Chrzest ognia. Wiedźmin. Tom 5

  17 recenzje

Trzeci tom Sagi o Wiedźminie "Chrzest Ognia" i piąta w kolejności książka o wiedźminie Geralcie przynosi kolejne, wciągające przygody bohaterów. Oto Geralt, który przebywał w Brokilonie, gdzie leczył się z ran, wyrusza wraz z trubadurem Jaskrem by ratować Cirillę. Szybko jednak wpadają w kłopoty, a w walce z havekarami pomaga im Milva - łuczniczka słynąca z niebywałej celności i niewyparzonego jęzCzytaj więcej

  • Wydawnictwo: superNOWA
  • Serie: Wiedźmin
  • Data premiery: 2014-10-28
  • Okładka: miękka
  • Liczba stron: 381
  • Wymiary: 195 x 125
więcej parametrów

Kup w zestawie

Chrzest ognia. Wiedźmin. Tom 5
43,89 zł

381 str.

okładka miękka

Chrzest ognia. Wiedźmin. Tom 5
Wieża jaskółki. Wiedźmin. Tom 6
44,49 zł

488 str.

okładka miękka

Wieża jaskółki. Wiedźmin. Tom 6
Pani Jeziora. Wiedźmin. Tom 7
44,49 zł

595 str.

okładka miękka

Pani Jeziora. Wiedźmin. Tom 7

Zestaw 3 produktów tylko

132,87 zł

Cena detaliczna zestawu: 171,90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 106,57 zł

Zamów w ciągu 01: 52: 35
jutro u Ciebie (25.06)

O książce

Trzeci tom Sagi o Wiedźminie "Chrzest Ognia" i piąta w kolejności książka o wiedźminie Geralcie przynosi kolejne, wciągające przygody bohaterów. Oto Geralt, który przebywał w Brokilonie, gdzie leczył się z ran, wyrusza wraz z trubadurem Jaskrem by ratować Cirillę. Szybko jednak wpadają w kłopoty, a w walce z havekarami pomaga im Milva - łuczniczka słynąca z niebywałej celności i niewyparzonego języka, jaki nie przystoi żadnej damie.

W tym samym czasie Emhyr var Emreis zrywa rozejm z Temerią, a w trakcie działań wojennych Geralt, Jaskier i Milva zostają osaczeni i zmuszeni do podróży na wschód, by uniknąć przemieszczających się wojsk. Dołączają do kompanii krasnoludów, a później spotykają ekscentrycznego cyrulika, Regisa, który poświęca się zdobywaniu wiedzy, a jego staromodne odzienie i otaczająca go korzenno-ziołowa woń podkreślają intelektualny nimb – a przynajmniej jemu tak się wydaje.

Ciri, poszukiwana przez Cesarza, kamufluje się dołączając do Szczurów, a w sennych koszmarach prześladuję ją czarny rycerz Cahir. Tymczasem Yennefer wraz z Francescą Findabair przybywają do zamku Montecalvo na zebranie tajnej Loży Czarodziejek, gdzie dowie się czegoś ma temat losów Ciri, co zmrozi jej krew w żyłach…

Los rozsiał bohaterów Sagi po całym świecie. Czy uda im się odnaleźć, czy Geralt odnajdzie Dziecko-Niespodziankę zanim stanie się coś złego? Jak uda się przetrwać w czasie działań wojennych tym, którzy wojną nie są zainteresowani, a chcieliby jedynie żyć własnym życiem, bo mają je tylko jedno, niezależnie od tego, jak potężni są?

Po raz kolejny autor "Chrztu ognia" pokazał niesamowite wyczucie pisarskie, które pozwoliło mu porwać czytelników i sprawić, że ciężko oderwać się od tej wspaniałej historii. Zmieniające się okoliczności, w których radzić muszą sobie bohaterowie powieści i fantastycznie opisany świat sprawiają, że czytelnik dowiaduje się coraz więcej o miejscu i okolicznościach, w których żyje wiedźmin i jego towarzysze. Świecie groźnym, bo pełnym potworów i opanowanym przez wojnę, ale i pięknym różnorodnością w nim panującą.

Andrzej Sapkowski – urodzony w 1948 roku w Łodzi polski pisarz fantasy, jeden z najczęściej tłumaczonych i najbardziej rozpoznawalnych polskich autorów fantastyki. Jest zdobywcą licznych nagród, m.in. Nagrody im. Janusza Zajdla, Paszportu Polityki czy World Fantasy Award. Na podstawie opowieści o wiedźminie Geralcie powstały komiksy, adaptacje filmowe i telewizyjne, a także słynne na całym świecie gry komputerowe, wyprodukowane przez CD Projekt.

Dane szczegółowe

Opinie i recenzje książki Chrzest ognia. Wiedźmin. Tom 5

5,0/5
 
17 recenzji
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
  • Krzysztof O.
    5.0
     
    2026-01-22Recenzja zweryfikowana
    Piękne wydanie, piękna historia, idealna żeby odpłynąć. Gorąco polecam!
  • Bogusław H. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2020-09-22Recenzja zweryfikowana
    Wiedźmin to jest to. Za każdym razem gdy chcę się przenieść do świata magii, gdy chcę się zrelaksować, odpocząć przy dobrej lekturze to wybieram książki Sapkowskiego. A piaty tom sagi wiedźmińskiej to po prostu sztos. Żaden serial nie umywa się do książki. A żaden autor polski nie pisze lepiej niż Andrzej Sapkowski. Polecam nie tylko ta część, ale i wszystkie inne, choć już dużo spokojniejsze.
  • Jarosław E. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2020-09-20Recenzja zweryfikowana
    Kto nie słyszał o wiedźminie, palec do budki? Chyba nie ma takiej osoby. Każdy zna albo z netlfixa, albo z gier komputerowych. Jednak to książka, pierwowzór wszystkiego to jest prawdziwy majstersztyk. Tom piąty choć jest sporą kobylą to czyta się szybko. Wszystko za sprawą języka jakim posługuje się autor. Nie ma chyba bohatera, którego bym nie wielbił, każdy tutaj ma to coś. No a najbardziej zawsze urzekają mnie opisy krajobrazów. Trzeba przyznać, ze Sapkowski to ma wyobraźnię. Stworzył genialny świat. Genialny wiedźmiński świat.  
  • Michalina R. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2020-09-09Recenzja zweryfikowana
    Jeśli chcesz się przenieść do fantastycznego świata pełnego magii, potworów i czarownic, a przy okazji cenisz sobie genialnych bohaterów i świetne opisy walk, to koniecznie musisz sięgnąć po wiedźmina autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Nie ma drugiej takiej książki na świecie. Świetnie napisana, lekko, z humorem. Podczas lektury występuję u mnie zawsze cały przekrój uczuć. Jednak jedno jest pewne, od tej książki nie da się oderwać, szczególnie od piątego tomu. No autor tutaj przeszedł samego siebie! Polecam.
  • Grazyna D. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2020-09-07Recenzja zweryfikowana
    Piąty tom i kolejny weekend pełen ekscytującej lektury za mną. Szczerze żałuję, ze trafiłam na Sapkowskiego i na wiedźmina tak późno. Kiedyś czytałam tylko thrillery i kryminały, no ale gusta wraz z wiekiem zmieniają się i teraz jestem pod wrażeniem fantastyki. A nasz polski autor dał pole do popisu chyba nie ma drugiej takiej powieści w Polsce, z takim klimatem, Wow! Po prostu polecam.
  • Ireneusz H. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2020-09-03Recenzja zweryfikowana
    Piątym tom genialnej sagi o wiedźminie. O tym bohaterze jest głośno za sprawą netflixowej ekranizacji, moim zdaniem bardzo słabej, a tak naprawdę książka to jest prawdziwy majstersztyk. Sapkowski wykonał kawał dobrej roboty i co kolejna jego książka z Geraldem to lepsza. Tutaj naprawdę sporo się dzieje, ciągła walka, świetne opisy, dużo nowych bohaterów. Nie mam nic do zarzucenia, jeden z moich ulubionych tomów, jednak polecam z całego serducha wszystkie! Dzięki tej książce pokochacie świat fantasy!
  • Łucja L. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2020-09-02Recenzja zweryfikowana
    Uwielbiam czytać wiedźmina. Te niesamowite opisy krajobrazów, charakterystyka bohaterów itp. Wszystko to sprawia, że mam wrażenie, że stoję obok geralda i wraz z nim przezywam to wszystko. Moja wyobraźnia działa wówczas na pełnych obrotach. Chrzest ognia to jest to! Ale pamiętajcie by przeczytać tez inne części. Wszystkie prezentują mistrzowski poziom.  
  • Martyna K. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2020-08-31Recenzja zweryfikowana
    Jestem naprawdę prawdziwym fanem sagi o wiedźminie. Mam gry planszowe, komputerowe, filmy, no i najważniejsze wszystkie części w formie książkowej. Tom piaty to miazga. Autor wie jak oczarować czytelnika i sprawić, by jego wyobraźnia działała na pełnych obrotach. Dużo się tutaj dzieje, momentami gubiłem się w fabule, ale nie szkodzi, lubię ten baśniowy, czarodziejski klimat. Polecam mocno,  szczególnie fanom fantasy.
  • Alina M. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2020-08-30Recenzja zweryfikowana
    Jestem naprawdę prawdziwym fanem sagi o wiedźminie. Mam gry planszowe, komputerowe, filmy, no i najważniejsze wszystkie części w formie książkowej. Tom piaty to miazga. Autor wie jak oczarować czytelnika i sprawić, by jego wyobraźnia działała na pełnych obrotach. Dużo się tutaj dzieje, momentami gubiłem się w fabule, ale nie szkodzi, lubię ten baśniowy, czarodziejski klimat. Polecam mocno,  szczególnie fanom fantasy.
  • Martyna T. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2020-08-28Recenzja zweryfikowana
    Mój ulubiony tom z sagi wiedźmińskiej. Wszystko za sprawą tego, ze sporo tutaj akcji. Uwielbiam to jak Sapkowski opisuje sceny walk, Żadna ekranizacja czy to z Żebrowskim, czy netflixowa tego nie ujmie. Wyobraźnia podczas lektury działa na pełnych obrotach. Jedyne do czego mogę się przyczepić to zakończenie, takie banalne i mało zaskakujące jak na tego autora, Niemniej i tak daję maksymalną ocenę. To jedna z lepszych książek w literaturze polskiej, a na pewno numer jeden jeśli chodzi o ten gatunek.
  • Robert B.
    5.0
     
    2017-11-18Recenzja zweryfikowana
    Jestem obsesyjnym fanem sagi wiedźmińskiej wiec co do treści moja opinia była by bardzo subiektywna. Natomiast co do księgarni i całego procesu. Od wyszukania pozycji po doręczenie, to istny profesjonalizm w każdym calu. Gorąco polecam.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
  • Klient zweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Klient niezweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Recenzja Zweryfikowana
    Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.
Dostawa i płatność

Zobacz również

Udostępnij produkt
Wstaw link na:
lub skopiuj link
Dodano do koszyka