Xi

John N. Briere

 (1 produktów)

Podstawy terapii traumy

John N. Briere, Catherine Scott

(okładka miękka)

69,49 
Wysyłka 24 godziny

John N. Briere

Dr John N. Briere jest profesorem nadzwyczajnym psychiatrii i psychologii w Keck School of Medicine, na Uniwersytecie Południowej Kalifornii, gdzie prowadzi konsultacje i pracuje na izbie przyjęć oraz oddziale oparzeń i psychiatrii szpitalnej. Jest także dyrektorem Krajowego Centrum Leczenia Traum u Młodzieży w Centrum Szkoleniowym dla sieci ośrodków leczenia stresu pourazowego dla dzieci.

W przeszłości był także prezesem Międzynarodowego Towarzystwa Badań nad Stresem Traumatycznym, jest laureatem Nagrody im. Roberta S. Laufera za osiągnięcia naukowe oraz nagrody za wybitny wkład w naukę o psychologii traumy od Wydziału Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego.

John N. Brier został także wskazany jako jeden z najczęściej cytowanych badaczy w zakresie nauk behawioralnych przez Instytut Informacji Naukowej. Jest autorem wielu książek, artykułów i testów psychologicznych z zakresu traumy i przemocy interpersonalnej. Od dawna interesuje się klinicznymi zastosowaniami medytacji, uważności i współczucia.

W kręgu jego zainteresowań i badań znajdują się: urazy psychiczne, wykorzystywanie seksualne dzieci i jego długofalowe skutki, terapia dorosłych maltretowanych w dzieciństwie, gwałt i agresja seksualna, przemoc w rodzinie oraz zespołu stresu pourazowego.

Jest współautorem książki "Podstawy terapii traumy", która przenosi leczenie gwałtownych i przykrych przeżyć na nowy poziom, znakomicie integrując różnorodne odkrycia behawiorystów poznawczych, teoretyków relacji i przywiązania oraz neurobiologów. Co ciekawe, John N. Briere i Catherine Scott doskonale rozumieją i udowadniają, że terapia jest również intymną relacją między dwójką ludzi - pacjentów szukających ulgi w bólu oraz terapeutów.

Ładowanie...