Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Reed Hastings

   (1 produktów)

  Gdy regułą jest brak reguł. Netflix i filozofia przemiany

  (okładka twarda)

  50,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Reed Hastings

  Reed Hastings jest amerykańskim przedsiębiorcą, najbardziej znanym jako jeden z założycieli i właścicieli platformy streamingowej Netflix, która zrewolucjonizowała branżę rozrywkową i technologiczną. Wspólnie z Erin Meyer napisał książkę zatytułowaną "Gdy regułą jest brak reguł. Netflix i filozofia przemiany", w której dzieli się swoimi biznesowymi sekretami i opisuje wędrówkę na szczyt oraz zasady panujące w firmie.

  Reed Hastings urodził się 8 października 1960 roku w Boston w stanie Massachusetts. Uczęszczał do Buckingham Browne & Nichols School w Cambridge, a następnie podjął studia matematyczne w Bowdoin College. Był członkiem Korpusu Piechoty Morskiej, lata studenckie spędzając w Marines. Dołączył do Korpusu Pokoju, któremu, jak sam mówi, zawdzięcza część swojego ducha przedsiębiorczości. W latach 1983-1985 uczył matematyki w szkole średniej w afrykańskim państwie Suazi. Po powrocie poszedł na Uniwersytet Stanforda, gdzie w 1988 roku zdobył tytuł magistra informatyki.

  Swoją karierę rozpoczął w firmie Adaptive Technology, w której wynalazł narzędzie do debugowania oprogramowania. Odszedł z niej w 1991 roku i założył swoją pierwszą firmę produkującą oprogramowanie, czyli Pure Software. Było to dla Hastingsa duże wyzwanie, ponieważ czuł, że nie jest w stanie sprostać zarządzaniem i kierowaniem rozwijającym się zespołem. Gdy chciał odejść, Zarząd odmówił, a Hastings był niejako zmuszony nauczyć się zostać biznesmenem. W kolejnych latach musiał mierzyć się z innymi wyzwaniami, w tym wejściem firmy na giełdę, fuzją z inną spółką informatyczną, spadkiem wartości akcji po ogłoszeniu transakcji. Była to dla niego ważna lekcja.

  Spółkę Netflix założył w 1997 roku wspólnie z Marciem Randolphem. W założeniu miała to być firma oferująca klientom ryczałtowy wynajem filmów za pośrednictwem poczty elektronicznej. Wkrótce okazało, że był to strzał w dziesiątkę - Netflix zgromadził kolekcję około 100 tysięcy tytułów oraz ponad 100 milionów abonentów. W książce ""Gdy regułą jest brak reguł. Netflix i filozofia przemiany" Hastings opowiada nie tylko historię powstania najsłynniejszej wypożyczalni filmów online na świecie, ale również kulisy unikalnej kultury zarządzania firmą i personelem, która w dużej mierze przyczyniła się do spektakularnego sukcesu.

  Ładowanie...