Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Listy od Feliksa

 (7 produktów)

Listy od Feliksa. Mały zając podróżuje po świecie

(okładka teczka)

Listy od Feliksa

37,39 59,00 zł −37%
Wysyłka 24 godziny

Najlepsze na świecie listy od Feliksa

(okładka twarda)

Listy od Feliksa

38,49 59,00 zł −35%
Wysyłka 24 godziny

Mały zając. Nowe przygody. Listy od Feliksa

(okładka twarda)

Listy od Feliksa

38,09 59,00 zł −35%
Wysyłka 24 godziny

Feliks u dzieci na krańcach świata. Listy od Feliksa

(okładka twarda)

Listy od Feliksa

37,69 59,00 zł −36%
Wysyłka 24 godziny

Nowe listy od Feliksa

(okładka twarda)

Listy od Feliksa

36,89 59,00 zł −37%
Wysyłka 24 godziny

Listy od Feliksa. Na tropie świąt. Tom 5

(okładka twarda)

Listy od Feliksa

36,99 59,00 zł −37%
Wysyłka 24 godziny

Świąteczne listy od Feliksa

(okładka twarda)

Listy od Feliksa

36,89 59,00 zł −37%
Wysyłka 24 godziny

Listy od Feliksa

Szukasz wartościowej literatury dla swojego dziecka? Myślisz o wyjątkowym prezencie? Poznaj niezwykłe przygody małej Zosi i pluszowego zajączka Feliksa. Przekonaj się, że prawdziwa przyjaźń potrafi przetrwać niejedną rozłąkę. Odbywaj wyjątkowe podróże wraz z sympatycznym bohaterem – odwiedzaj nowe miejsca i zobacz, jak żyje się w innych kulturach.

Fenomen serii „Listy od Feliksa” polega na prostej, zgrabniej napisanej historii oraz atrakcyjnej grafice, o której za chwilę. Początkowo dziewczynka i jej pluszowy przyjaciel są nierozłączni, ale któregoś dnia Feliks znika. Zosia bardzo się o niego martwi, płacze i tęskni.

Pewnego dnia znajduje ona kopertę z listem od swojego ulubieńca. Zajączek opisuje w nim to, co zobaczył – miejsca, zabytki, ludzi oraz przygody, jakie przeżywa. Przesyłka zostaje uzupełniona fotografiami. Dziewczynka cieszy się, że jej przyjaciel dobrze się bawi i o niej pamięta. W każdej części opowieści znajdziemy inne atrakcje i dowiemy się wielu interesujących rzeczy. Dzięki temu dzieci stają się bardziej otwarte na świat i innych ludzi.

A teraz kilka słów o grafice. Każda z książeczek serii „Listy od Feliksa” została pięknie zilustrowana. Przyjazne obrazki podobają się starszym i młodszym Czytelnikom. Największe wrażenie wywierają jednak prawdziwe listy, napisane odręcznym charakterem pisma i włożone do kopert ze znaczkami. W czasach posługiwania się głównie pocztą elektroniczną stanowi to dodatkową atrakcję dla najmłodszych, którzy coraz rzadziej widują tradycyjne przesyłki.

Po opowieści o Zosi i pluszowym zajączku Feliksie mogą sięgać już przedszkolaki – to dobra lektura do czytania na dobranoc. Wzbudzi ona również zainteresowanie nieco starszych dzieci, czyli uczniów młodszych klas szkoły podstawowej – główna bohaterka jest właśnie w takim wieku.

W serii „Listy od Feliksa” znajdziemy:

- „Listy od Feliksa. Mały zając podróżuje po świecie” – Pierwsza część przygód dwójki bohaterów. Zajączek zwiedza w niej m. in. Londyn, Paryż, Rzym, Nowy Jork, Kair i Kenię.

- „Najlepsze na świecie listy od Feliksa” – Zajączek, zainspirowany baśnią o latającym kufrze wyrusza na swoja kolejną wyprawę. Tym razem ląduje m. in. w Chinach, Indiach, Meksyku; a także podziwia zamek hrabiego Drakuli w Rumunii i poznaje atrakcje turystyczne stolicy Niemiec – Berlina.

- „Listy od Feliksa. Nowe przygody. Mały zając odkrywa naszą błękitną planetę” – Zajączek znów odkrywa ciekawe zakątki ziemskiego globu. Tym razem skupia się na cudach natury – zachwyca się lasami tropikalnymi, opisuje piękno i różnorodność Australii, wypoczywa na Karaibach, a nawet… trafia na Księżyc!

- „Nowe listy od Feliksa. Mały zając podróżuje po przeszłości” – W czasie szkolnej wycieczki do muzeum Feliks znika, by… odbyć podróż w czasie. Zosia znajduje w swojej skrzynce pocztowej listy ze starożytnej Grecji, z epoki kamiennej, a także - ze Średniowiecza. Dzięki bohaterom poznamy również kulturę Wikingów oraz Dalekiego Wschodu.

- „Feliks u dzieci na krańcach świata” – Mały zajączek znów przemierza lądy i oceany, by zatrzymywać się u dzieci żyjących w innych kulturach. Wraz z nim zaprzyjaźnimy się z chłopcem hodującym renifery na dalekiej Północy, z dziewczynką z pustynnego plemienia Tuaregów, z żydowskim chłopcem, który zaprosi nas na Chanukę – Święto Świateł, z dziewczynką mieszkającą na strusie farmie w Republice Południowej Afryki, a także z dwójką bliźniaków z San Francisco.

- „Świąteczne listy od Feliksa” – Ta opowieść utrzymana jest w bożonarodzeniowym klimacie. Zajączek sprawdza, jak świętuje się Gwiazdkę w różnych częściach świata i wyczerpująco opisuje to w listach do Zosi.

 

 

Ładowanie...