Xi
 » Sylvia Douye

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Sylvia Douye

   (5 produktów)

  Czarolina. Pan wyspy Vorn. Tom 5

  (okładka twarda)

  32,39 
  Wysyłka 24 godziny

  Czarolina. Tajemnica mojego pochodzenia. Tom 3

  (okładka twarda)

  31,69 
  Wysyłka 24 godziny

  Zmora. Czarolina. Tom 4

  (okładka twarda)

  30,09 
  Wysyłka 24 godziny

  Dziewczynka, która kochała zwierzołaki. Czarolina. Tom 2

  Sylvia Douye, Paola Antista

  (okładka twarda)

  23,79 
  Wysyłka 24 godziny

  Pewnego dnia zostanę fantastykolożką. Czarolina Tom 1

  (okładka twarda)

  32,39 
  Wysyłka 24 godziny

  Sylvia Douye

  Sylvia Douye przyszła na świat w 1973 roku, jest francuską pisarką, tworzącą przede wszystkim książki i komiksy dla dzieci i młodzieży.

  Zanim na dobre zajęła się pisaniem, ukończyła studia z biologii i zajęła się dziennikarstwem. Pisała głównie dla francuskich czasopism naukowych, w tym: "Sciences & Vie Découvertes", "E=M6", "Mon Quotidien", "Wapiti".

  Początkowo publikowała niedługie komiksy „Sciences et Vie Découvertes”, następnie zajęła się tworzeniem scenariuszy do krótkich form multimedialnych. Z czasem jednak jej kariera nabrała rozpędu i mogła podpisać pierwszy kontrakt na serię "Les Zinzinventeurs", która obecnie obejmuje pięć tomów. Seria otrzymała nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême.

  Sylvia Douye jest także współautorką komiksowych podręczników z zakresu fizjologii i biologii dla dzieci i młodzieży. Napisała także scenariusz do serii "Marie-Lune" narysowanej przez popularną, francuską ilustratorkę Yllyę, ta seria również została wyróżniona nagrodą Canal J w 2010 roku.

  W 2018 roku Sylvia Douye opublikowała nową serię dla dzieci o tytule "Czarolina". Ten cykl także został wyróżniony przez czytelników i otrzymał nagrodę Readers' Choice Award od Mickey's Journal. Dotychczas w ramach serii, na rynku francuskim ukazało się sześć części komiksu. Główna bohaterka szybko zdobyła serca czytelników w całej Europie.

  Ładowanie...