Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek

 (7 produktów)

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. Tom 1

(okładka twarda)

5/5
36,19 59,90 zł −40%
Wysyłka dzisiaj

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. Tom 4

(okładka twarda)

5/5
42,49 69,90 zł −39%
Wysyłka dzisiaj

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. Tom 2

5/5
36,19 59,90 zł −40%
Wysyłka dzisiaj

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. Pakiet 2 części

(okładka twarda)

72,38 119,80 zł −40%
Wysyłka dzisiaj

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. Tom 4

(okładka twarda)

5/5
24,29 39,90 zł −39%
Wysyłka dzisiaj

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. Tom 3

(okładka twarda)

5/5
39,59 64,90 zł −39%
Wysyłka dzisiaj

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. Audiobook. Tom 2.

(okładka etui kartonowe)

21,39 34,90 zł −39%
Wysyłka dzisiaj

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek

"Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek" autorstwa Eleny Favilli (autorki bestsellerów,  mówczyni, przedsiębiorczyni i liderki liberalnych feministek) i Francesci Cavallo (pisarki i reżyserki teatralnej, założycielki Międzynarodowego Festiwalu Wyobraźni Odnawialnej), to książki przedstawiające inspirujące, dzielne, ważne i ciekawe kobiety z historii całego świata.

Każda książka z serii przedstawia 100 kobiet – władczyń, podróżniczek, liderek, artystek i społeczniczek, artystek, matematyczek, lekarek, pisarek, aktorek. Książki stanowią połączenie faktów bajkową oprawą. Ta nowoczesna forma bajki przynosi inspiracje dla małych (i nie tylko małych) dziewczynek, które może nie są komiksowymi superbohaterami, ale na pewno mają szansę na spełnianie swoich marzeń, niezależnie od tego, jak są niebosiężne.

"Opowieściach na dobranoc dla młodych buntowniczek" to książki, które inspirują i edukują, stanowią też skarbnicę wspaniałych, ciekawych opowieści, które dostarczają wiedzy i motywacji do spełniania planów. Są również fantastyczną historią, którą można poczytać przed snem, niezależnie od tego, czy jest się dziewczynką, małą buntowniczką, czy chłopcem, małym buntownikiem. Opowieści z książek z serii pokazują, że czasem trzeba pokonać wiele przeciwności, by realizować swoje marzenia, ale zawsze warto walczyć o siebie i swoje dążenia i nie rezygnować z tego, co chcemy osiągnąć.

Książki z serii publikowane są w twardej oprawie. Każda z nich ilustrowana jest przez kilkanaście-kilkadziesiąt artystek, które dokładają swój talent do treści, opisujące kobiety, które odcisnęły swój ślad na historii, sztuce, kulturze i społeczeństwie świata. Publikacją serii zajmuje się w Polsce Wydawnictwo Debit, od prawie 30 lat wydające literaturę dziecięcą - bajki, picturebooki i książki o charakterze edukacyjnym. 

Dotychczas w serii ukazały się:

"Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych kobiet" (Elena Favilli, Francesca Cavallo) -  historie stu bohaterskich kobiet, m.in.: królowej Elżbiety I, pisarki Astrid Lindgren, projektantki mody Coco Chanel, faraonki Hatszepsut, bohaterki wojennej Ireny Sendlerowej, tenisistki Sereny Williams. Pierwsza część cyklu została sfinansowana ze zbiórki crowdfundingowej dzięki czytelnikom  z ponad siedemdziesięciu pięciu krajów świata. Ilustracje są dziełem ponad sześćdziesięciu artystek z całego świata.

"Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek 2" (Elena Favilli, Francesca Cavallo) - kolejnych 100 opowieści na dobranoc o niezwykłych życiach i przygodach nietuzikowych kobiet, na przykład pisarek Agathy Christie czy J.K. Rowling, królowej Budyki, działaczki politycznej Eleanor Roosevelt, aktorki i wynalazczyni Hedy Lamarr, aktorki Audrey Hepburn, piosenkarki Beyonce. Ten tom został oparty na sugestiach czytelników ze wszystkich stron świata, a ilustracje stworzyło 70 artystek z całego świata. W książce zawarty jest ilustrowany glosariusz, dzięki któremu dzieci, poznając historie bohaterek, mogą rozszerzać swoje słownictwo.

"Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii imigrantek, które zmieniły świat" – w tym tomie Elena Favilli i Francesca Cavallo piszą o kobietach i dziewczętach, które z jakiegoś powodu opuściły swój ojczysty kraj – zarówno z własnej woli, jak i pod przymusem. Bohaterkami są m.in. szefowa kuchni, Asmy Khan, polityczka Madeleine Albright, piosenkarka Rihanna.

"Opowieściach na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych Polek" (Sylwia Chutnik) to książka o wspaniałych, inspirujących Polkach, aktorce Annie Dymnej, prawniczce Ewa Łętowska, królowej Jadwidze Andegaweńskiej i działaczce humanitarnej Janinie Ochojskiej. Ilustracje są dziełem ponad 30 polskich ilustratorek.

Ładowanie...