Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Zbigniew Rokita

   (4 produktów)

  Odrzania. Podróż po Ziemiach Odzyskanych

  Zbigniew Rokita

  (okładka twarda)

  40,59 
  Wysyłka dzisiaj

  Kajś. Gyszichta ô Gornym Ślonsku. Edycyjo ślonsko

  Zbigniew Rokita, Grzegorz Kulik

  (okładka miękka)

  26,49 
  Wysyłka dzisiaj

  Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku

  Zbigniew Rokita

  (okładka miękka)

  29,49 
  Wysyłka dzisiaj

  Królowie strzelców. Reportaż

  Zbigniew Rokita

  (okładka twarda)

  24,79 
  Wysyłka dzisiaj

  Zbigniew Rokita

  Zbigniew Rokita urodzony w 1989 roku w Gliwicach to polski dziennikarz i reporter.

  Ukończył Uniwersytet Jagielloński. Niejednokrotnie publikował swoje artykuły w "Polityce", "Tygodniku Powszechnym", "Znaku" oraz "Dzienniku Gazecie Prawnej". W latach 2012-2018 był redaktorem miesięcznika "Nowa Europa Wschodnia", co bezpośrednio łączyło się z jego specjalizacją w dziedzinie problemów Europy Wschodniej i Środkowej. Zbigniew Rokita jest także specjalistą do spraw Górnego Śląska.

  Jako autor reportaży w 2012 roku Zbigniew Rokita został laureatem Nagrody Literackiej Nike. Reporter został nagrodzony podwójnie - nagrodą jury oraz czytelników - po opublikowaniu książki, pt. Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku. Według Tadeusza Nyczka - członka kapitału Nagrody Nike - Zbigniew Rokita odkrywa przed czytelnikami Atlantydę Europy Środkowej i fundamentalne sprawy dla historii Polski.

  Kolejnym sukcesem okazał się reportaż z 2018 roku Królowie strzelców, który został przetłumaczony na ukraiński. Ale także doczekał się swojej teatralnej wersji w formie spektaklu w Tatrze Nowym w Zabrzu. Spektakl został wyreżyserowany przez Piotra Ratajczaka, a autorem scenografii był Piotr Rowicki.

  Zbigniew Rokita w swoich książkach porusza tematy ważne i niezwykle interesujące, jednak nieoczywiste i niepopularne wśród autorów reportaży.

  Ładowanie...