Xi

Self-regulation. Opowieści dla dzieci. O tym, jak działać, gdy emocje biorą górę

Dzięki wspaniałej książce możesz nauczyć dziecko, jak poradzić sobie z emocjami! Agnieszka Stążka-Gawrysiak zebrała krótkie opowieści o codziennych sytuacjach, które ułatwiają czytelnikom rozwiązywanie wielu problemów. Dzieci poznają sprawdzone sposoby na opanowanie emocji, odkrywając przygody małych bohaterów, Kuby i Leny! "Self-Regulation. Opowieści dla dzieci" to świetna okazja, by dowiedzieć sCzytaj więcej

Polecamy inne produkty z serii "Emocje dzieci" Zobacz wszystkie

Dzięki wspaniałej książce możesz nauczyć dziecko, jak poradzić sobie z emocjami! Agnieszka Stążka-Gawrysiak zebrała krótkie opowieści o codziennych sytuacjach, które ułatwiają czytelnikom rozwiązywanie wielu problemów. Dzieci poznają sprawdzone sposoby na opanowanie emocji, odkrywając przygody małych bohaterów, Kuby i Leny! "Self-Regulation. Opowieści dla dzieci" to świetna okazja, by dowiedzieć się więcej o reakcjach emocjonalnych oraz ich wpływie na zachowanie dzieci. Książka nawiązuje do typowych wydarzeń z codziennego życia, które z pewnością znają mali czytelnicy.

"Self-Regulation. Opowieści dla dzieci" to znakomita okazja, by uświadomić dziecku, jak się uspokoić i dobrze porozumieć z innymi ludźmi. Dzięki temu dzieci odkrywają, że wybuchy złości nie są dobrym rozwiązaniem oraz mogą powodować wiele szkód. Wybrzydzanie przy jedzeniu, kłótnie z rówieśnikami, a także niecierpliwość zdarzają się każdemu dziecku. Kuba i Lena wyjaśniają jednak, w jaki sposób można najlepiej rozwiązać różne problemy oraz nie ulegać złudnym emocjom. Dzięki odpowiednio wyszczególnionym ramkom rodzice poznają również podejście wychowawcze korzystające z zasad metody Self-Reg.

Self-Reg to metoda opracowana przez prof. Stuarta Shankera. Na czym polega samoregulacja? Umożliwia opanowanie nadmiernego napięcia, dzięki zlikwidowaniu jego przyczyny. Nie chodzi tu o proste stłumienie zdenerwowania, ale o odnalezienie i poradzenie sobie z jego źródłem. To znakomite wsparcie dla rodziców, którzy chcą uczyć dzieci rozwiązywania problemów. Dziecko bardzo często czuje napięcie w różnych codziennych sytuacjach, a rodzice nie zdają sobie z tego sprawy. Nowe miejsce lub nadmiar bodźców bywają bardzo stresujące. Dzięki metodzie Self-Reg dziecko uczy się nie tyle ukrywać emocje, co po prostu przezwyciężać powodujące je wyzwania.

Agnieszka Stążka-Gawrysiak to ekonomistka i trenerka Self-Reg. Jako pierwsza osoba w Polsce zdobyła dyplom drugiego stopnia Self-Reg MEHRIT Centre z Kanady. Obecnie dzieli się wiedzą z czytelnikami dzięki książkom oraz artykułom publikowanym na blogu DyleMatki. Autorka popularyzuje metodę opracowaną przez prof. Stuarta Shankera, założyciela Self Regulation Institute. Ten wybitny psycholog jest jednym z największych autorytetów w dziedzinie samokontroli. Współpracował z prestiżowymi uniwersytetami, prowadził terapie, a nawet był doradcą kanadyjskiego rządu oraz organizacji związanych z systemem edukacji.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3231652
Tytuł
Self-regulation. Opowieści dla dzieci. O tym, jak działać, gdy emocje biorą górę
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
128
Data premiery
2020-03-25
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
244 x 170
Okładka
okładka twarda
Waga Produktu [kg]
0.49
Długość
170
Głębokość
240
Wysokość
15
Nasza cena
30,99 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,9/5
7 recenzji
 • 5
  6
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Maria S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-11-20
  Przystępnie opisane zasady postępowania z dziećmi.
 • Renata R. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2022-07-03
  Książka super, ale za krótka! Długość jest dopasowana do młodszych czytelników, ale szczerze, to wszystkim przydałaby się w rozszerzonej wersji. Pani Agnieszko, proszę o więcej! Ilustracja są niezwykle ciepłe i trafne, ilość tekstu jest odpowiednia, aby oddać sens konkretnego zachowania i jednocześnie zainteresować dziecko. Przykłady - opowieści są jasne i...prawdziwe i naprawdę pozwalają inaczej spojrzeć na reakcje dzieci, ale tak samo rodziców. To powinna być obowiązkowa lektura dla wszystkich.
 • Małgorzata N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-06-29
  Sel-reg to nie żadna magia, tylko umiejętność ogarniania swoich emocji. Książka pani Stążki-Gawrysiak świetnie pokazuje, jak regulować emocje dwutorowo, czyli jak nauczyć maluchy to robić, a przy okazji jak rodzice sami powinni to robić i wspierać w tym swoje dziecko. Książka choć niedługa, jest dosyć treściwa przywołując sytuacje, które z pewnością zna każdy rodzic. Biorąc pod uwagę, że wszyscy jesteśmy coraz bardziej nerwowi i zestresowani i jeszcze przerzucamy to na dzieci, tworzymy błędne koło negatywnych emocji. Ta publikacja jest pierwszym krokiem, żeby się z tym wszystkim uporać. Bardzo polecam!
 • Milena Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-06-25
  Przyznam, że sama nie wiem, komu ta książka się bardziej przydała, mnie czy mojej pięciolatce, ale zakup był strzałem w dziesiątkę i prezentem dla nas obu. Książeczka nie jest długa, posiada piękne ilustracje, a jej układ jest bardzo przejrzysty, tak samo dla dziecka i dorosłego. Od autorki dostajemy scenki - przykłady zachowań i porady. Z jednej strony dzieci dostają wgląd w swoje emocje, a rodzice mini poradnik prawidłowych reakcji. Córka bardzo polubiła te opowieści, czytamy je w kółko, więc mam nadzieję, że tym samym przyswoimy (obie) zawarte w niej, cenne wskazówki.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 17. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 17. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 18. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 17. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 18. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 17. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 18. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 18. kwietnia, czwartek
0,00 zł

O Autorze


3231652
Ładowanie...