Feliks znowu podróżuje. Gdyby jednak podczas burzliwego wiatru nie wypadł z żaglówki, to jego losy potoczyłyby się zupełnie inaczej... Tylko czy ciekawiej? Niekoniecznie! My - czytelnicy możemy być wdzięczni za taki zbieg okoliczności. Dzięki temu bowiem, Feliks odwiedza dzieci, mieszkające w różnych zakątkach świata, a my możemy o nich potem przeczytać. Zając swoim cudacznym pismem kreśli listy, które dołączono do książki „Feliks u dzieci na krańcach świata". Znajdziemy je w sześciu prawdziwych kopertach.
Tytułowy bohater opisuje ludzi i kraje w niezwykle ciekawy sposób, podając wiele cennych informacji. Jest gościem maoryskiej dziewczynki Hine Iti Moana w Nowej Zelandii oraz chłopca z rodziny Samów, która zajmuje się hodowlą reniferów na dalekiej Północy. Odwiedza także Rositę na strusiej farmie w Południowej Afryce, a w Izraelu razem z rodziną Matana obchodzi żydowskie Święto Świateł.
Zając - podróżnik inspiruje do poszukiwania dalszych wiadomości , poznawania kolejnych rejonów świata. Rozbudza ciekawość, a także zachęca do tego, by w otaczającym nas świecie dostrzegać wiele fascynujących zjawisk. Uświadamia, jak ważne jest poznawanie nowych ludzi, odmiennych kultur. Pokazuje jak wiele możemy z takich spotkań czerpać!
„Feliks u dzieci na krańcach świata" jest jedną z kilku książek, które ukazały się w serii
„Listy od Feliksa" wydawnictwa Mamika. Publikacja niesie w sobie ogromny potencjał edukacyjny. W formie zabawy, przyjemnej lektury możemy przyswoić wiele ciekawych informacji. Dziecko ma szansę poznać różnorodność świata i stylów życia. Ludzie z Północy żyją przecież zupełnie inaczej niż ci mieszkający w rejonie równika. Pogoda i warunki środowiskowe determinują codzienność, o czym młodzi czytelnicy mogą się przekonać podczas lektury.
Annette Langen - autorka książek o pluszowym zajączku Feliksie - jest niemiecką twórczynią literatury dla dzieci i młodzieży. Jej książki budzą duże zainteresowanie, a czytelnicy chętnie do nich wracają.
Książka „Feliks u dzieci na krańcach świata" adresowana jest przede wszystkim dla dzieci od piątego roku życia. Dla każdego przedszkolaka w tym wieku będzie idealnym prezentem!