Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Autorzy

   Ocena

   Seria Listy od Feliksa

    (8 produktów)

   Świąteczne listy od Feliksa

   (okładka twarda)

   Listy od Feliksa

   45,79 
   Wysyłka 24 godziny

   Listy od Feliksa. Na tropie świąt. Tom 5

   (okładka twarda)

   Listy od Feliksa

   42,99 
   Wysyłka 24 godziny

   Listy od Feliksa. Mały zając podróżuje po świecie

   (okładka teczka)

   Listy od Feliksa

   42,39 
   Wysyłka 24 godziny

   Nowe listy od Feliksa

   (okładka twarda)

   Listy od Feliksa

   42,39 
   Wysyłka 24 godziny

   Mały zając. Nowe przygody. Listy od Feliksa

   (okładka twarda)

   Listy od Feliksa

   42,39 
   Wysyłka 24 godziny

   Najlepsze na świecie listy od Feliksa

   (okładka twarda)

   Listy od Feliksa

   42,39 
   Wysyłka 24 godziny

   Pierwsze listy od Feliksa

   (okładka całokartonowa)

   Listy od Feliksa

   31,59 
   Wysyłka 24 godziny

   Feliks u dzieci na krańcach świata. Listy od Feliksa

   (okładka twarda)

   Listy od Feliksa

   42,39 
   Wysyłka 24 godziny

   Listy od Feliksa

   Szukasz wartościowej literatury dla swojego dziecka? Myślisz o wyjątkowym prezencie? Poznaj niezwykłe przygody małej Zosi i pluszowego zajączka Feliksa. Przekonaj się, że prawdziwa przyjaźń potrafi przetrwać niejedną rozłąkę. Odbywaj wyjątkowe podróże wraz z sympatycznym bohaterem – odwiedzaj nowe miejsca i zobacz, jak żyje się w innych kulturach.

   Fenomen serii „Listy od Feliksa” polega na prostej, zgrabniej napisanej historii oraz atrakcyjnej grafice, o której za chwilę. Początkowo dziewczynka i jej pluszowy przyjaciel są nierozłączni, ale któregoś dnia Feliks znika. Zosia bardzo się o niego martwi, płacze i tęskni.

   Pewnego dnia znajduje ona kopertę z listem od swojego ulubieńca. Zajączek opisuje w nim to, co zobaczył – miejsca, zabytki, ludzi oraz przygody, jakie przeżywa. Przesyłka zostaje uzupełniona fotografiami. Dziewczynka cieszy się, że jej przyjaciel dobrze się bawi i o niej pamięta. W każdej części opowieści znajdziemy inne atrakcje i dowiemy się wielu interesujących rzeczy. Dzięki temu dzieci stają się bardziej otwarte na świat i innych ludzi.

   A teraz kilka słów o grafice. Każda z książeczek serii „Listy od Feliksa” została pięknie zilustrowana. Przyjazne obrazki podobają się starszym i młodszym Czytelnikom. Największe wrażenie wywierają jednak prawdziwe listy, napisane odręcznym charakterem pisma i włożone do kopert ze znaczkami. W czasach posługiwania się głównie pocztą elektroniczną stanowi to dodatkową atrakcję dla najmłodszych, którzy coraz rzadziej widują tradycyjne przesyłki.

   Po opowieści o Zosi i pluszowym zajączku Feliksie mogą sięgać już przedszkolaki – to dobra lektura do czytania na dobranoc. Wzbudzi ona również zainteresowanie nieco starszych dzieci, czyli uczniów młodszych klas szkoły podstawowej – główna bohaterka jest właśnie w takim wieku.

   W serii „Listy od Feliksa” znajdziemy:

   - „Listy od Feliksa. Mały zając podróżuje po świecie” – Pierwsza część przygód dwójki bohaterów. Zajączek zwiedza w niej m. in. Londyn, Paryż, Rzym, Nowy Jork, Kair i Kenię.

   - „Najlepsze na świecie listy od Feliksa” – Zajączek, zainspirowany baśnią o latającym kufrze wyrusza na swoja kolejną wyprawę. Tym razem ląduje m. in. w Chinach, Indiach, Meksyku; a także podziwia zamek hrabiego Drakuli w Rumunii i poznaje atrakcje turystyczne stolicy Niemiec – Berlina.

   - „Listy od Feliksa. Nowe przygody. Mały zając odkrywa naszą błękitną planetę” – Zajączek znów odkrywa ciekawe zakątki ziemskiego globu. Tym razem skupia się na cudach natury – zachwyca się lasami tropikalnymi, opisuje piękno i różnorodność Australii, wypoczywa na Karaibach, a nawet… trafia na Księżyc!

   - „Nowe listy od Feliksa. Mały zając podróżuje po przeszłości” – W czasie szkolnej wycieczki do muzeum Feliks znika, by… odbyć podróż w czasie. Zosia znajduje w swojej skrzynce pocztowej listy ze starożytnej Grecji, z epoki kamiennej, a także - ze Średniowiecza. Dzięki bohaterom poznamy również kulturę Wikingów oraz Dalekiego Wschodu.

   - „Feliks u dzieci na krańcach świata” – Mały zajączek znów przemierza lądy i oceany, by zatrzymywać się u dzieci żyjących w innych kulturach. Wraz z nim zaprzyjaźnimy się z chłopcem hodującym renifery na dalekiej Północy, z dziewczynką z pustynnego plemienia Tuaregów, z żydowskim chłopcem, który zaprosi nas na Chanukę – Święto Świateł, z dziewczynką mieszkającą na strusie farmie w Republice Południowej Afryki, a także z dwójką bliźniaków z San Francisco.

   - „Świąteczne listy od Feliksa” – Ta opowieść utrzymana jest w bożonarodzeniowym klimacie. Zajączek sprawdza, jak świętuje się Gwiazdkę w różnych częściach świata i wyczerpująco opisuje to w listach do Zosi.

    

    

   Ładowanie...