Xi
 » Jane Nelsen

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Jane Nelsen

   (1 produktów)

  Pozytywna dyscyplina

  Jane Nelsen

  (okładka miękka)

  38,29 
  Wysyłka dzisiaj

  Jane Nelsen

  Jane Nelsen to amerykańska psycholożka, licencjonowany doradca rodzinny, dziecięcy oraz współzałożycielka stowarzyszenia Positive Discipline Association, zrzeszającego członków z ponad 70 krajów. Propaguje wychowawczą metodę Pozytywnej Dyscypliny, która opiera się na założeniach szkoły Alfreda Adlera, rozbudowanej potem przez Rudolfa Dreikursa.

  Jane jest autorką lub współautorką wielu książek, kart narzędzi i podręczników szkoleniowych dla rodziców i pracowników placówek dydaktycznych. Metoda, którą propaguje i której pozostawała wierna także przy wychowywaniu własnych dzieci, opiera się potrzebie zgłębienia powodów złego zachowania dziecka oraz zachęcaniu go do wspólnej zabawy i nauki bez uciekania się do systemu kar i nagród. Filary pozytywnej dyscypliny wyłożyła w poradnikach dla rodziców, które nadal cieszą się dużą popularnością. Wszystko przez to, że pani doktor daje gotowe rozwiązania na codzienne problemy wychowawcze, z którymi przychodzi mierzyć się rodzicom przedszkolaków jak i nastolatków.

  Bestsellerowym i najbardziej uniwersalnym tytułem jest "Pozytywna dyscyplina". Nelsen pomaga czytelnikom stawać się lepszymi rodzicami, a są nimi Ci, którzy słuchają swoich dzieci, szukają porozumienia, okazują troskę i zrozumienie dziecięcych potrzeb, a przy uskuteczniają wychowywanie bez rozpieszczania.

  Jane jest współautorką książek z pozytywnej dyscypliny dedykowanej dla różnych grup wiekowych, w tym m.in. dla przedszkolaków, nastolatków, dzieci ze specjalnymi potrzebami, dla 3-latków, dla uczniów, a także poradników z praktycznymi poradami i wskazówkami na działania w momentach kryzysowych.

  Ładowanie...