Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Sylvia Douye

 (3 produktów)

Zmora. Czarolina. Tom 4

3/5
27,88 39,99 zł −30%
Wysyłka 24 godziny

Tajemnica mojego pochodzenia. Czarolina. Tom 3

(okładka twarda)

5/5
24,39 34,99 zł −30%
Wysyłka 24 godziny

Dziewczynka, która kochała zwierzołaki. Czarolina. Tom 2

(okładka twarda)

4/5
24,85 34,99 zł −29%
Wysyłka 24 godziny

Sylvia Douye

Sylvia Douye przyszła na świat w 1973 roku, jest francuską pisarką, tworzącą przede wszystkim książki i komiksy dla dzieci i młodzieży.

Zanim na dobre zajęła się pisaniem, ukończyła studia z biologii i zajęła się dziennikarstwem. Pisała głównie dla francuskich czasopism naukowych, w tym: "Sciences & Vie Découvertes", "E=M6", "Mon Quotidien", "Wapiti".

Początkowo publikowała niedługie komiksy „Sciences et Vie Découvertes”, następnie zajęła się tworzeniem scenariuszy do krótkich form multimedialnych. Z czasem jednak jej kariera nabrała rozpędu i mogła podpisać pierwszy kontrakt na serię "Les Zinzinventeurs", która obecnie obejmuje pięć tomów. Seria otrzymała nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême.

Sylvia Douye jest także współautorką komiksowych podręczników z zakresu fizjologii i biologii dla dzieci i młodzieży. Napisała także scenariusz do serii "Marie-Lune" narysowanej przez popularną, francuską ilustratorkę Yllyę, ta seria również została wyróżniona nagrodą Canal J w 2010 roku.

W 2018 roku Sylvia Douye opublikowała nową serię dla dzieci o tytule "Czarolina". Ten cykl także został wyróżniony przez czytelników i otrzymał nagrodę Readers' Choice Award od Mickey's Journal. Dotychczas w ramach serii, na rynku francuskim ukazało się sześć części komiksu. Główna bohaterka szybko zdobyła serca czytelników w całej Europie.

Ładowanie...