Doktor Strange to superbohater, znany z serii komiksowych Marvel Comics. Stworzony został przez scenarzystę Stana Lee i rysownika Steve'a Ditko, zadebiutował w 1963 roku.
Na początku był Stephen Strange, niezwykle utalentowany, ale i egocentryczny chirurg, który stracił zdolność operowania, ponieważ ma poważnie uszkodzone ręce, których żadne operacje nie są w stanie naprawić i uzdrowić. Chirurg przeszukuje cały świat w poszukiwaniu uzdrowienia, by w końcu spotkać Przedwiecznego, Najwyższego Czarownika. Zostaje jego uczniem i uczy się sztuk mistycznych i sztuk walki. Gromadzi asortyment mistycznych obiektów, przyjmuje tytuł Sorcerer Supreme i wraz ze swoim przyjacielem i lokajem Wongiem broni świata przed mistycznymi zagrożeniami.
Po wielkich Tajnych Wojnach, w czasie których doszło do zniszczenia oryginalnego marvelowskiego multiwersum, nastąpił przełom. Superbohaterowie powoli odbudowują swój świat, ale ich życie wcale nie wraca do normalności. Także Doktor Strange musi radzić sobie z nowymi problemami i stawiać czoło kolejnym kłopotom.
W czwartym tomie Doktor Strange musi mierzyć się ze zniszczeniem Las Vegas, do którego doszło w poprzednim tomie. Miasto zostało zniszczone przez tajne imperium Hydry, ale Strange decyduje, że zmieni to, co się stało i podnosi z ruin miasto kasyn, przywraca też do życia ofiary, które straciły życie w czasie tego ataku. Niestety, niechcący zaprasza do naszego wymiaru samego władcę piekieł - Mephisto uważa, że dusze, które zabrał Doktor Strange, należą do niego i do niego powinny wrócić. Przejmuje hotel w centrum miasta sprawiając, że znajduje się wokół niego dziwna sfera, wpływająca negatywnie na wszystkich, którzy znajdują się w jej okolicy. Raj hazardzistów zmienił się w piekło na ziemi. Mag musi pobić diabła w jego własnej grze, ale potrzebuje do tego czegoś więcej niż magii i sprytu - potrzebuje przyjaciół, jak jednak mają mu pomóc, skoro ich zmysły szaleją w pobliżu dziwacznego miejsca?
Akcja nie ustaje ani na moment, czytelnicy spotykają tu innych bohaterów uniwersum Marvela - nierzadko takich, o których nie mieliby pojęcia, że akurat tu się znajdą, komiks niepozbawiony jest też sporej dozy humoru, za którą odpowiadają autorzy - Nick Spencer, Peter David (scenariusz), Niko Henrichona, Szymon Kudrański (rysunki) i inni.
Album zawiera ponad 370 stron akcji, wydany jest w miękkiej oprawie przez Egmont Polska.