Xi
 » Książki  » Poradniki  » Dom i ogród

"Dziki ogród" to wyjątkowy poradnik opracowany przez znawcę roślin, naukowca i praktyka, Łukasza Łuczaja. Ten wielki entuzjasta bioróżnorodności wyjaśnia, dlaczego warto założyć dziki ogród oraz w jaki sposób tego dokonać. Dzięki tej praktycznej publikacji dowiesz się, ile gatunków należy umieścić w takim ogrodzie, a także jak dobrze zaplanować takie miejsce. Znajdziesz tu przejrzyste opisy kilkuset gatunków roślin, różnych kwiatów, drzew, krzewów lub pnączy. Poznasz sprawdzone metody opieki nad ogrodem i odkryjesz, na czym polega bioróżnorodność.

Chcesz założyć zdrowy i piękny dziki ogród? Łukasz Łuczaj szczegółowo wyjaśnia, czym charakteryzuje się to niezwykłe miejsce. Opisuje mokradła oraz łąkę leśną, wspomina o wędrówkach roślin, uczy sadzić drzewa i pokazuje, jak założyć łąkę kwietną. Autor opowiada również o gatunkach inwazyjnych, na które trzeba uważać, a także o zwierzętach, chętnie zamieszkujących dzikie ogrody. To wspaniały podręcznik bioróżnorodności, szczegółowo wyjaśniający, na czym ona polega oraz jak ją osiągnąć.

"Dziki ogród" przede wszystkim uczy prawdziwego szacunku do przyrody. Wyjaśnia, w jaki sposób natura sama projektuje piękne ogrody i jak potrafi zainspirować ogrodnika. Autor uważa, że czasami warto dać przyrodzie wolność, ponieważ przynosi zaskakujące dobre efekty. Każdy miłośnik ogrodów może uczyć się dbania o bioróżnorodność, a dzikie ogrody potrafią zachwycić nawet najbardziej doświadczonych ogrodników. Dzięki temu poradnikowi poznasz wskazówki, znacznie ułatwiające zaplanowanie wspaniałego ogrodu. Załóż własny dziki ogród z tą świetną publikacją!

Autor wskazuje nową ogrodniczą drogę dla wszystkich miłośników przyrody. Biolog od lat testuje swoje pomysły, projektując ogrody. Jako znakomity znawca roślin odkrywa przed czytelnikami tajemnice natury. Chce nie tylko przekazywać wiedzę innym ogrodnikom, ale przede wszystkim uczyć zamiłowania do przyrody.

Dr hab Łukasz Łuczaj to biolog, etnobotanik, ekolog i wykładowca Uniwersytetu Rzeszowskiego. Od lat popularyzuje wiedzę o dziko rosnących roślinach w różnych krajach europejskich oraz azjatyckich. Jest uznanym badaczem dzikich roślin jadalnych. Napisał wiele znakomitych prac naukowych o tej tematyce. Jego publikacje trafiły do renomowanych czasopism naukowych. Prowadził również program "Dziki obiad Łukasza Łuczaja". Ponadto zajmuje się ochroną dzikiej roślinności oraz popularyzuje zakładanie dzikich ogrodów w Polsce.

Zobacz kategorię "Dom i ogród", w której znajdziesz ciekawe poradniki dla ogrodników.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Maria D.

Klient zweryfikowany

5/5
| 18-08-2022 | Recenzja zweryfikowana
Biały Kruk na rynku księgarskim. Zastosowany gruby papier jest za ciężki, aby nosić na wycieczki, do las , na plażę- a szkoda.

Agata J.

Klient zweryfikowany

5/5
| 17-08-2022 | Recenzja zweryfikowana
Książka jest bardzo ładnie wydana. Można ją czytać zarówno od początku, jak też wybrać sobie rozdział. Piękne fotografie i dobrze opisane. Sama zacznę zbierać nasiona kwiatów polnych, bo z tych kupnych nic nie wyrosło poza lebiodką.

Oliwia G.

Klient zweryfikowany

5/5
| 16-08-2022 | Recenzja zweryfikowana
Przepięknie wydana książka, informacje w niej zawarte są bardzo przydatne i nie do znalezienia w Internecie. Gorąco polecam, jeśli jeszcze ktoś się zastanawia :)

MiŁosz Z.

Klient niezweryfikowany

4/5
| 27-07-2022 | Recenzja zweryfikowana
Ogromnie doceniam takie pozycje, w których zachęca się do bardziej naturalnego podejścia do ogrodnictwa, zrównoważone i przyjazne rodzimym gatunkom. Ta książka idealnie się w to wpisuje, w jednocześnie nowoczesną myśl, a z drugiej w takie bardziej starodawne, naturalne i pełne korzyści tradycje. Polecam także osobom, które z ogrodnictwem są związane zawodowo, bowiem znajdą w tej książce bardzo wiele informacji, o których raczej się nie uczyło w ostatnich czasach. Bardzo polecam!

Judyta O.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 23-07-2022 | Recenzja zweryfikowana
Uwielbiam kolekcjonować książki o ogrodach, mam już całkiem pokaźną kolekcję, także takich odziedziczonych po mamie, jednak to do "Dzikiego ogrodu" sięgam najczęściej. Jest tu sporo informacji, mam wrażenie zaczerpniętych od samej natury. Tutaj kwestie estetyczne nie są pierwszorzędne, lecz przede wszystkim dbanie o równowagę w ogrodzie. Skorzystałam w tym sezonie i na pewno w przyszłym także, przy tym czyniąc wiele modyfikacji, do których zachęca autor.

Aleksandra S.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 19-07-2022 | Recenzja zweryfikowana
Świetny poradnik! Jestem osobą zupełnie "zieloną", jeśli chodzi o kwiaty, ale bardzo zainteresował mnie temat łąk kwietnych i postanowiłam założyć taką w ogrodzie. Ta książka dała mi WSZYSTKIE informacje, jak zacząć, jak dbać, jakich gatunków roślić unikać. Bardzo praktyczny, piękny i jasno napisany poradnik dla początkujących ogrodników, choć myślę, że przez wzgląd na ogrom informacji, nawet ci bardziej doświadczeni skorzystają.

Dostawa

3259479
Ładowanie...