Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Doktor Strange

 (4 produktów)

Doktor Strange. Tom 2

(okładka miękka)

5/5
49,55 69,99 zł −29%
Wysyłka 24 godziny

Doktor Strange. Tom 3

(okładka miękka)

5/5
49,55 69,99 zł −29%
Wysyłka 24 godziny

Doktor Strange. Tom 1

(okładka miękka)

5/5
56,48 79,99 zł −29%
Wysyłka 24 godziny

Doktor Strange. Tom 4

(okładka miękka)

5/5
63,62 89,99 zł −29%
Wysyłka 24 godziny

Doktor Strange

Doktor Strange (a właściwie Stephen Vincent Strange) to superbohater, znany z serii komiksowych Marvel Comics. Stworzony został przez scenarzystę Stana Lee i rysownika Steve'a Ditko, zadebiutował w 1963 roku.

Stephen Strange to niezwykle utalentowany, ale i egocentryczny chirurg, który - na skutek wypadku samochodowego - traci zdolność operowania, ponieważ ma poważnie uszkodzone ręce, których żadne operacje nie są w stanie naprawić i uzdrowić. Strange przeszukuje cały  świat w poszukiwaniu uzdrowienia, by w końcu spotkać Przedwiecznego, Najwyższego Czarownika (Sorcerer Supreme). Zostaje jego uczniem i uczy się sztuk mistycznych i sztuk walki. Gromadzi asortyment mistycznych obiektów, w tym potężne Oko Agamotto i Płaszcz Lewitacji i zamieszkuje w rezydencji zwanej Sanctum Sanctorum w Greenwich Village w Nowym Jorku. Strange przyjmuje tytuł Sorcerer Supreme i wraz ze swoim przyjacielem i lokajem Wongiem broni świata przed mistycznymi zagrożeniami.

Akcja komiksów o Doktorze Strange wydanych w serii MARVEL NOW 2.0 dzieje się po wielkich Tajnych Wojnach, w których doszło do zniszczenia oryginalnego marvelowskiego multiwersum. Superbohaterowie powoli odbudowują swój świat, ale ich życie wcale nie wraca do normalności. Także Doktor Strange musi radzić sobie z nowymi problemami i stawiać czoło kolejnym kłopotom.

W skład serii wchodzą:

  • Tom 1 - Pewnego dnia moce i zaklęcia Doktora Strange'a przestają działać. A dodatkowo okazuje się, że ktoś poluje na czarnoksiężników z innych wymiarów, by wszystkich ich wymordować. Doktora czeka walka, ale jak ma walczyć, pozbawiony swoich mocy?

  • Tom 2 - Doktor Stephen Strange umiera. Starcie z Empirikulami wyczerpało go i pozbawiło prawie całej mocy. Jego wrogowie już wyczuli jego słabość: Baron Mordo, Satana, która mieni się ukochaną córką Diabła, oraz przerażająca istota, zrodzona z cierpienia samego Doktora. W walce z nią Mistrz Magii może liczyć na pomoc Thor, ale nawet jej gromy nie zdołają go ocalić, jeśli zabraknie mu odwagi, by poświęcić to, co konieczne.

  • Tom 3 - Nowy Jork pogrążył się w chaosie i przemocy, Doktor Strange i inni bohaterowie muszą zawrzeć niebezpieczny sojusz z samym Kingpinem, by je uratować. Niedługo potem Doktor Strange tajemniczo znika, a jego tytuł i siedzibę przejmuje Loki. Czy nordycki bóg kłamstw wykorzysta tę okazję, aby wreszcie zostać bohaterem, czy raczej użyje mocy Mistrza Magii do własnych celów? I czy Stephen zdoła odzyskać to, co mu odebrano?

  • Tom 4 - Doktor Strange podniósł z ruin Las Vegas, zniszczone przez tajne imperium Hydry, ale niechcący zaprosił do naszego wymiaru samego władcę piekieł. Mephisto przejął raj hazardzistów i zmienił go w piekło na ziemi. Strange musi teraz pobić diabła w jego własnej grze, ale potrzebuje do tego czegoś więcej niż magii i sprytu - potrzebuje przyjaciół. Problem w tym, że wszyscy się od niego odwrócili, a może tylko tak mu się wydaje?

Każdy z albumów zawiera około 300 stron akcji, wydany jest w miękkiej oprawie przez Egmont Polska.

Ładowanie...