Xi
 » Richard Panek

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Richard Panek

   (1 produktów)

  Mózg autystyczny

  (okładka miękka)

  33,79 
  Wysyłka 24 godziny

  Richard Panek

  Richard Panek - amerykański dziennikarz, felietonista i autor książek o tematyce popularnonaukowej. Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Północno-Zachodnim (Northwestern University) w stanie Illinois oraz sztuki piękne na University of Iowa. Otrzymał prestiżowe stypendium im. Guggenheima. Karierę pisarską rozpoczął, publikując krótkie formy literackie na łamach "New York Times" i "Chicago Tribune". W kręgu jego zainteresowań znajdują się przede wszystkim: kosmologia, Wszechświat, teoria grawitacji oraz etiologia zaburzeń ze spektrum autyzmu.

  Pisze dla magazynów "New York Times", "Discover", "Esquire", "Outside" i "Smithsonian". Bierze udział w konferencjach dotyczących twórczego pisania (creative writing) i sympozjach naukowych. Współpracuje z serwisami informacyjnymi i licznymi organizacjami naukowymi (np. Scientific American, WIRED, New Scientist). Nieustannie popularyzuje naukę, tłumacząc szerokiej publiczności skomplikowane zagadnienia z zakresu fizyki i teorii kosmosu.

  Napisał "The trouble with gravity", "Waterloo Diamonds" i "The 4 Percent Universe: Dark Matter, Dark Energy and the Race to Discover the Rest of Reality". Na język polski przetłumaczono dotychczas 2 książki jego autorstwa. Są to: "Ciemna strona Wszechświata. W poszukiwaniu brakujących składników rzeczywistości" i "Mózg autystyczny. Podróż w głąb niezwykłych umysłów" (publikacja powstała we współpracy z Temple Grandin).

  Ładowanie...