Mózg autystyczny (Temple Grandin) - tantis.pl
Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Mózg autystyczny

Temple Grandin, Richard Panek, Krzysztof Mazurek

(okładka miękka)

5/5
Wydawnictwo: Copernicus Center Press
Liczba stron: 305

Kup w zestawie:

Mózg autystyczny
5/5
28,89 zł 49,90 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
164,70 zł
98,87 zł
oszczędzasz 65,83 zł (40%)
-42%

49,90 zł

28,89 zł

oszczędzasz 21,01 zł (42%)

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomat 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Cena minimalna: 24,90 zł 🛈

Opis

"Mózg autystyczny" to niezwykła książka autorstwa Temple Grandin i Richarda Panek, pokazująca świat z punktu widzenia osoby nieneurotypowej, czyli takiej, której mózg funkcjonuje w sposób odmienny od większości ludzi. Stanowi ona szczególnie cenne spojrzenie, ponieważ sama Grandin jest osobą autystyczną, od lat walczącą o zakończenie dyskryminacji ze względu na autyzm. Pozycja ta została uhonorowana nagrodą Goodreads w 2013 roku w kategorii non fiction.

Postrzeganie autyzmu w czasach kiedy dorastała Grandin było zupełnie inne, niż współcześnie. W latach pięćdziesiątych XX wieku autyzm uważano bowiem za jedną z odmian schizofrenii, a dzieci z taką diagnozą umieszczano w zamkniętych zakładach psychiatrycznych, gdzie ze względu na brak odpowiednej terapii, ich kondycja z reguły znacząco się pogarszała. Obecnie konsensus naukowy odnośnie leczenie autyzmu uległ znaczącym zmianom, które zmierzają w kierunku zapewnienia takim osobom jak najbardziej spełnionego i szczęśliwego życia, w integracji z resztą społeczeństwa. Jest to niewątpliwa zasługa wysiłków aktywistycznych i popularyzujących wiedzę na temat autyzmu, między innymi takich osób jak Temple Grandin.

Według autorów książki kluczem do zrozumienia osoby autystycznej są zmysły, ponieważ to właśnie dzięki nim poznajemy i doświadczamy świat na co dzień. W przypadku autyzmu funkcjonują one w sposób nieco inny, niż u większości co przekłada się odmienną perspektywę postrzegania rzeczywistości. Dlatego "Mózg autystyczny" to pozycja, która może umożliwić również odkrycie często niewykorzystanego potencjału, jaki drzemie w umysłach osób nieneurotypowych.

Temple Grandin to badaczka i wykładowczyni zootechniki na Uniwersytecie Kolorado. Jej książki wielokrotnie trafiały na listy bestsellerów i do tej pory przetłumaczono je na kilkanaście języków świata. Jest ona również główną bohaterką filmu fabularnego o jej życiu z 2010 roku, który uhonorowano licznymi nagrodami, w tym Złotym Globem i Emmy. W tym samym roku zaliczono ją do grona stu najbardziej wpływowych osób amerykańskiego tygodnika "Time". Współautorem książki jest Richard Panek, amerykański pisarz, dziennikarz i popularyzator nauki. Do tej pory opublikował kilka książek oraz liczne artykuły, między innymi dla Scientific American, WIRED, New Scientist oraz Discover.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 760147
Tytuł Mózg autystyczny
Autor Temple Grandin, Richard Panek, Krzysztof Mazurek
Wydawnictwo Copernicus Center Press
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 305
Data premiery 2018-04-12
Rok wydania 2018
Wymiary produktu [mm] 21
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.34
Cena detaliczna 49,90 zł
Nasza cena 28,89 zł
Powiązane tematy: Bestseller

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Adam M.

Klient zweryfikowany

5/5
| 19-12-2022 | Recenzja zweryfikowana
Bardzo ciekawa książka, poruszająca nieznany dotąd obszar wiedzy. Dzięki niej, można lepiej zrozumieć funkcjonowanie "myślenia" u osób u których zdiagnozowano formy autyzmu. Dzięki temu, można lepiej dostroić się do nich podczas współpracy, w biznesie, w życiu. Ta pozycja to moim zdaniem Game changer.

Asia N.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 11-04-2022 | Recenzja zweryfikowana
Książka bardzo ciekawe! Dowiedziałam się dzięki niej bardzo dużo na temat spektrum autyzmu, temat funkcjonowania osoby ze spektrum oraz na temat jej mózgu. Książka również ukazuje świat postrzegany przez osoby autystyczne, dzięki temu pozwala rozumieć ich świat i zachowania. Uważam, że książka jest bardzo rzetelnym źródłem informacji na temat autyzmu, ponieważ sama się z nim zmaga. Autorka ukazuje świat ze strony naukowej i typowo teoretycznej, ale także podaje swoje własne doświadczenia i przeżycia. Autorka również wprowadza czytelnika w temat autyzmu poprzez przywoływanie pewnych historii z własnego życia. Dzięki książce czuję, że przybliżyłam się do tego tematu, poznałam informacje, których nigdzie indziej nie mogłam znaleźć. Jeśli ktoś się zastanawia nas zakupem tej książki to zachęcam. Pomimo wielu naukowych treści książka jest bardzo ciekawa i wciągająca. Jeśli interesujesz się tematem spektrum autyzmu i chcesz przybliżyć sobie ten temat to uważam, że książka jest idealna. Fakt, że autorka znajduję się ze spektrum autyzmu, a wydała książkę ukazuje, że nie wszystkie stereotypy na temat osób ze spektrum są prawidłowe. Książka jest bardzo motywująca i skłaniająca do przemyśleń. Świat widziany z perspektywy osoby neurotypowej jest inny od świata widzianego przez osobę ze spektrum. Dzięki książce zrozumiesz, jakie czynniki utrudniają funkcjonowanie osoby z autyzmem w społeczeństwie oraz dowiesz się, że nie każda osoba ze spektrum jest taka sama. Dużo bardzo ciekawej i przydatnej wiedzy. Polecam!

Alicja

Klient zweryfikowany

5/5
| 19-02-2022 | Recenzja zweryfikowana
Temple Grandin obrazowo i klarownie pokazuje świat osób w spektrum autyzmu. Osobom neurotypowym często trudno zobaczyć, co dzieje się z osobami ze spektrum. Lektura książki autystyczny mózg, pozwala zobaczyć jak działa i funkcjonuje postrzeganie osób z ASC.

Lidia B.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 20-02-2021 | Recenzja zweryfikowana
To książka biograficzna, która pozwala zauważyć dużą różnicę pomiędzy mózgiem osoby normalnej, a osoby dotkniętej autyzmem. Kiedy autorka zauważyła że jest inna niż reszta społeczeństwa zaczęła zastanawiać się jak ma się w tym społeczeństwie funkcjonować. Książka krok po koku ukazuje obraz ludzkiego mózgu i jego złożoność. Bardzo fajna pozycja pokazująca jak wiele możemy się nauczyć o otaczającym nas świecie.

Filip L.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 20-02-2021 | Recenzja zweryfikowana
Książka może całkowicie zmienić myślenie na temat osób z autyzmem. Dokładnie opisuje jak wygląda świat widziany oczami osoby autystycznej. To książka warta przeczytania, ciekawa i motywująca. Autorka sama jest osobą z autyzmem, jednak nie przeszkodziło jej to w dążeniu do celu.

Mirosław F.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 18-02-2021 | Recenzja zweryfikowana
Dwóch fantastycznych znawców tematu połączyło swoje siły i stworzyło książkę, która może choć trochę przybliżyć świat osób z autyzmem. To zbiór informacji od strony naukowej, a także uświadomienie jak wygląda świat z punktu widzenia autystyka. Autorka podpowiada jak można wykorzystać potencjał kryjący się w tym różnorodnym sposobie myślenia. Ciekawa publikacja.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat 24/7
czas dostawy
6. lutego, poniedziałek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
6. lutego, poniedziałek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
6. lutego, poniedziałek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
6. lutego, poniedziałek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
6. lutego, poniedziałek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
6. lutego, poniedziałek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
6. lutego, poniedziałek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
6. lutego, poniedziałek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...