Xi
 » Książki dla dzieci  » Wiek 3-5  » Bajki, opowiadania, wiersze

Nazywam się Turlututu i zapraszam was w podróż do świata dziecięcej wyobraźni! Wspólnie pobawimy się w czary-mary! Abrakadabra! Hokus-pokus! Bum. Odpowiecie na to zaproszenie? Czy jesteś gotów ze swoją pociechą odwiedzić kolorową krainę? Kolejny tytuł serii Turlututu to nowe przygody i kolejne magiczne sztuczki!

Książka świetnie angażuje małego czytelnika, nakłaniając go do aktywnego czytania - dotykamy, pokazujemy, stukamy, liczymy... Świat Turlututu wciąga i trudno pozostać względem niego obojętnym. Chce się do niego wracać bez końca! Wszystko za sprawą niezwykłego autora. Herve Tullet nie jest typowym autorem książek dla dzieci. Tekstu jest tutaj niewiele, zdecydowanie przeważa warstwa wizualna. Herve to plastyk stąd takie właśnie proporcje w zastosowanych formach przekazu. Seria, którą stworzył jest niezwykła - potwierdza to atest tysięcy małych czytelników, którzy jak wiemy są najsurowszymi recenzentami.

Turlututu to wyjątkowy i sympatyczny stworek, który przechwala się swoimi magicznymi zdolnościami. Jego formuły zaklęć to trudne zbitki sylabowe, które są w istocie sprytnie ukrytymi ćwiczeniami logopedycznymi. Zachęca przy tym maluchy do powtarzania trudnych wyrazów i ćwiczenia wymowy kłopotliwych dźwięków. Doskonale podtrzymuje też uwagę małego czytelnika - ba, nawet sprawdza, czy go widzą i czy jego sztuczka ze znikaniem faktycznie się udała. Później zaś przekonuje, że widzi je, gdy czytają! Tego typu łączność z magicznym stworkiem to dla dwulatków lub trzylatków wspaniałe doświadczenie.

Turlututu to książka akcji rozpisana na kilkadziesiąt komiksowych slajdów. Aktywne dzieci, które wręcz rozpiera energia, nie będą się przy niej nudzić. Stworek już o to zadba! Już czeka z pakietem zadań do wykonania. Warto czytać ją kartka po kartce, bo taki właśnie jest jej scenariusz odbioru. Wtedy w pełni docenicie autorski koncept. Jesteśmy przekonani, że ta znajomość przyniesie wspaniałe efekty!

Książeczka doskonale nadaje się też do nauki nazw kolorów i kształtów - wystarczy otworzyć ją na odpowiedniej stronie i skupić się na tym dodatkowym aspekcie. Piękne, kolorowe rozkładówki wręcz magnetyzują.

W serii do tej pory ukazały się:

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

O Autorze


736187
Ładowanie...