Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. Tom 4 (Sylwia Chutnik) - tantis.pl
Xi

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. Tom 4

Sylwia Chutnik

(okładka twarda)

5/5
Wydawnictwo: Debit
Liczba stron: 208
Serie: Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek

Produkty powiązane:

SUPER CENA

Cena detaliczna: 69,90 zł

42,19 zł

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 38,11 zł

Opis

W końcu polskie młode kobiety, młode buntowniczki, doczekały się książki z serii "Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek" z polskimi bohaterkami.

Po trzech wydanych na polskim rynku "Opowieściach na dobranoc dla młodych buntowniczek" autorstwa Eleny Favilli i Francesci Cavallo, przedstawiających inspirujące, dzielne, ważne i ciekawe kobiety z historii całego świata, polska autorka, dziennikarka i aktywistka, Sylwia Chutnik, podjęła się napisania książki o wspaniałych, inspirujących Polkach.

Ciężko było wybrać 100 kobiet - podróżniczek, liderek, artystek i społeczniczek, artystek, matematyczek, lekarek, pisarek, aktorek. Dokonany wybór to tylko niewielka część wspaniałych Polek i opowieści przybliżających dzieciom historie tych niezwykłych kobiet. Neurobiolożki i youtuberki, podróżniczki i lekarki – w liczącej ponad 220 stron książce znajdują się postacie, które mogą być niesamowitą inspiracją dla młodych ludzi, niezależnie od płci.

Z opowieści, które snuje Sylwia Chutnik, wyłaniają się ultramaratonka Agata Matejczuk i reżyserka Agnieszka Holland, fundacja Akcja Menstruacja i aktorka Anna Dymna, dziennikarka Dorota Wellman i prawniczka Ewa Łętowska, działaczka społeczna Irena Sendlerowa i lekkoatletka Irena Szewińska, królowa Jadwiga Andegaweńska i działaczka humanitarna Janina Ochojska, piosenkarka Kora i agentka wywiadu Krystyna Skarbek, zdobywczyni literackiego Nobla Olga Tokarczuk i aktorka Pola Negri. A także wiele, wiele innych kobiet, jednych z tych, które odcisnęły swój ślad na historii, sztuce, kulturze i społeczeństwie nie tylko naszego kraju, ale i Europy i świata.

"Opowieściach na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych Polek" to książka, która ma inspirować i edukować i stanowić skarbnicę wspaniałych, ciekawych opowieści, które dostarczają wiedzy i motywacji do spełniania planów. Opowieści pokazujących, że czasem trzeba pokonać wiele przeciwności, by realizować swoje marzenia, ale zawsze warto walczyć o siebie i swoje dążenia. I dodać do książki swoją niezwykłą Polkę!

Książka "Opowieściach na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych Polek" wydana jest w twardej oprawie. Ilustracjami do niej zajęło się ponad 30 polskich ilustratorek, tworząc wspaniałą książkę, która zarówno w warstwie tekstowej, jak i wizualnej, na pewno nie ustępuje książkom o kobietach świata.

Podobnie, jak poprzednie części "Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek", tak i ta książka została wydana przez Wydawnictwo Debit, od prawie 30 lat wydającego literaturę dziecięcą - bajki, picturebooki i  książki o charakterze edukacyjnym. 

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 3160643
Tytuł Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. Tom 4
Autor Sylwia Chutnik
Wydawnictwo Debit
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 208
Data premiery 2021-10-27
Rok wydania 2021
Wymiary produktu [mm] 241 x 178
Okładka okładka twarda
Waga Produktu [kg] 0.78
Cena detaliczna 69,90 zł
Nasza cena 42,19 zł
Powiązane tematy: Dzień Dziecka 2023
Serie: Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Teresa M.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 13-11-2021 | Recenzja zweryfikowana
Kolejna, czwarta już książka z pięknymi i inspirującymi historiami. Pamiętam, kiedy mąż zobaczył tytuł pierwszej książki popatrzył się na mnie jak na wariatkę i zapytał, czy chce już rozpocząć nastoletni bunt u naszej pierwszoklasistki. Na szczęscie podczas wieczornej lektury sam błyskawicznie zmienił zdanie. W czwartej części nie zmieniło sie wiele jeżeli chodzi o układ. Mamy tutaj 100 wyjątkowych kobiet i 100 wyjątkowych historii. Każde opowiadanie sąsiaduje z portretem kobiety o której jest mowa. Myślę, że jest to naprawdę inspirująca seria, która pokazuje młodym dziewczynkom, że warto jest podążać za marzeniami.

Adrianna J.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 11-11-2021 | Recenzja zweryfikowana
Czwarty tom "Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek" jest jeszcze bardziej wyjątkowy niż poprzednie. Mamy tutaj 100 kobiet które zmieniły świat, a każda z tych kobiet jest polką. Każda z nich zajmowała się inna dziedziną życia, niektóre z nich były naukowczyniami, inne podróżniczkami, niektóre były malarkami, albo też youtuberkami. Każda z nich pokazywała, albo nadal pokazuje swoim życiem, że płeć nie jest ograniczeniem.

Magda G.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 02-11-2021 | Recenzja zweryfikowana
Piękna inicjatywa, inspirujące i motywujące polki i znakomite ilustracje. Mamy tuatj ogrom pracy, który może przynieść znakomite skutki. Myślę, że żadna inna książka nie była tak potrzebna jak ta. Młode dziewczynki nadal są porównywane między sobą, a ich zasługi są umniejszane tylko i wyłącznie ze względu na płeć. Chłopcy mogą broić i być nieposłuszni, dziewczynki powinny być ciche i ułożone. Na szczęście 100 bohaterek z tej książki pokazuje dziewczynkom, że warto podążać swoją drogą.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...