Xi
 » Łukasz Łuczaj

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Łukasz Łuczaj

   (4 produktów)

  Dziki ogród

  Łukasz Łuczaj

  (okładka twarda)

  70,29 
  Wysyłka 24 godziny

  Dzika kuchnia

  Łukasz Łuczaj

  (okładka twarda)

  70,29 
  Wysyłka 24 godziny

  Seks w wielkim lesie

  Łukasz Łuczaj

  (okładka miękka)

  24,69 
  Wysyłka 24 godziny

  Seks w wielkim lesie

  Łukasz Łuczaj

  (okładka miękka)

  26,89 
  Wysyłka 2 dni robocze

  Łukasz Łuczaj

  Łukasz Jakub Łuczaj przyszedł na świat 27 września 1972 roku w Krośnie. Jest polskim botanikiem, a z wykształcenia doktorem habilitowany nauk biologicznych, ponadto wykładowcą akademickim oraz kierownikiem Zakładu Botaniki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jest znamienitym popularyzatorem przyrody i działaczem na rzecz jej ochrony, a także autorem publikacji na temat dzikich roślin jadalnych.

  Uczęszczał do I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Krośnie. W 1994 ukończył studia z biologii środowiskowej na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie w 1999 roku uzyskał również stopień doktora. W czasie studiów doktoranckich pracował w Ogrodzie Botanicznym w Warszawie.

  W swoim gospodarstwie założył dziki ogród, nastawiony na maksymalny poziom bioróżnorodności. Prowadzi w nim liczne eksperymenty ekologiczne, a także stara się odtworzyć naturalne runo leśne. Łukasz Łuczaj jest propagatorem idei dzikiego ogrodu, a także pionierem ruchu dzikich ogrodów w Polsce. Kilka razy do roku prowadzi także warsztaty i szkolenia z zakresu dzikiej kuchni.

  W 2011 rozpoczął pracę jako wykładowca na Uniwersytecie Rzeszowskim, zaczął od Zamiejscowego Wydziału Biotechnologii w Weryni Uniwersytetu Rzeszowskiego, a następnie przeniósł się do Instytutu Biologii i Biotechnologii. Należy podkreślić, że jego główne zainteresowania badawcze to ekologia roślin i etnobotanika, taksonomia ludowa i dzikie rośliny jadalne.

  Współtworzy także zespoły redakcyjne w wydawnictwach poświęconych obranej dziedzinie, a w tym: "Journal of Ethnobiology and Ethnomedicine” oraz "Acta Societatis Botanicorum Poloniae”, jest również twórcą polskiego pisma „Etnobiologia Polska”.

  Ładowanie...