Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Regulacja emocji w psychoterapii

"Regulacja emocji w psychoterapii. Podręcznik praktyka" to praktyczna i przystępna książka stanowiąca użyteczne narzędzie dla terapeutów. Dzięki niej mogą oni skuteczniej pomagać pacjentom w radzeniu sobie z unikanymi lub budzącymi lęk przeżyciami emocjonalnymi.Autorzy tłumaczą, dlaczego ważna jest regulacja emocji, przedstawiają wiele metod interwencji, takich jak modyfikacja schematów, zarządzanCzytaj więcej

Polecamy podobne produkty

"Regulacja emocji w psychoterapii. Podręcznik praktyka" to praktyczna i przystępna książka stanowiąca użyteczne narzędzie dla terapeutów. Dzięki niej mogą oni skuteczniej pomagać pacjentom w radzeniu sobie z unikanymi lub budzącymi lęk przeżyciami emocjonalnymi.

Autorzy tłumaczą, dlaczego ważna jest regulacja emocji, przedstawiają wiele metod interwencji, takich jak modyfikacja schematów, zarządzanie stresem, rozwijanie akceptacji, uważności i współczucia wobec siebie czy restrukturyzacja poznawcza oraz podpowiadają, w jaki sposób wybrać te najlepsze dla pacjenta.

"Regulacja emocji w psychoterapii" to również pytania, które warto zadać pacjentom oraz konkretne przykłady interwencji, sugestie odnoszące się do pracy osobistej, dialogi ilustrujące poszczególne zagadnienia oraz wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów. Książka porusza też temat rozpoznawania i obalania mitów na temat emocji.

Autorami liczącej ponad 400 stron książki są: dr Robert L. Leahy - dyrektor American Institute for Cognitive Therapy i profesor psychologii w Instytucie Psychiatrii w Weill Cornell Medical College w Nowym Jorku; dr Dennis Tirch - członek zarządu i dyrektor działu Clinical Services w American Institute for Cognitive Therapy oraz założyciel i dyrektor The Center for Mindfulness and Compassion Focused CBT, dr Lisa A. Napolitano - założycielka i dyrektorka CBT/DBT Associates w Nowym Jorku i adiunkt w Instytucie Psychiatrii w New York University School of Medicine.

W Polsce została wydana przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Dr Warren Mansell ze School of Psychological Sciences, University of Manchester, tak mówi o "Regulacji emocji w psychoterapii": "Autorzy dokonali rzeczy niezwykłej. Swobodnie łącząc liczne metody psychoterapeutyczne z ostatniego stulecia i podstawową wiedzę naukową, opracowali ujęcie transdiagnostyczne przydatne dla terapeutów wszystkich dyscyplin. Książka zawiera obszerny wybór zasad, dzięki którym pomożemy pacjentom zrozumieć własne emocje, zmierzyć się z nimi oraz wykorzystać je do budowania pełnego współczucia i celowego życia zamiast pogrążania się w zaklętej spirali ograniczających nawyków unikania i zwalczania uczuć. Cieszy mnie ten holistyczny, a jednocześnie pragmatyczny zwrot w rozwoju interwencji w zakresie zdrowia psychicznego".&nbsp;<em>&nbsp;</em>

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
435809
Tytuł
Regulacja emocji w psychoterapii
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
407
Data premiery
2014-03-14
Rok wydania
2014
Wymiary produktu [mm]
240 x 176
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.7
Długość
240
Głębokość
170
Wysokość
176
Cena detaliczna
75,00 zł
Nasza cena
64,29 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,7/5
3 recenzje
 • 5
  2
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Helena S. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2021-04-28
  Bardzo ciężko jest samodzielnie poradzić sobie z danym problemem. Dlatego też najkorzystniej jest skorzystać z pomocy specjalistów. Jeżeli jednak czujecie się na siłach (tak jak i ja) bardzo polecam książki psychologiczne i psychoterapeutyczne z wydawnictwa WUJ. Tym razem wzięłam na warsztat uczucia i emocje, które chcąc nie chcąc pojawiają się w naszym życiu. Czy powinniśmy bezwiednie się im oddawać, czy też warto nad nimi zapanować. Moim zdaniem rozwój zawsze jest na pierwszym miejscu. Oczywiście naukowość publikacji z pewnością wpłynie na odczyt ale myśle, że warto spróbować.
 • Wioletta M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-22
  Niesamowicie ważna książka. Nie jestem psychoterapeutom, ale bardzo interesuje mnie samodzielny rozwój wewnętrzny. Myślę, że poskromienie swoich emocji i uleganie impulsom niesamowicie poprawiają jakość życia. Książka otworzyła przede mną nowe możliwości i techniki panowania, czy też regulowania emocji. I nie chodzi tutaj o ich całkowite ukrycie, tylko zrozumienie, że nie zawsze musimy się im poddawać.
 • Michał S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-17
  Ogrom ważnej wiedzy, która powinna być tłumaczona ludziom w szkołach (chociaż wtedy pewnie nie każdy były zadowolony bo nad wyzwolonym człowiekiem gorzej zapanować). "Regulacja emocji w psychoterapii pozwala zrozumieć różne schematy emocjonalne, które no powiedzmy sobie szczerze niszczą nam życie. Dla mnie bardzo ważne było zauważenie, że to co czuje, czują też inne osoby. Moje myśli, które wydawały mi się odskocznią od normy, zdarzają się także innym. Można z nimi popłynąć, a można też nad nimi zapanować. Myślę, że książka będzie przez długi czas pod ręką żebym mógł czętsto do niej wracać.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 23. lutego, piątek
0,00 zł

O Autorze


435809
Ładowanie...