Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Łukasz Łuczaj

 (3 produktów)

Dzika kuchnia

(okładka twarda)

5/5
44,61 64,90 zł −31%
Wysyłka 24 godziny

Dziki ogród

(okładka twarda)

68,24 99,99 zł −32%
Dostępne od 2022-07-14

Seks w wielkim lesie

(okładka miękka)

5/5
25,50 39,90 zł −36%
Wysyłka 24 godziny

Łukasz Łuczaj

Łukasz Jakub Łuczaj przyszedł na świat 27 września 1972 roku w Krośnie. Jest polskim botanikiem, a z wykształcenia doktorem habilitowany nauk biologicznych, ponadto wykładowcą akademickim oraz kierownikiem Zakładu Botaniki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jest znamienitym popularyzatorem przyrody i działaczem na rzecz jej ochrony, a także autorem publikacji na temat dzikich roślin jadalnych.

Uczęszczał do I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Krośnie. W 1994 ukończył studia z biologii środowiskowej na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie w 1999 roku uzyskał również stopień doktora. W czasie studiów doktoranckich pracował w Ogrodzie Botanicznym w Warszawie.

W swoim gospodarstwie założył dziki ogród, nastawiony na maksymalny poziom bioróżnorodności. Prowadzi w nim liczne eksperymenty ekologiczne, a także stara się odtworzyć naturalne runo leśne. Łukasz Łuczaj jest propagatorem idei dzikiego ogrodu, a także pionierem ruchu dzikich ogrodów w Polsce. Kilka razy do roku prowadzi także warsztaty i szkolenia z zakresu dzikiej kuchni.

W 2011 rozpoczął pracę jako wykładowca na Uniwersytecie Rzeszowskim, zaczął od Zamiejscowego Wydziału Biotechnologii w Weryni Uniwersytetu Rzeszowskiego, a następnie przeniósł się do Instytutu Biologii i Biotechnologii. Należy podkreślić, że jego główne zainteresowania badawcze to ekologia roślin i etnobotanika, taksonomia ludowa i dzikie rośliny jadalne.

Współtworzy także zespoły redakcyjne w wydawnictwach poświęconych obranej dziedzinie, a w tym: "Journal of Ethnobiology and Ethnomedicine” oraz "Acta Societatis Botanicorum Poloniae”, jest również twórcą polskiego pisma „Etnobiologia Polska”.

Ładowanie...