Rorschach (Tom King) - tantis.pl
Xi

Rorschach

Tom King, Jacek Drewnowski

(okładka twarda)

5/5
Wydawnictwo: Egmont Polska Sp. z o.o.
Liczba stron: 312

SUPER CENA

Cena detaliczna: 119,99 zł

84,59 zł

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 75,15 zł

Opis

Wydany przez Egmont Polska "Rorschach" to nowa opowieść z uniwersum "Strażników" - legendarnego dzieła scenarzysty Alana Moore'a i ilustratora Dave'a Gibbonsa powstałego w 1986 roku i od tamtego czasu uznawanego za przełomowy album, który odmienił oblicze współczesnego komiksu i po dziś dzień fascynuje kolejne pokolenia czytelników. Opowieść o Rorschahu, Nocnym Puchaczu, Jedwabnej Zjawie, Drze Manhattanie i Ozymandiuszu jest ponadczasowa i zawierająca wnikliwych spostrzeżeń i gorzkich prawd o świecie, w którym żyjemy - nie bez przyczyny komiks został uwzględniony przez "Time" na liście stu najważniejszych opowieści w historii. Album "Rorschach" to trzymająca w napięciu historii nawiązująca do kultowego dzieła, stworzony przez sławnego scenarzystę i byłego agenta CIA, laureata nagród Eisnera i Haveya, Toma Kinga, oraz cenionego hiszpańskiego grafika i ilustratora Jorgego Fornsa.

O czym jest komiks "Rorschach"?

"Rorschach" Toma Kinga i Jorgego Fornsa nawiązuje do postaci Rorschacha, czyli Waltera Josepha Kovacsa, antybohaterskiego protagonisty w legendarnych "Strażnikach", który jest bezwzględnym i brutalnym mścicielem, który dąży do sprawiedliwości za wszelką cenę. W niniejszym albumie przenosimy się do 1985 roku, kiedy gigantyczna kałamarnica z innego wymiaru zaatakowała Nowy Jork. Superbohaterowie znani jako Strażnicy zapadli się pod ziemię. Kiedy w 2020 roku dochodzi do zamachu na kandydata na prezydenta USA, jednym z terrorystów okazuje się starzec w marce Rorschacha. Jak to możliwe, że po trzydziestu pięciu latach legendarny Strażnik powrócił? Do rozwiązania tej zagadki zostaje zaangażowany pewien detektyw...

"Rorschach" - opinie

Komiks "Rorschach" to mroczny kryminał z politycznymi wątkami, który bez reszty wciąga w wielowątkową, gęstą od emocji i zwrotów akcji intrygę. Twórcy wzięli na warsztat mit kultowej postaci z oryginalnych "Strażników" i przekładają na nowe czasy. Dzięki temu powstała opowieść z trzymającą za gardło zagadką, licznymi politycznymi aluzjami do współczesnej i aktualnej sytuacji społecznej, a przede wszystkim wartką detektywistyczną historią. "Rorscharch" to także ambitny komiks, w którym kluczową rolę odgrywa zbiorowa społeczna trauma, której nieuchronną konsekwencją stają się zatruwające umysły ludzi teorie spiskowe i eskalacja przemocy. A wszystko to w konwencji alternatywnej historii pełnej inteligentnych nawiązań do legendarnego oryginału. Najwyższej klasy rozrywka z ambicjami - tym jest właśnie album "Rorschach".

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 3307915
Tytuł Rorschach
Autor Tom King, Jacek Drewnowski
Wydawnictwo Egmont Polska Sp. z o.o.
Liczba stron 312
Rok wydania 2022
Wymiary produktu [mm] 260 x 170
Okładka okładka twarda
Waga Produktu [kg] 1.03
Cena detaliczna 119,99 zł
Nasza cena 84,59 zł

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Michał L.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 25-11-2022 | Recenzja zweryfikowana
RORSCHACH WRACA? „Strażnicy” przez dekady byli komiksem, którego się nie tykało. Legendą, w jaką ingerować nie było można. Ani trzeba. Bo i po co. Może i Alan Moore ma lepsze dzieła, może i bliższe ideałowi – sam tak uważa zresztą – ale w komiksie superhero i antyheros nie było i nie będzie doskonalszego uchwycenia tematu nadludzi. Więc co tu dodawać? Ale jednak dodano. Dodano nieco o bohaterach, zrobiono film, potem rzucono się na głęboką wodę i postanowiono włączyć te postacie i wydarzenia do głównego nurtu, dopowiedzieć ciąg dalszy – zupełnie inny w komiksach, a inny w serialu – i tak docieramy do tego momentu. „Zegar zagłady”, gdzie to włączenie i kontynuowanie miało miejsce, był świetny. „Rorschach” też jest świetny. I przy okazji to najlepsza obok „Mister Miracle” i „Visiona” historia Toma Kinga wydana na polskim rynku. Rok 1985. Dochodzi do wielkich wydarzeń, które ratują świat. Koszt jest wysoki, tak w ludziach, jak i w herosach. Rorschach też ginie. Rok 2020. Gdy w USA dochodzi do zamachu na kandydata na prezydenta, sytuacja komplikuje się, gdy okazuje się, że jedynym z wrogów jest staruszek podający się za Rorschacha właśnie. Czy to możliwe, że przeżył? A jeśli tak to jak i dlaczego wrócił dopiero teraz? Znów Tom King i znów pozamiatał. Ja wiem, że wielu się ten komiks nie spodoba, jak i nie spodobało się to całe zamieszanie ze Strażnikami w ramach „DC Odrodzenie”, zwieńczone „Zegarem zagłady”, ale tamte historie przypadły mi do gustu, z szacunkiem podeszły do pierwowzorów i broniły się całkiem dobrze, nie idąc zbyt łatwą drogą. I tak samo jest tym razem. „Rorschach” to nie drudzy „Strażnicy”, tamtych nic nie zastąpi, ale uzupełnienie znakomite. I znakomita, intrygująca historia w miarę samodzielna. W miarę, King starał się zrobić, co mógł, ale odciąć się od przeszłości i całego dorobku, z ciężarem historii po prostu nie da. Niemniej stworzył komiks iście rewelacyjny. Co w nim mamy? To, co w „Strażnikach”, choć podane z własną wrażliwością: intrygujące postacie osadzone w fabule, którą do przodu pcha na równi akcja, jak i detektywistyczna zagadka. Jest tu komentarz społeczny, jest pochylenie się nad superhero, jako takim, a wszystko to w opowieści, gdzie mamy miks rozrywki i zaangażowania. Do tego dochodzą ilustracje bliskie „Strażnikom” i zarazem im dalekie. Ale pasujące i do tej opowieści, i do tego wszystkiego, co ona kontynuuje i rozwija. Brudna, prosta, ale realistyczna, z kolorem bardziej złożonym, choć zarazem mniej ekspresyjnym, niż w klasyce Moore’a, wpada w oko i naprawdę dobrze się prezentuje. I tyle. Świetny komiks, tak po prostu. Doskonała historia jako taka i znakomity dodatek do legendy. Nie wszystkich kupi – nie kupi tych uprzedzonych do jakiegokolwiek tykania pierwowzoru – ale każdy, kto lubi dobre opowieści graficzne, coś tu dla siebie znajdzie.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
5. kwietnia, środa
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...