Xi

Catherine Scott

 (1 produktów)

Podstawy terapii traumy

John N. Briere, Catherine Scott

(okładka miękka)

69,49 
Wysyłka dzisiaj

Catherine Scott

Dr Catherine Scott jest amerykańską psycholożką, terapeutką oraz badaczką. Ponadto jest asystentką profesora klinicznego psychiatrii i nauk behawioralnych w Keck School of Medicine na Uniwersytecie Południowej Kalifornii.

Catherine Scott ukończyła prestiżowe uczelnie w tym Harvard oraz Wyższą Szkołę Medyczną Uniwersytetu Columbia. Ma za sobą także staż psychiatryczny Uniwersytecie Cornella i Uniwersytecie Południowej Kalifornii. Wcześniej pełniła także funkcję dyrektora medycznego Programu Urazów Psychologicznych w Centrum Medycznym Hrabstwa Los Angeles oraz zastępcy dyrektora medycznego Pogotowia Psychiatrycznego w Centrum Medycznym Hrabstwa Los Angeles. Tam uczyła i nadzorowała lekarzy rezydentów i studentów medycyny w ocenie i leczeniu zaburzeń związanych z traumą wynikających z przemocy seksualnej i fizycznej, tortur, maltretowania dzieci i innych form przemocy interpersonalnej.

Chociaż nadal pełni rolę nauczyciela oraz opiekuna studentów, dr Scott zrezygnowała z obowiązków administracyjnych, aby kontynuować pisanie i projekty badawcze. Jej zainteresowania kliniczne i badawcze obejmują prawa człowieka, problematykę kobiet oraz remediację przemocy seksualnej i jej skutków.

Catherine Scott jest współautorką książki 'Podstawy terapii traumy", w której wraz z Johnem N. Brierem udowadniają, że terapia jest także intymną relacją między dwójką ludzi: pacjentem oraz terapeutą.

Ładowanie...