Xi
 » Książki dla dzieci  » Wiek 6-8  » Książki kreatywne i rozwijające
Polecamy inne produkty z serii "Basia. Wielka księga" Zobacz wszystkie

Ulubiona seria maluchów powraca! Basia towarzyszyła już dzieciom w nauce nowych słów, szukała wraz z nimi odpowiedzi na liczne pytania, a teraz wspiera ich w niezwykle ważnym momencie - przed Wami "Basia. Wielka księga przedszkola".

Strach i niepokój przed tym wydarzeniem towarzyszy chyba każdemu kilkulatkowi, a Basia nie była tu wyjątkiem. Choć bardzo cieszyła się na poznanie nowych kolegów i wspólną zabawę, nie wiedziała, czego tak naprawdę się spodziewać. Co będzie, jeśli inne dzieci jej nie polubią albo nie będą miłe? Jakie zajęcia wypełnią jej czas od rana do popołudnia - przecież to bardzo długo!

Dziś wszystkie te obawy są już tylko wspomnieniem, a Basia, obecnie pięciolatka, maszeruje do przedszkola z uśmiechem na twarzy. Ma w grupie mnóstwo koleżanek i kolegów, a każdy dzień przynosi im nowe, ciekawe przygody. W przedszkolu robi się w końcu tyle fajnych rzeczy! Nawet zła pogoda nie jest w stanie popsuć nikomu humoru: okazuje się, że w deszczu też można świetnie się bawić. Dzieci zbierają kasztany i budują z nich zwierzątka, ćwiczą nowe układy ruchowe na rytmice, wspólnie myją zęby w przedszkolnej łazience - a śmiechu jest przy tym co niemiara.

Każdy członek przedszkolnej grupy ma swoje zwyczaje i lubi robić co innego. Niektórzy mogliby spędzać w przedszkolu cały dzień, inni najbardziej lubią moment, kiedy odbiera ich mama. Wśród dzieci znajdują się i niejadki, i łakomczuchy, które tylko czekają, aż na ich talerzu znajdzie się następny kotlet. Każdy jest inny - i właśnie dlatego w przedszkolu jest tak fajnie: wśród takiej różnorodności charakterów i zajęć po prostu nie można się nudzić!

"Basia. Wielka księga przedszkola" to kolejna po "Wielkiej księdze słów" i "Wielkiej księdze pytań" część bestsellerowego cyklu autorstwa Zofii Staneckiej - jednej z najbardziej cenionych polskich twórczyń literatury dziecięcej, doskonale znanej nie tylko z serii o Basi, ale i innych doskonałych tytułów. Dwie z jej książek: "Świat według dziadka" oraz "Domino i Muki. Po drugiej stronie czasu" figurują na prestiżowej Liście Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

Oprawa graficzna przygód Basi została powierzona w równie dobre ręce: autorka ilustracji to Marianna Oklejak, finalistka międzynarodowego konkursu CJ Picture Book 2010 oraz trzykrotna laureatka wyróżnień w konkursie organizacji IBBY (International Board on Books for Young People).

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

O Autorze


2956985
Ładowanie...