Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Strażnicy

 (4 produktów)
?

Strażnicy

(okładka twarda)

Strażnicy

83,99 
Wysyłka dzisiaj

Komediant. Rorschach. Strażnicy. Początek. Tom 2

(okładka twarda)

Strażnicy

60,59 
Wysyłka dzisiaj

Nocny Puchacz. Dr Manhattan. Strażnicy. Początek. Tom 3

(okładka twarda)

Strażnicy

60,59 
Wysyłka dzisiaj

Gwardziści. Jedwabna Zjawa. Strażnicy. Początek. Tom 1

(okładka twarda)

Strażnicy

60,59 
Wysyłka dzisiaj

Strażnicy

"Strażnicy" (ang. Watchmen) to amerykański komiks o byłych superbohaterach, aktualnie na emeryturze, którzy jednoczą się w obliczu zagrożenia. Jednak co działo się wcześniej, zanim superbohaterowie zostali emerytowanymi superbohaterami?

Seria "Strażnicy. Początek" to właśnie odpowiedzi na nurtujące czytelników pytania - kim byli i co robili Watchmeni, zanim uwili bezpieczne gniazdka na przedmieściach, skąd tylko w wyjątkowych sytuacjach wyruszają, by nieść pomoc skrzywdzonym i sprawiedliwość uciśnionym?

Prequel "Strażników" to cztery albumy, oryginalnie ukazujące się od 2012 roku, w Polsce wydawane przez Egmont od 2013. Każdy album, tłumaczony przez Jacka Drewnowskiego, wydawany jest w twardej oprawie, w wysokiej jakości druku i koloru, na świetnej jakości papierze.

W serii "Strażnicy. Początek" ukazały się:

- Tom 1. Gwardziści. Jedwabna Zjawa - członkowie Gwardzistów, którzy byli poprzednikami Strażników, pierwszymi superbohaterami: Nocny Puchacz, Sylwetka, Jedwabna Zjawa, Zakapturzony Sędzia, Komediant, Dolarówka, Człowiek-Ćma, Kapitan Metropolis - walczą z przestępczością na ulicach miast. Opowieść o początkach drużyny, przyjaźniach i konfliktach, a także rozpadzie grupy, który nastąpił w dramatycznych okolicznościach. Druga część albumu zawiera historię córki Jedwabnej Zjawy, Laurel Lane Jupiter. Przytłoczona nadmiarem obowiązków, mająca przejąć rolę matki Laurel ucieka z domu, by wraz z chłopakiem znaleźć własną drogę.

- Tom 2. Komediant. Rorschach - Komediant, Edward Blake, to osoba o mrocznej dwuznaczności, kontrowersyjnych zasadach i ambicjach. Na polecenie tajnych pracowników rządu w czasie międzynarodowego kryzysu wyrusza na wojnę. Z kolei Walter Kovacs, Rorschach, od dziecka wiedział, co jest dobre, a co złe, nawet kiedy innym brakowało pewności. Sfrustrowany otaczającym go złem zostaje zamaskowanym stróżem prawa i wymierza sprawiedliwość tak, jak uznaje to za stosowne.

- Tom 3. Nocny Puchacz. Dr Manhattan - Nocny Puchacz to obrońca sprawiedliwości i symbol niezłomnych zasad. Trafia do Hollisa Masona, zamaskowanego bohatera, i przywdziewa pelerynę, ale czy bohaterowie w pelerynach są jeszcze komuś potrzebni? Z kolei Jon Osterman - metodyczny naukowiec - odradza się po strasznym wypadku, któremu uległ, jako nadczłowiek mogący rozszczepiać atomy, wędrować w przeszłość, po teraźniejszości i w przyszłość. Mimo mocy równej bogom, Dr Manhattan zmaga się z własnym człowieczeństwem.

- Tom 4. Ozymandiasz. Karmazynowy Korsarz - Adrian Veidt chce być najmądrzejszym człowiekiem na świecie, dokąd posunie się, by nim zostać, jakich poświęceń jest gotów dokonać i kogo zepchnąć z drogi? Ozymandiasz to portret człowieka, który chce naprawić świat, lecz jego pragnienie może okazać się bardzo kosztowne dla ludzkości. Karmazynowy Korsarz to historia o przeklętym piracie, a zamykająca album opowieść o Dolarówce - aktorze, który zyskał popularność reklamując instytucję finansową i jego kampanii reklamowej, która zatacza szerokie, niepokojące kręgi i kończy się zupełnie nowymi wyzwaniami dla swojego bohatera.

Ładowanie...