10 najlepszych poradników o urodzie, które warto przeczytać

Większość z nas z każdym rokiem coraz bardziej dba o swój wygląd. W związku z tym rosnącą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju poradniki książkowe, dzięki którym można poprawić swoją urodę. Wszystko to bez skomplikowanych i drogich zabiegów, lecz w znacznej mierze prostymi, często domowymi metodami. Sprawdźmy, o czym dokładnie mowa i po które książki o urodzie warto sięgnąć!

Każdy z nas, niezależnie od płci czy wieku, chce prezentować się jak najlepiej. W obecnych czasach dobry wygląd zewnętrzny jest niejednokrotnie stawiany jako jeden z celów, do których powinno się dążyć. Nie ma w tym nic złego, o ile oczywiście zachowa się zdrowy rozsądek i pozna się podstawowe zasady, dzięki którym można regularnie dbać o urodę.

Poradniki o urodzie – które przeczytać?

Literatura dotycząca szeroko pojętej urody to dość bogata kategoria produktów, dzięki czemu każdy jest w stanie znaleźć w niej coś dla siebie. Dla ułatwienia przygotowaliśmy jednak zestawienie zawierające dziesięć pozycji, którym warto przyjrzeć się na samym początku. Dotyczą one zarówno metod dbania o cerę, włosy, ale też tego, jakich kosmetyków i naturalnych składników używać, aby wzmocnić i utrzymać efekt. 

1. Nowoczesna stylizacja. Kolor, forma, styl     

Mówi się, że odpowiednia fryzura potrafi diametralnie zmienić nasz wygląd i wiele w tym prawdy. Polecana książka skupia się nie tylko na organizowaniu działalności fryzjerskiej, w tym zapewnieniu jak najlepszych warunków pracy w salonie, ale też można w niej znaleźć ponadczasowe trendy fryzjerskie, stylizacje, a także mnóstwo porad dotyczących tego, jak dbać o włosy, aby były zdrowe i piękne.

zamów: https://tantis.pl/nowoczesna-stylizacja-kolor-forma-styl-p550264

2. Natural face lifting     

Książka wskazuje naturalne sposoby na zadbanie o jędrną, zrelaksowaną i gładką twarz bez konieczności stosowania jakichkolwiek zabiegów, oprócz tych, które można przeprowadzić samodzielnie, np. poprzez odpowiedni masaż z wykorzystaniem olejków i nie tylko.

zamów: https://tantis.pl/natural-face-lifting-p3378880

3. Next Level Skincare  

To pozycja dla każdego, kto walczy z chorobami skóry, w tym trądzikiem, przebarwieniami itp. Dzięki niej można zrozumieć to, czego potrzebuje nasza skóra i jakie produkty będą jej najbardziej służyć.

zamów: https://tantis.pl/next-level-skincare-p3407639

4. Zioła. Nowa encyklopedia. Właściwości i zastosowanie w odżywianiu, leczeniu i kosmetyce   

Coś dla miłośników natury w najczystszej postaci, a więc ziół, które mają właściwości prozdrowotne oraz zastosowanie w odżywianiu, leczeniu, ale też w kosmetyce. Jest to źródło wiedzy o 170 roślinach popularnych w całej Europie wraz ze wskazówkami, w jaki sposób można skutecznie z nich korzystać.

zamów: https://tantis.pl/ziola-nowa-encyklopedia-wlasciwosci-i-p848978

5. Kosmetyki naturalne DIY 

Jedną z największych zalet tej książki, poza wartością merytoryczną, jest warstwa wizualna, a dokładnie mnóstwo ilustracji przedstawiających świat ziół, olejków, minerałów i roślin. Znajdziemy w niej przepisy na organiczne balsamy, toniki, maseczki, szampony i wiele innych kosmetyków, które będą mieć pozytywny wpływ na skórę.

zamów: https://tantis.pl/kosmetyki-naturalne-diy-p3165261

6. Beauty cook book. Jak jeść świadomie i wyglądać bosko    

Nie ma wątpliwości, że wpływ na to, jak wygląda nasza cera, włosy, paznokcie itp. ma to, w jaki sposób się odżywiamy i tym samym, jakich witamin i minerałów dostarczamy naszemu organizmowi. W książce znajdziemy cenne porady na ten temat wraz z wieloma przykładami opartymi na faktach.

zamów: https://tantis.pl/beauty-cook-book-jak-jesc-p3318235

7. Vademecum olejków eterycznych i aromaterapii    

To licząca ponad 1000 stron książka, której autorką jest Valerie Ann Worwood, czyli ceniona doktor medycyny naturalnej oraz specjalistka od terapii naturalnych z 20-letnim doświadczeniem. W księdze tej znajdziemy ponad 800 przepisów na naturalne olejki eteryczne i nie tylko, które wzmocnią nasze zdrowie, ukoją nerwy oraz poprawią urodę.

zamów: https://tantis.pl/vademecum-olejkow-eterycznych-i-aromaterapii-p3210276

8. Green Witch. Magia ziół, kwiatów, olejków eterycznych i innych darów matki natury    

Dzięki tej książce można szczegółowo poznać ideę slow life, która jest w znacznej mierze tożsama z życiem w zgodzie z naturą, dążeniem do równowagi oraz powrotu do źródeł. Autorka wskazuje wiele ponadczasowych receptur na eliksiry z wykorzystaniem ziół oraz kwiatów.

zamów: https://tantis.pl/green-witch-magia-ziol-kwiatow-p891613

9. Skin Beauty. Biblia pięknej i zdrowej skóry    

Kompleksowy poradnik o zdrowej, pięknej i promiennej skórze, niezależnie od wieku czy okoliczności. Znajdziemy w niej wiele porad dotyczących tego, jakie są naturalne metody na pielęgnowanie cery, opóźnienie procesu starzenia, walki z trądzikiem itp.

zamów: https://tantis.pl/skin-beauty-biblia-pieknej-i-p856755

10. Kosmetyki naturalne dla Ciebie. Mydła. Hydrolaty. Olejki. Peelingi  

Pozycja o kosmetykach, które można przygotować samodzielnie w warunkach domowych. W książce znajduje się mnóstwo przepisów i receptur na olejki, peelingi, mydła i wiele innych produktów, które będą dostosowane do indywidualnych potrzeb.

zamów: https://tantis.pl/kosmetyki-naturalne-dla-ciebie-mydla-p939939

Dlaczego warto sięgnąć po poradniki o urodzie?

Wszelkiego rodzaju poradniki nie zastąpią nam oczywiście realnego działania, które najczęściej przynosi spodziewane efekty dopiero w perspektywie długoterminowej. Mogą jedynie zainspirować i wskazać, co warto robić, aby prezentować się dobrze, ale przede wszystkim osiągnąć satysfakcję z tego, jak wyglądamy. Nie pozostaje więc nic innego, jak samemu zagłębić się w ten świat, poznać jego tajniki i zastosować wymienione w książkach porady we własnym życiu.

Total
0
Shares
Poprzedni
Fenomen serii Trylogia Hell – P. S. Herytiera

Fenomen serii Trylogia Hell – P. S. Herytiera

Następny
Adaptacja w szkole i przedszkolu – jakie lektury wybierać, aby pomóc dzieciom odnaleźć się w nowym środowisku?

Adaptacja w szkole i przedszkolu – jakie lektury wybierać, aby pomóc dzieciom odnaleźć się w nowym środowisku?