Amerykańska
(20 produktów)Złap i ukręć łeb. Szpiedzy, kłamstwa i zmowa milczenia wokół gwałcicieli. Seria Amerykańska
Amerykańska
Trans. Wyznania anarchistki, która zdradziła punk rocka. Seria Amerykańska
Amerykańska
Please kill me. Punkowa historia punka. Seria Amerykańska
Amerykańska
Wolność i spluwa. Podróż przez uzbrojoną Amerykę. Seria Amerykańska
Amerykańska
Ludzkie potwory. Kobiety Mansona i banalność zła. Seria Amerykańska
Amerykańska
The Dom. Nowojorska bohema na polskim Lower East Side. Seria Amerykańska
Amerykańska
Śladów pobicia brak. W pułapce przemocy domowej. Seria Amerykańska
Amerykańska
Amerykańska
Seria Amerykańska Czarnego – fascynująca podróż za Ocean
Najpotężniejsze mocarstwo świata. Miejsce nieograniczonych możliwości, postępu, kolebka nowych trendów. Ojczyzna Martina Luthera Kinga, Neila Armstronga, Boba Dylana, punku i bluesa – ale i Charlesa Mansona czy Teda Bundy’ego. Kraina rewolucji seksualnej i wolności obyczajowej, przecięta „pasem biblijnym” spętanym okowami religijnej doktryny. Społeczeństwo toczone narkomanią, przemocą i rasizmem. Degrenolada, cyrk na kółkach, burdel, kipisz.
Które z oblicz USA jest prawdziwe? A może… każde z nich? Książki z Serii Amerykańskiej wydawnictwa Czarne odkrywają kolejne elementy układanki, które wspólnie tworzą fascynujący obraz Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.
Domeną Serii Amerykańskiej jest literatura faktu; książki wydawane w jej ramach to reportaże, biografie, wspomnienia opisujące historię i kulturę Stanów Zjednoczonych. Historie awangardowych artystów i buntowników przeciwko systemowi tłumaczą mit „amerykańskiego snu” pojmowanego jako wolność i niepokorność wobec dogmatów.
Reportaże z upadłego gospodarczo i społecznie regionu Appalachów, hermetycznych środowisk mormońskich, miasteczek zamieszkanych przez meksykańskich imigrantów burzą wizję Ameryki-państwa idealnego, unaoczniając polskim czytelnikom niedostrzegalne zza Oceanu problemy i wyzwania. Problemy odległe… lecz czy zupełnie nam obce?
W ofercie Serii Amerykańskiej Wydawnictwa Czarne znajdziesz m.in.:
Matt Taibbi, „Nienawiść sp. z o. o.”
Wielokrotnie nagradzany amerykański reporter poddaje krajowe media bezlitosnemu audytowi, nie szczędząc czytelnikom sarkazmu i goryczy. Czym tak naprawdę – i czy w ogóle? – różni się demokratyczne MSNBC od republikańskiego FOX News? Co stało się z bezstronnym dziennikarstwem i dlaczego zastąpiła je agitacja polityczna? Dlaczego nienawiść zdominowała dyskurs publiczny i jakie mogą być tego konsekwencje? Amerykańskie realia opisane przez Taibbiego są lustrem, w którym odbijają się media z całego świata.
Jessica Bruder, „Nomadland. W drodze za pracą”
Podróż jest nieodłączną częścią amerykańskiego stylu życia, a przyczynkiem do wyruszenia przed siebie dla wielu tysięcy obywateli USA był kryzys ekonomiczny w 2008 r. Ludzie, którzy w wyniku krachu finansowego stracili całe majątki, przenieśli się do kamperów, pickupów, vanów i przyczep. Odtąd jedyną stałą w ich życiu jest droga, a źródłem utrzymania – dorywcze prace podejmowane w przerwie między podróżą od stanu do stanu. Historie „bezmiejscowych” opowiadają o sile i determinacji potrzebnych, by podnieść się z gruzów – ale i poczuciu wolności płynącej z porzucenia świata kontraktów, biurokracji i zobowiązań bankowych.
Holly George-Warren, „Janis. Życie i muzyka”
Artystka obdarzona wspaniałym głosem, niezmordowana imprezowiczka, poprzedniczka dzisiejszych celebrytek. Wychowanka klasy średniej, przyjaciółka i kochanka gwiazd rocka, wrażliwa dziewczyna uciekająca przed swoimi demonami w twórczość, narkotyki i seks. Dziennikarka muzyczna Holly George-Warren podejmuje próbę odpowiedzi na pytanie o prawdziwą naturę Janis Joplin – ikony XX-wiecznej popkultury i współtwórczyni amerykańskiej sceny bluesowej.