Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Krzysztof Mazurek

   (3 produktów)

  Mózg autystyczny

  Temple Grandin, Richard Panek, Krzysztof Mazurek

  (okładka miękka)

  31,79 
  Wysyłka dzisiaj

  Kod Leonarda da Vinci

  Dan Brown, Krzysztof Mazurek

  (okładka miękka)

  32,29 
  Wysyłka dzisiaj

  10 rozdziałów moich

  Krzysztof Mazurek

  (okładka miękka)

  19,39 
  Wysyłka 2 dni robocze

  Krzysztof Mazurek

  Krzysztof Mazurek - pisarz, nauczyciel, anglista, tłumacz. Dzięki niemi na polskim rynku wydawniczym ukazały się przekłady takich hitów jak "Kod Leonarda da Vinci" czy "1984" George'a Orwella. Z angielskiego przetłumaczył ponad 60 powieści i książkowych publikacji. Sam także sięgnął po pióro i opublikował trzy własne książki: "Osiem kroków tanga" (2008), "Podróż na liściu bazylii" (2011) i "Mansarda" (2018). Tańczy tango argentyńskie, do pracy napędza go kawa, marzy o większych dotacjach na tłumaczenia, najefektywniej pracuje popołudniem i wieczorem.

  Studiował anglistykę na Uniwersytecie Śląskim oraz filozofię religii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Praca wykładowcy i wdrażanie studentów w arkana zawodu dawały mu sporo satysfakcji. Oprócz macierzystej placówki w Katowicach wykładał także na Uniwersytecie Bosforskim w Stambule i Uniwersytecie w Exeter w Wielkiej Brytanii.

  Tłumaczy książki z języka angielskiego na polski, współpracując z największymi polskimi wydawnictwami. Przekrój gatunkowy jest bardzo duży: od powieści i kryminałów, przez poradniki (np. "Radość życia. Podręcznik psychoterapii") i książki humanistyczne, religijne, psychologię (np. "Mózg autystyczny"), literaturę dziecięcą po poezję.

  Ładowanie...