Xi
 » Książki  » Nauki społeczne i humanistyczne  » Psychologia, socjologia

Najczęściej kupowane razem

Bądź sobą, Pinku! Książka o asertywności i stawianiu granic dla dzieci i rodziców trochę też
29,69 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
90,27 zł

Wydana przez Sensus książka "Bądź sobą, Pinku!" Urszuli Młodnickiej z ilustracjami Agnieszki Waligóry to kolejna publikacja w ramach popularnej serii Pinku. Każda z publikacji w ramach serii dotyka innej problematyki - jak podpowiada podtytuł, tym razem autorki stworzyły książkę o asertywności i stawianiu granic, dla dzieci i dla rodziców trochę też...

O czym jest książka "Bądź sobą, Pinku!"?

Głównym bohaterem książki "Bądź sobą, Pinku!" Urszuli Młodnickiej i Agnieszki Waligóry jest tytułowy Pink - niewielki niebieski stwór, który wciąż rośnie i nieustannie się zmienia, jest nieśmiały, nie zawsze pewien, czy to, co myśli i czuje, jest dobre, wciąż uczy się o sobie i otaczającym go świecie. Dzięki zadawanym pytaniom i otrzymanym odpowiedziom, naucza także czytelników, jak wzmacniać poczucie własnej wartości, zaakceptować i polubić siebie, reagować na krytykę, odnajdywać się w grupie rówieśników. Pink ma jedno ucho okrągłe, a drugie trójkątne - i czuje, że za chwilę nie wytrzyma... Jeszcze moment i coś w nim bardzo głośno krzyknie. Skąd te uczucia? Ano właśnie - z potrzeby decydowania o sobie i samodzielności, zdolności mówienia "tak" lub "nie", z asertywności, która jest głównym tematem tej części serii i której Pink naucza się wspólnie z czytelnikami.

"Bądź sobą, Pinku!" - opinie

Książka "Bądź sobą, Pinku!" naucza młodych czytelników, dlaczego tak trudno jest być sobą, stawiać osobiste granice i otwarcie komunikować swoje potrzeby. Już sam spis treści udziela kilku bardzo ważnych lekcji. Główny bohater radzi, by mówić o sobie swoim głosem, podkreśla znaczenie prawa do bycia sobą, konieczność stawania w swojej obronie, wartość podejmowania świadomych decyzji. Książka Urszuli Młodnickiej i Agnieszki Waligóry daje dzieciom niezbędne narzędzia do stawiania czoła trudom i wyzwaniom codzienności - idea autorek jest taka, by za pomocą opowieści dać im szansę na stanie się silnym, przekonanym o własnej wartości, a zarazem empatycznym i szanującym innych człowiekiem. A nawet nie tyle opowieści, ile dyskusji, bo każdy z kilkunastu krótkich rozdziałów oparty jest na rozmowie, wymianie myśli, konfrontowaniu się z różnymi sytuacjami, które nie zawsze są jasne dla głównego bohatera. Każdy rodzic, który podaruje niniejszą publikację swoim dzieciom, może być z siebie dumny - robi bowiem coś wspaniałego dla swojego syna lub córki!

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

/5
Jak działają recenzje?

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Dostawa

3412030
Ładowanie...