Xi
 » Książki  » Książki dla młodzieży

Produkty powiązane:

"Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. Tom 3" to kolejny zbiór inspirujących biografii imigrantek, które mają w sobie tyle odwagi, by zmieniać świat na lepsze!

Choć bohaterkami książki są kobiety, publikacja adresowana jest zarówno do dziewcząt, jak i chłopców - wszystkich młodych ludzi, których energia, kreatywność i zaangażowanie będą kształtować losy świata w następnych kilkudziesięciu latach. W zbiorze znalazło się 100 historii kobiet żyjących dawniej i dziś, pochodzących z różnych krajów, ale dzielących wspólne doświadczenie emigracji.

Bohaterki książki wyjechały ze swoich ojczyzn motywowane różnorodnymi powodami: jedne z nich zostały do tego zmuszone poprzez sytuację polityczną, inne szukały dla siebie okazji do rozwoju i poszerzenia horyzontów. Każda z nich przeżywała wzloty i upadki, ale dzięki wewnętrznej sile i koncentracji na obranym celu osiągnęły niekwestionowany sukces. Dziś to one inspirują i dodają wiary w siebie młodym ludziom, którzy szukają własnej drogi i stoją przed koniecznością pierwszych poważnych wyborów.

Z kim spotkamy się w trzeciej części "Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek"? Poznamy tajniki warsztatu i drogę do światowej sławy wybitnej szefowej kuchni Asmy Khan, zajrzymy za kulisy wielkiej polityki z Madeleine Albright i do gabinetu legendarnej redaktor naczelnej amerykańskiego wydania "Vogue" Anny Wintour, prześledzimy przemianę Rihanny z supergwiazdy pop w businesswoman z majątkiem o wartości przekraczającej miliard dolarów.

Profesje i zainteresowania bohaterek książki obejmują różnorodne branże, dlatego bez względu na to, o jakiej karierze marzysz Ty - w zbiorze znajdziesz wskazówki i inspiracje stworzone jakby specjalnie dla Ciebie.

"Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek" to seria pomysłu i autorstwa Eleny Favilli - pisarki, dziennikarki, przedsiębiorczyni i aktywistki społecznej działającej na rzecz promocji idei feministycznych. W trakcie swojej kariery zawodowej publikowała we włoskich i amerykańskich czasopismach; w 2016 r. założyła firmę Rebel Girls, której działalność obejmuje marketing cyfrowy i publikację książek dla młodzieży. "Opowieści na dobranoc..." przyniosły Favilli międzynarodowy sukces: sama pierwsza część sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy i doczekała się 47 przekładów.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Łucja S.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 12-02-2022 | Recenzja zweryfikowana
Jako mama dwóch córek mam w domu wszystkie części tych książek i sama je chętnie przeglądam, tą uważam za najlepszą. Po pierwsze ze wzgledu na dobór opisywanych postaci, nieoczywisty, w większości to kobiety żyjące w naszych czasach, które obserwujemy na bieżąco, a mimo to niewiele o nich wiemy. Ja na przykład nie miałam pojęcia, że Madelein Albright jest Czeszką z pochodzenia, inaczej spojrzałam też na Rihannę, którą do tej pory kojarzyłam tylko z muzyką pop. Ogromny plus także za temat imigracji - oczywiście ze względu na konflikty i podziały, których ciągle na świecie jest za dużo, ale i pod kątem możliwości podróżowania po świecie, jakie mają teraz młodzi ludzie. Warto jest pokazywać, ile można osiągnąć i że cały świat może być naszym domem. Ech, rozpisałam się :) ale ta książka jest tego warta.

Asia U.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 04-02-2022 | Recenzja zweryfikowana
Choć to w zamyśle książka dla młodzieży, uważam że każda kobieta znajdzie w niej masę inspiracji i powinna ją przeczytać, żeby dodać sobie otuchy i wiary. Choć chyba nie było lepszych czasów dla kobiet, wciąż do zrobienia w kwestii równych praw i traktowania jest bardzo wiele, dlatego każdy głos tego typu jest na wagę złota. Kopalnia wiedzy, kopniak motywacyjny, i po prostu ciekawa lektura - dla mnie rewelacja.

Michalina W.

Klient zweryfikowany

5/5
| 28-12-2020 | Recenzja zweryfikowana
Jak zawsze wspaniała seria, sprawiłą dużo radości. Mądra i mobilizująca pozycja.

Dostawa

2895247
Ładowanie...