Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Jesteś ważny

 (3 produktów)

Barbie. Kalendarz adwentowy z lalką

138,52 182,02 zł −24%
Wysyłka 2 dni robocze

Jesteś ważny

Seria fantastycznych książek dla dzieci o poczuciu własnej wartości!

Seria "Jesteś ważny" zawiera znakomitą twórczość Urszuli Młodnickiej i Agnieszki Waligóry, autorek niezwykłych opowieści o przygodach sympatycznego Pinku. Wesoły bohater zaprasza małego czytelnika do udziału w niezwykłej przygodzie, ucząc samoakceptacji oraz docenienia swoich mocnych stron. Rozdziały książek tych artystek poprzedzają myśli przewodnie, które krótko streszczają najważniejsze przesłanie danej opowieści. Dzięki temu książka jest zrozumiała nawet dla najmłodszego dziecka, a ważne zdania można łatwo zapamiętać.

Seria "Jesteś ważny" pomaga małemu odbiorcy zaakceptować własny charakter. Nie mówi, że musi być doskonały. Jest zupełnie przeciwnie! Ciepła opowieść przypomina, że nie ma ludzi idealnych, a każdy ma jakieś wady i zalety. Nie oznacza to jednak, że dana osoba nie jest kimś wyjątkowym. Pinku również musi radzić sobie z niejedną wadą, ale to wspaniały przyjaciel. Dzięki książkom z prezentowanej serii dzieci dowiadują się, że ludzka osobowość jest bardzo złożona, a jednocześnie piękna. Wszystkie cechy charakteru, wady oraz zalety tworzą jej skomplikowaną strukturę, dzięki której każdy człowiek jest wyjątkowy. Wspaniała opowieść pomaga dziecku w zaakceptowaniu słabszych i podkreśleniu mocniejszych stron. Ułatwia zrozumienie własnej, niezależnej oraz bogatej wartości.

Wspaniałe książki Urszuli Młodnickiej i Agnieszki Waligóry pełne są zwyczajnych sytuacji, doskonale znanych dzieciom z codziennego życia. Wesoły Pinku dzieli się swoimi przeżyciami z czytelnikami, prezentując przy tym różne wskazówki. Dzięki temu czytelnik wie, jak poradzić sobie z określonym problemem. Ponadto książka może zachęcić do rozmowy z rodzicami. To znakomita okazja, by bliżej poznać charakter i potrzeby dziecka oraz przeanalizować codzienne doświadczenia i wyciągnąć z nich ciekawe wnioski. Da szansę, by mały czytelnik dobrze zrozumiał siebie oraz nawiązał wspaniałe relacje z innymi ludźmi. Umieszczone na końcu rozdziałów ćwiczenia ułatwiają dzieciom zapamiętanie poruszanych w opowieści tematów.

Pinku znakomicie uczy wrażliwości i pomaga dziecku zrozumieć, na czym polega przyjaźń. Wyjaśnia, dlaczego ważny jest szacunek do innych osób oraz zaakceptowanie ich potrzeb. Dzięki tym opowieściom czytelnik dowiaduje się, w jaki sposób traktować bliskie osoby i jak okazywać im uczucia. Sympatyczni bohaterowie książek wyjaśniają, co oznacza dla nich słowo "przyjaźń" oraz kto według nich jest prawdziwym przyjacielem. Seria "Jesteś ważny" ułatwia rodzicom wytłumaczenie dzieciom wielu tematów związanych z relacjami międzyludzkimi i udziela odpowiedzi na różne dziecięce pytania, które często są bardzo trudne.

Przygody Pinku powstają dzięki współpracy dwóch wspaniałych autorek. Urszula Młodnicka profesjonalnie zajmuje się psychologią i tworzy scenariusze edukacyjne przeznaczone dla dzieci. Słynie z tego, że podejmuje tematy często ignorowane przez dorosłych, ale ważne w codzienności dziecka. Pisząc opowiadania, korzysta z szerokiej wiedzy psychologicznej, by uczyć przy pomocy ciekawej historii. Natomiast Agnieszka Waligóra to znakomita ilustratorka, specjalizująca się w literaturze dziecięcej. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, a jej niezwykła twórczość znakomicie oddaje charakter baśniowych oraz przyjaznych dla dzieci opowieści.

Ładowanie...