Xi

Podstawy terapii traumy

Wydana przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego książka "Podstawy terapii traumy" to nieocenione źródło wiedzy dla klinicystów i terapeutów zajmujących się terapią traumy - a także samych pacjentów próbujących poradzić sobie z bolesnymi doświadczeniami życiowymi. Publikacja autorstwa Johna Briere'a i Catherine Scott uznawana jest za przełomowy i praktyczny poradnik na temat leczenia traumy mCzytaj więcej

Wydana przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego książka "Podstawy terapii traumy" to nieocenione źródło wiedzy dla klinicystów i terapeutów zajmujących się terapią traumy - a także samych pacjentów próbujących poradzić sobie z bolesnymi doświadczeniami życiowymi. Publikacja autorstwa Johna Briere'a i Catherine Scott uznawana jest za przełomowy i praktyczny poradnik na temat leczenia traumy młodzieży i dorosłych.

W niniejszym, rozszerzonym wydaniu "Podstaw leczenia traumy" autorzy łączą różne podejścia do wielu rodzajów następstw traumy oraz różne metody leczenia ostrych i przewlekłych zaburzeń pourazowych: od terapii poznawczo-behawioralnych przez trening regulacji afektu i techniki uważności do strategii psychofarmakologicznych. Autorzy koncentrują się na empirycznym wsparciu technik terapeutycznych oraz kluczowej relacji między terapeutą a pacjentem. Prezentują przy tym nie tylko konkretne wskazówki terapeutyczne i opisy przypadków, a także najnowsze wyniki badań naukowych oraz proponują konkretne rozwiązania farmakologiczne - osobno analizują ich zastosowanie w leczeniu pacjentów traumą i ich ograniczenia.

Rozważania autorów oparte są na wiedzy z empirycznie potwierdzonych technik terapeutycznych i uwzględniają złożony charakter praktyki klinicznej. Wszystko to sprawia, że "Podstawy terapii traumy" przenosi leczenie gwałtownych i przykrych przeżyć na nowy poziom, znakomicie integrując różnorodne odkrycia behawiorystów poznawczych, teoretyków relacji i przywiązania oraz neurobiologów. Co ciekawe, John N. Briere i Catherine Scott doskonale rozumieją i udowadniają, że terapia jest również intymną relacją między dwójką ludzi - często nieufnych i bojaźliwych pacjentów szukających ulgi w bólu oraz terapeutów, których zadaniem jest tę ulgę zapewnić. Autorzy kładą również nacisk na biologiczne podstawy traumy i siłę wczesnej dynamiki przywiązania, pokazując czytelnikom, jak zaakceptować te realia podczas budowania struktur, które mogą pomóc pacjentom w powrocie do zdrowia.

Przejrzystość tekstu, szczególnie biorąc pod uwagę złożoność zawartego w książce materiału, łączy się tu z mądrością i empatią autorów, którzy stworzyli lekturę obowiązkową dla każdego terapeuty pracującego z pacjentami urazowymi. Jednocześnie "Podstawy terapii traumy" to książka, która dostarcza cennej wiedzy każdemu, kto doświadczył bolesnych przeżyć.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
941032
Tytuł
Podstawy terapii traumy
Liczba stron
544
Data premiery
2020-01-10
Rok wydania
2020
Wymiary produktu [mm]
230 x 155
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.8
Długość
230
Głębokość
155
Wysokość
155
Nasza cena
82,99 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
5 recenzji
 • 5
  5
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Jakub J. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-03-07
  Jako terapeuta szczerze polecam każdej osobie, która próbuje poradzić sobie z bolesnymi przeżyciami. Wiadomo, nie jest to tak, że sama książka pomoże, ale może wspomóc cały długi i trudny proces. Fachowy język, ale bardzo zrozumiały. Uważam, że takie książki powinny być dobrze rozreklamowane, bo na teraz ludzie myślą, że są to podręczniki dla studentów. Cena może wydawać się wysoka, ale tak nie jest. Środek oferuje nam bardzo wiele.
 • Wiesława K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-03-06
  Myślę, że jest to pozycja obowiązkowa dla wielu osób. Ja trafiłam na "Podstawy terapii traumy" będąc na terapii, więc zdecydowałam się przeczytać. Rzadko dzielę się swoim zdaniem w internecie, ale tutaj uważam, że warto. Autorzy skupiają się na różnych rodzajach leczenia oraz wielu następstwach traumy. To naprawdę przystępnie przedstawiona teoria, a dla mnie jako osoby, która nie posiada fachowej wiedzy to bardzo ważne. Polecam!
 • Agnieszka I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-02-23
  Książka "Podstawy terapii traumy" jest dla każdego - specjalisty i pacjenta. Każdy etap terapii można przepracować, ponieważ wszystko jest dokładnie opisane. Autorzy zgromadzili bardzo dużo fachowego materiału i starają się go przystępnie przekazać czytelnikowi. Ja kupiła "Podstawy terapii traumy" na studiach, ale zamówiłam wydanie rozszerzone i nie żałuję. Myślę, że jest to bardzo dobra pozycja - warta kupienia i polecenia.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
0,00 zł
941032
Ładowanie...