Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Constanza Droop

   (5 produktów)

  Listy od Feliksa. Mały zając podróżuje po świecie

  Constanza Droop, Annette Langen

  (okładka teczka)

  37,49 
  Wysyłka dzisiaj

  Nowe listy od Feliksa

  Constanza Droop, Annette Langen

  (okładka twarda)

  37,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Pierwsze listy od Feliksa

  Annette Langen, Constanza Droop

  (okładka całokartonowa)

  29,19 
  Wysyłka dzisiaj

  Mały zając. Nowe przygody. Listy od Feliksa

  Constanza Droop, Annette Langen

  (okładka twarda)

  35,39 
  Wysyłka dzisiaj

  Listy od Feliksa. Na tropie świąt. Tom 5

  Annette Langen, Constanza Droop

  (okładka twarda)

  35,59 
  Wysyłka dzisiaj

  Constanza Droop

  Constanza Droop urodziła się w 1965 roku w Gütersloh, jest niemiecką ilustratorką książek dla dzieci.

  Constanza Droop jest córką architekta i projektanta tekstyliów, po rocznym stażu w agencji reklamowej zrezygnowała z kontynuowania rodzinnej tradycji i pracy u ojca, zmieniając obrany kierunek edukacji. W latach 1986-1992 studiowała projektowanie graficzne na uniwersytetach nauk stosowanych w Norymberdze i Monastyrze. Od tego czasu pracuje jako niezależna ilustratorka.

  Zasłynęła dzięki rysunkom do serii książek dla dzieci o Feliksie, napisanej przez Annette Langen. Przygody uroczego króliczka publikuje od 1994 roku Coppenrath Verlag w Monastyrze. Warto wspomnieć, że zaprojektowana przez Droop postać posłużyła również jako wzór dla producenta porcelany Rosenthal.

  Seria, której jest autorką doczekała się także uhonorowania przez niemiecką pocztę, 2 marca 2015 roku, wydano dwa znaczki pocztowe o wartości 0,45 (Felix w podróży) i 0,62 (Poczta od Feliksa) eurocentów z motywem popularnego bohatera.

  Za fenomen serii o Feliksie odpowiadają właśnie rewelacyjne ilustracje autorstwa Constanzy Droop, które przyciągają uwagę wszystkich czytelników, bez względu na wiek. Niemniej, po opowieści o Zosi i pluszowym zajączku Feliksie mogą sięgać już przedszkolaki – to dobra lektura do czytania na dobranoc. Wzbudzi ona również zainteresowanie nieco starszych dzieci, czyli uczniów młodszych klas szkoły podstawowej, ponieważ główna bohaterka jest właśnie w takim wieku.

  Ładowanie...