Xi

Gabor Mate

 (5 produktów)

Kiedy ciało mówi nie. Koszty ukrytego stresu

Piotr Cieślak, Gabor Mate

(okładka miękka)

33,79 
Wysyłka dzisiaj

Rozproszone umysły. Przyczyny i leczenie zespołu deficytu uwagi

Gabor Mate, Piotr Cieślak

(okładka miękka)

33,79 
Wysyłka dzisiaj

Więź dlaczego rodzice powinni być ważniejsi od kolegów

Gordon Neufeld, Gabor Mate

(okładka miękka)

27,99 
Wysyłka dzisiaj

Bliskie spotkania z uzależnieniem

Gabor Mate, Maria Reimann

(okładka miękka)

34,19 
Wysyłka dzisiaj

When the Body Says No

Gabor Mate

(okładka miękka)

47,59 
Wysyłka 2 dni robocze

Gabor Mate

Gabor Mate urodził się 6 stycznia 1944 roku w Budapeszcie, w 1956 wyemigrował do Kanady, gdzie do dzisiaj mieszka i praktykuje. W swojej karierze kilka lat pracował jako nauczyciel języka angielskiego w liceum, postanowił jednak wrócić na Uniwersytet Kolumbii Brytyjskiej i w 1977 roku uzyskał tytuł doktora medycyny rodzinnej. Przez ponad 20 lat prowadził prywatną praktykę rodzinną we Wschodnim Vancouver. Przez siedem lat był koordynatorem medycznym Oddziału Opieki Paliatywnej w Szpitalu w Vancouver. Wielu jego pacjentów cierpiało na połączenie chorób psychicznych, uzależnienia od narkotyków i HIV, co stanowiło punkt wyjścia dla jego dalszej kariery.

Gabor Mate w 2010 roku zainteresował się tradycyjną amazońską medycyną roślinną ayahuascą i jej potencjałem w leczeniu uzależnień. Pomimo, że jego metoda przynosiła pozytywne skutki, kanadyjski rząd federalny zagroził mu aresztowaniem. Nie sprawiło to jednak, by porzucił badania nad kwestią uzależnień. Aktualnie nie oferuje on prostych rozwiązań, bowiem w swojej pracy łączy badania naukowe, indywidualne przypadki oraz własne spostrzeżenia i doświadczenia.

Gabor Mate jest autorem bestsellerów - czterech książek opublikowanych w ponad dwudziestu pięciu językach, jest znanym na całym świecie mówcą, rozchwytywanym ze względu na swoją wiedzę na temat uzależnień, traumy, rozwoju dzieciństwa oraz związku stresu i choroby. Jego książka "Bliskie spotkania z uzależnieniem" otrzymała nagrodę Huberta Evansa za literaturę faktu. Za swoją przełomową pracę został odznaczony Orderem Kanady, najwyższym odznaczeniem cywilnym w kraju.

Ładowanie...