Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Gordon Neufeld

   (2 produktów)

  Więź dlaczego rodzice powinni być ważniejsi od kolegów

  Gordon Neufeld, Gabor Mate

  (okładka miękka)

  31,04 
  Wysyłka dzisiaj

  Hold on to Your Kids

  Gabor Mate, Gordon Neufeld

  (okładka miękka)

  62,79 
  Wysyłka 2 dni robocze

  Gordon Neufeld

  Urodzony w 1946 roku Gordon Neufeld jest kanadyjskim psychologiem rozwojowym (dyscyplina zajmująca się badaniem takich aspektów, jak wzrost, rozwój i zmiany w zachowaniach ludzi od narodzin do śmierci) i cenionym na całym świecie autorytetem w dziedzinie rozwoju dzieci, a także autorem bestsellerowych książek.

  W latach siedemdziesiątych ukończył studia licencjackie na Uniwersytecie Winnipeg oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej - to tam uzyskał stopień doktora na podstawie dysertacji poświęconej psychologii rozwojowej oraz klinicznej i to tam przez blisko dwadzieścia lat prowadził niezwykle popularne autorskie kursy psychologiczne.

  Gordon Neufeld ma na koncie ponad czterdzieści lat doświadczenia pracy z dziećmi i młodzieżą oraz ich rodzicami i opiekunami. Jego najbardziej znaczącym wkładem w psychologię rozwojową jest tzw. teoria przywiązania - bazujący na teoriach Johna Bowlby model rozwoju, w którym kluczową rolę odgrywa więź. Obejmuje ona sześć etapów rozwoju zdolności do nawiązywania relacji i konstrukt polaryzacji, który wyjaśnia zarówno nieśmiałość, jak i obronny dystans. Neufeld opracował na tej podstawie uniwersalny model więzi, który znajduje zastosowanie zarówno wobec dzieci, jak i dorosłych, a tym samym można go wykorzystywać w warunkach domowych i szkolnych.

  Wyjątkowość pracy Gordona Neufelda polega na zdolności docierania do sedna złożonych problemów związanych z wychowywaniem dzieci i młodzieży oraz rozwiązywaniem ich problemów. Psycholog jest także założycielem Neufeld Institute z siedzibą w Vancouver, w Kanadzie, instytutu zapewniające profesjonalną edukację i liczne inspirujące szkolenia dla rodziców i specjalistów. Za swoją pracę zdobył wiele nagród, w tym Governor General's Medal, BC Psychologists Award czy Circle of Courage.

  Wspólnie z doktorem Gaborem Mate napisał bestsellerową, przetłumaczoną na wiele języków książkę "Więź. Dlaczego rodzice powinni być ważniejsi od kolegów", poświęconą rozwiązaniom, które mogą wzmocnić poczucie rodzinnych więzi opartych przede wszystkim na miłości i zaufaniu.

  Ładowanie...