Xi

Komiks „Zegar zagłady” to oficjalna kontynuacja serii Strażnicy (Watchmen) z lat 80. Tym razem bohaterowie przenoszą się do uniwersum DC. Minęło 7 lat od wydarzeń w Strażnikach, a wskazówki zegara zagłady zbliżają się do północy.

Komiks Watchmen napisany przez Alana Moore i zilustrowany przez Dave Gibbonsa i Johna Higgsa został wydany w 1986 roku. Wydawnictwo DC Comics zajęło się jego publikacją, jednak losy Strażników nie były połączone z innymi bohaterami uniwersum, takimi jak Supermen czy Batman. Ta innowacja stała się duża kontrowersją wśród fanów Strażników, jednak takie rozwiązanie otwiera przed czytelnikami zupełnie nowe doznania.

„Zegar zagłady” to kontynuacja wydarzeń w Strażnikach napisana przez Geoffa Johnsa. Gary Frank zajął się tutaj ilustracją, a Brad Anderson pokolorował komiks. W pierwszym zeszycie z serii przedstawiono przede wszystkim zmiany, jakie zaszły w świecie Strażników. Plan Ozymandiasa nie powiódł się i jest on najbardziej poszukiwanym człowiekiem na świecie. Sytuacja na świecie jest coraz bardziej napięta. Stany Zjednoczone są o krok od wojny z Rosją, która rozpoczęła inwazję na Europę. Rozpoczęcie wojny atomowej to tylko kwestia czasu. Nowy Rorschach wpada na pewien pomysł i stara się go wprowadzić w życie. Wraz z kompanami musi odnaleźć Dr Manhattana. Poza Rorschachem, który przejął rolę po swoim poprzedniku, pojawiają się także nowe postaci Mim i Marionetka.

Kontrastowość postaci doktora Manhattana i Supermena sprawia, że czytelnik z pewnością zechce się dowiedzieć, jak będzie wyglądać ich starcie. Z jednej strony człowiek, który po zdobyciu nadprzyrodzonych mocy, coraz bardziej oddala się od człowieczeństwa. Z drugiej strony kosmita, który pragnie po prostu być człowiekiem.

Historia zawarta w zeszycie wprowadza w klimat Watchmenów i przygotowuje na połączenie uniwersów. Osadzony w latach 90. choć czasem można doszukać się w nim współczesnych problemów.

Nie lada gratka zarówno dla fanów Strażników, jak i miłośników uniwersum DC. Pierwszy z dwunastu zeszytów to aż 456 stron, które trzymają w napięciu przez cały czas, dostarczając nowych informacji, a także wiadomości które rodzą w głowie czytelnika nowe pytania.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Dostawa i płatność

O Autorze


2912568
Ładowanie...