Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Sara Gay Forden

 (1 produktów)

Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku

5/5
28,27 44,90 zł −37%
Wysyłka 24 godziny

Sara Gay Forden

Sara Gay Forden jest pisarką i redaktorką z Waszyngtonu, która specjalizuje się w powieściach dotyczących biznesu i wielkich osobistości. Jest redaktorką w "Bloomberg News", kieruje zespołem znakomitych reporterów mieszkających między Waszyngtonem a Nowym Jorkiem, którym powierzono wykopywanie historii na temat egzekwowania prawa finansowego i przestępstw w wielkich korporacjach.

Sara urodziła się we Frankfurcie w Niemczech, poza Włochami mieszkała w Argentynie, Polsce i Meksyku. Posiada tytuł magistra ekonomii i spraw międzynarodowych, który uzyskała w Johns Hopkins School na kierunku nauk międzynarodowych oraz licencjat z języka angielskiego zdobyty w Mount Holyoke College.

Sara mieszkała w Mediolanie, we Włoszech przez 22 lata, relacjonując eksplozję marek modowych, takich jak Armani, Prada i Versace, w globalne megamarki. Jest autorką bestsellera "Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku”, opublikowanego w Polsce nakładem wydawnictwa Marginesy.

Podczas swojego pobytu we Włoszech Sara Gay Forden pisała także o innych tematach związanych z firmami z pierwszych stron gazet, w tym o oszałamiającej implozji włoskiego giganta mleczarskiego Parmalat. Założyła włoski magazyn dla kobiet "LUNA", pisała także cotygodniowe felietony na temat stanu branży dóbr luksusowych dla włoskiego dziennika "Milano Finanza Fashion" (MFF) i regularnie komentowała bieżącą sytuację wielkich marek w Class TV.

Ładowanie...