Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Basia. Wielka księga

 (8 produktów)

Wielka księga przygód 1. Basia

(okładka karton)

Basia, Basia. Wielka księga

27,39 39,99 zł −32%
Wysyłka 24 godziny

Wielka księga przygód 2. Basia

(okładka twarda)

Basia, Basia. Wielka księga

32,19 39,99 zł −20%
Wysyłka 24 godziny

Wielka księga przygód 5. Basia

(okładka miękka)

Basia. Wielka księga, Basia

26,39 39,99 zł −34%
Wysyłka 24 godziny

Wielka księga przygód 3. Basia

(okładka zintegrowana)

Basia, Basia. Wielka księga

30,59 39,99 zł −24%
Wysyłka 24 godziny

Wielka księga. Basia

(okładka twarda)

Basia, Basia. Wielka księga

31,19 39,99 zł −22%
Wysyłka 24 godziny

Wielka księga przygód 4. Basia

(okładka zintegrowana)

Basia, Basia. Wielka księga

29,59 39,99 zł −26%
Wysyłka 24 godziny

Wielka księga Basi i Franka 2. Basia

(okładka zintegrowana)

Basia, Basia. Wielka księga

25,79 39,99 zł −36%
Wysyłka 24 godziny

Wielka księga słów. Basia

(okładka twarda)

Basia. Wielka księga, Basia

25,79 39,99 zł −36%
Wysyłka 24 godziny

Basia. Wielka księga

Humorystyczne opowiadania Zofii Staneckiej o perypetiach Basi i jej rodziny po raz pierwszy ukazały się w miesięczniku "Dziecko" i stały się bestsellerem jeszcze przed wydaniem w formie książkowej. Wielbiciele dziewczynki mają teraz powody do zadowolenia! Seria wydawnicza "Basia. Wielka księga." to zbiorcze wydania przygód ulubionej postaci począwszy od pierwszych publikacji. Czytelnicy mają więc niepowtarzalną szansę uzupełnić swoją kolekcję o nieznane wcześniej historie.

Wydania w twardej oprawie znakomicie nadają się na prezent, więc - jeśli Twoje dziecko nie poznało jeszcze Basi - jest to idealny moment do rozpoczęcia przyjaźni.

Główną bohaterkę książek z serii "Basia. Wielka księga." kochają niemal wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, niezależnie od płci. Mała Basia jest wesołą i rezolutną dziewczynką, która w głowie ma mnóstwo pomysłów. Szybko wpada w euforię. I równie szybko jej przechodzi. Z olbrzymim entuzjazmem odkrywa tajemnice otaczającego ją świata i próbuje zrozumieć skomplikowane zachowanie dorosłych. Zadaje dużo pytań i sama szuka rozwiązań. Ku jej zaskoczeniu okazuje się, że dorośli nie zawsze mają gotowe odpowiedzi na dziecięce dylematy. Często też najważniejsze sprawy rozwiązują w najprostszy z możliwych sposobów.

Basia budzi sympatię czytelników, choć nie jest stereotypowo grzeczną i ułożoną dziewczynką. Bohaterce czasem zdarza się wstać z łóżka lewą nogą. Wtedy wydaje jej się, że wszystko jest beznadziejne i czuje się bardzo samotna. Nie chce pomagać w domu ani bawić się z rodzeństwem. Może wówczas liczyć tylko na Miśka Zdziśka. W takich chwilach najchętniej uciekłaby gdzieś, gdzie nikt jej nie znajdzie. Mocno też przeżywa niepowodzenia i nowe sytuacje w przedszkolu. W trudnych momentach wspierają ją kochający rodzice. Z ich pomocą uczy się radzić sobie z negatywnymi emocjami.

Sympatyczne opowiadania o przygodach Basi opisują w zabawny sposób codzienną rzeczywistość w zwyczajnym domu. Sytuacje w jakich znajduje się tytułowa bohaterka mogłyby wydarzyć w każdej rodzinie. Również uczucia towarzyszące dziewczynce są typowymi emocjami dziecka w wieku przedszkolnym. Mali czytelnicy odnajdują więc w opowieściach cząstkę własnego życia i mogą silnie identyfikować się z osobą Basi. Wszystkie historie mają pozytywny przekaz. Z humorem (ale i z wyczuciem) starają się też opisać najmłodszym wartości elementarne takie jak: siła rodziny, życzliwość, szacunek wobec innych czy tolerancja.

Za szatę graficzną cyklu "Basia. Wielka księga." odpowiedzialna jest, jak zawsze, niezastąpiona Marianna Oklejak. Ilustracje jej autorstwa idealnie współgrają z tekstem i rozbawiają odbiorców do łez.

Książki "Basia. Wielka księga." mają dużą wartość edukacyjną, ale nie moralizują na siłę. Ponadto nie idealizują świata dorosłych. Pokazują rodziców jako wrażliwych ludzi, którym też bywa ciężko opanować stres i inne emocje. Twórczynie Basi w stonowany sposób łączą perspektywę dwóch różnych pokoleń, oferując rodzicom nieocenioną pomoc w procesie świadomego wychowywania dzieci. Poruszają ważne dla maluchów tematy takie jak: choroba i związany z nią pobyt w szpitalu, pojawienie się w domu nowego członka rodziny, pierwszy dzień w przedszkolu, rozłąka z rodzicami. Jednocześnie zwracają dorosłym uwagę, by od wczesnego dzieciństwa rozmawiać z dziećmi o ekologii, uzależnieniu od elektroniki, a nawet dyskryminacji innych kultur i narodowości.

Ładowanie...