czego wiele opatrzonych jest hasztagiem #pizgaczhell.

Gdzie można znaleźć wszystkie części trylogii “Hell”?

Obecnie można nabyć już wszystkie części Trylogii Hell, zarówno w wersji e-bookowej, ale przede wszystkim w wydaniu książkowym. Najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie ofert księgarni internetowej, gdzie znajdziemy każdą z części osobno, jak i w atrakcyjnych cenowo pakietach. Cykl rozpoczęła książka Start a Fire. Runda pierwsza, a kolejne to:

Warto samemu przekonać się, w czym tkwi sekret całej serii. Ze względu na sporą objętość każdej z książek trzeba nastawić się na długą przygodę z bohaterami trylogii Hell. Fabuła jest jednak na tyle wciągająca, a same książki napisane prostym językiem, że zgłębianie tej opowieści jest przyjemnością nie tylko dla młodzieży, ale też nieco starszych czytelników

Total
0
Shares
Poprzedni
Najlepsze pozycje książkowe sierpnia

Najlepsze pozycje książkowe sierpnia

Następny
10 najlepszych poradników o urodzie, które warto przeczytać

10 najlepszych poradników o urodzie, które warto przeczytać

Mogą Cię zainteresować