Xi

Bądź sobą, Pinku! Książka o asertywności i stawianiu granic dla dzieci i rodziców trochę też

Wydana przez Sensus książka "Bądź sobą, Pinku!" Urszuli Młodnickiej z ilustracjami Agnieszki Waligóry to kolejna publikacja w ramach popularnej serii Pinku. Każda z publikacji w ramach serii dotyka innej problematyki - jak podpowiada podtytuł, tym razem autorki stworzyły książkę o asertywności i stawianiu granic, dla dzieci i dla rodziców trochę też... O czym jest książka "Bądź sobą, Pinku!"?GłównCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Sensus
 • Serie: Pinku
 • Data premiery: 2023-09-06
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 160
 • Wymiary: 232 x 211

Wydana przez Sensus książka "Bądź sobą, Pinku!" Urszuli Młodnickiej z ilustracjami Agnieszki Waligóry to kolejna publikacja w ramach popularnej serii Pinku. Każda z publikacji w ramach serii dotyka innej problematyki - jak podpowiada podtytuł, tym razem autorki stworzyły książkę o asertywności i stawianiu granic, dla dzieci i dla rodziców trochę też...

O czym jest książka "Bądź sobą, Pinku!"?

Głównym bohaterem książki "Bądź sobą, Pinku!" Urszuli Młodnickiej i Agnieszki Waligóry jest tytułowy Pink - niewielki niebieski stwór, który wciąż rośnie i nieustannie się zmienia, jest nieśmiały, nie zawsze pewien, czy to, co myśli i czuje, jest dobre, wciąż uczy się o sobie i otaczającym go świecie. Dzięki zadawanym pytaniom i otrzymanym odpowiedziom, naucza także czytelników, jak wzmacniać poczucie własnej wartości, zaakceptować i polubić siebie, reagować na krytykę, odnajdywać się w grupie rówieśników. Pink ma jedno ucho okrągłe, a drugie trójkątne - i czuje, że za chwilę nie wytrzyma... Jeszcze moment i coś w nim bardzo głośno krzyknie. Skąd te uczucia? Ano właśnie - z potrzeby decydowania o sobie i samodzielności, zdolności mówienia "tak" lub "nie", z asertywności, która jest głównym tematem tej części serii i której Pink naucza się wspólnie z czytelnikami.

"Bądź sobą, Pinku!" - opinie

Książka "Bądź sobą, Pinku!" naucza młodych czytelników, dlaczego tak trudno jest być sobą, stawiać osobiste granice i otwarcie komunikować swoje potrzeby. Już sam spis treści udziela kilku bardzo ważnych lekcji. Główny bohater radzi, by mówić o sobie swoim głosem, podkreśla znaczenie prawa do bycia sobą, konieczność stawania w swojej obronie, wartość podejmowania świadomych decyzji. Książka Urszuli Młodnickiej i Agnieszki Waligóry daje dzieciom niezbędne narzędzia do stawiania czoła trudom i wyzwaniom codzienności - idea autorek jest taka, by za pomocą opowieści dać im szansę na stanie się silnym, przekonanym o własnej wartości, a zarazem empatycznym i szanującym innych człowiekiem. A nawet nie tyle opowieści, ile dyskusji, bo każdy z kilkunastu krótkich rozdziałów oparty jest na rozmowie, wymianie myśli, konfrontowaniu się z różnymi sytuacjami, które nie zawsze są jasne dla głównego bohatera. Każdy rodzic, który podaruje niniejszą publikację swoim dzieciom, może być z siebie dumny - robi bowiem coś wspaniałego dla swojego syna lub córki!

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3412030
Tytuł
Bądź sobą, Pinku! Książka o asertywności i stawianiu granic dla dzieci i rodziców trochę też
Producent
Liczba stron
160
Data premiery
2023-09-06
Rok wydania
2023
Wymiary produktu [mm]
232 x 211
Okładka
miękka
Waga Produktu [kg]
0.41
Długość
200
Głębokość
225
Wysokość
211
Nasza cena
25,79 zł
Serie:
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
3 recenzje
 • 5
  3
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Justyna M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-10-02
  Pink jest uroczym niebieskim stworem, którego przepełnia mnóstwo pasji, emocji i obaw. Czy znacie poprzednie części jego serii?

  Tym razem przyjrzymy się razem asertywności. Na przykładach zawartych w 16 historiach poznamy rozterki Pinka i wyzwania, przed którymi staje. Sytuacje są życiowe, na pewno wielu czytelnikom bliskie. Przeczytamy o buziakach obśliniaczach, przyjacielskich dylematach, fochach, hejterach, dbaniu o siebie i odpuszczaniu. Obiecuję Wam więcej.

  Książka działa na czytelnika terapeutycznie. Świetnie się ją czyta, dyskutuje o niej, forma dialogu sprawia, że Pink staje się naszym przyjacielem, a treść w ten sposób lepiej trafia do czytelnika. Po każdej historii czeka na nas ćwiczenie, każde niesamowite na swój sposób. Warto dodać, że grafika jest ciepła, przepełniona wsparciem i bliskością. Na samym końcu jest nawet kolorowanka. Mój pięciolatek był z całości zadowolony.

  Mocno polecam!
 • Joanna M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-09-08
  Widzicie tego niebieskiego stworka na okładce? To Pink, bohater książek Urszuli Młodnickiej, który w ostatnich latach zaprzyjaźnił się z tysiącami polskich dzieci. Nic dziwnego, skoro oprócz futerka i różniących się od siebie uszu, jest dokładnie taki sam, jak one. Mierzy się z tymi samymi problemami i przeżywa te same emocje. W poprzednich książkach pomógł dzieciom zgłębić temat poczucia własnej wartości, relacji z rówieśnikami i odporności psychicznej. W najnowszej części, przekonuje się, jak ważna i potrzebna jest w życiu asertywność.

  Dzięki szesnastu prostym i bardzo życiowym dialogom, Pinku odkryje, że ma prawo być po prostu sobą. Mieć swoje zdanie i własne pasje. Wyznaczać zdrowe granice. Tak, jak każdy inny człowiek, może odmówić lub zmienić plany i nie musi mieć z tego powodu wyrzutów sumienia. Tak samo, jak nie musi zadowalać innych. Ważne, by słuchał tego, co podpowiada mu własne serducho, a nie inni ludzie. To wszystko ważne elementy zdrowego, szczęśliwego życia. Bardzo doceniam też, że w książce poruszony został aktualny temat hejtu. Dzieci powinny wiedzieć, jak się zachować, gdy ktoś im dokucza.

  Ale Pink to nie tylko wartościowe, trafiające do dzieci rozmowy. To także workbook. Każdy rozdział zakończony jest bowiem świetnymi ćwiczeniami, które zdecydowanie warto zrobić z dzieckiem. Dlaczego? Bo nie tylko pomagają one ułożyć w głowie omawiane zagadnienie i odnieść je do siebie, ale także pozwolą przygotować się i przećwiczyć reakcje na konkretne sytuacje.

  Jeśli szukacie wartościowych pozycji, które staną się ciepłym, mądrym filarem Waszej biblioteczki - Pink będzie doskonałym wyborem. Myślę, że seria najlepiej sprawdzi się u dzieci w wieku wczesnoszkolnym, ale, jak sam tytuł wskazuje, także rodzice znajdą tu coś dla siebie.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 19. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 19. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier DPD
data dostawy 19. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 19. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 19. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 19. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 19. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 19. lipca, piątek
0,00 zł

O Autorze


3412030
Ładowanie...