Xi
 » Książki  » Poradniki  » Rodzina, wychowanie

Pozytywna dyscyplina jest klasyczną metodą wychowawczą, która wywodzi się z psychologii indywidualnej, zaproponowanej przez Alfreda Adlera. Oparta jest na wzajemnej miłości, tolerancji i szacunku, stawiając na wartość więzi rodzinnych. Wychowywanie dzieci niejednokrotnie okazuje się wielkim wyzwaniem, które jest testem charakteru oraz cierpliwości rodziców. Na szczęście teraz można skorzystać z profesjonalnej pomocy, podanej w bardzo przystępnej formie!

Polskie wydanie książki Jane Nelsen powstało dzięki zaufaniu setek rodziców, którzy zdecydowali się wesprzeć zbiórkę na ten cel. Autorka odpowiada na wiele pytań, rozwiewając wątpliwości, dotyczące budowania właściwych relacji z dziećmi. Ułatwi to próby dogadania się z dzieckiem, pomoże stworzyć warunki do współpracy, a także poda sposoby na wychowywanie bez rozpieszczania.

Autorka udowadnia, że można postawić dzieciom granice, a potem wymagać, by umowy jednak były spełniane. Wyjaśnia, w jaki sposób skutecznie dzielić się z dzieckiem domowymi obowiązkami. To jednak także opowieść o budowaniu własnej wartości i dostrzeganiu wartości innych osób. Uświadamiając to sobie, można zmienić relacje rodzinne. Dzięki temu rodzeństwo może łatwiej nawiązywać kontakt, a rodzice czuć większe zaufanie do młodszych osób w rodzinie. Dzieci bardzo różnią się od siebie, ale kto powiedział, że nie da się ich wszystkich zrozumieć? Wszystko przecież zaczyna się od wzajemnego porozumienia, pomagającego budować prawidłowe relacje. Dzięki temu bycie rodzicem może stać się po prostu łatwiejsze!

Autorką tej niezwykłej książki jest Jane Nelsen, doktor psychologi, od ponad trzydziestu lat zajmująca się Pozytywną Dyscypliną. Prowadzi szkolenia z tego zakresu, dzieląc się swoją wiedzą oraz doświadczeniem z innymi psychologami. Korzysta również ze swojej domowej praktyki! Ma aż siódemkę dzieci. Doskonale zna więc domowe problemy, a także wyzwania wychowawcze. Autorka dzieli się sprawdzonymi sposobami na poradzenie sobie z uciążliwą często codziennością, dzięki czemu można lepiej zrozumieć potrzeby swoje i swojego dziecka. Napisana przez nią książka opiera się na sprawdzonych intuicyjnych metodach, które umożliwiają stawanie się lepszym rodzicem.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

2852488
Ładowanie...