Michael Green

  (4 produktów)

Michael Green jest amerykańskim pisarzem i producentem.

Sortuj:
Popularność
Amerykańska broń pancerna II wojny światowej
41,09 zł

Wysyłka dzisiaj

424 str.

okładka miękka

Amerykańska broń pancerna II wojny światowej
An Interreligious Dialogue
40,53 zł

Wysyłka dzisiaj

126 str.

okładka miękka

An Interreligious Dialogue
Wyświetl:
Wybierz ...

Michael Green jest autorem oraz współautorem kilku scenariuszy filmów fabularnych w tym: 'Logan', 'Alien: Covenant', 'Blade Runner 2049' i 'Murder on the Orient Express', wszystkie pojawiły się w 2017 roku. Za 'Logana', nad którym pracował razem z Jamesem Mangold i Scott Frank otrzymał nominacje do Oscara - za najlepszy scenariusz adaptowany.

Michael Green wychowywał się z stanie Nowy Jork w Mamaronec, jest synem dewelopera i Żydówki. Ukończył Uniwersytet Stanforda, po zakońzeniu edukacji wrócił do Nowego Jorku, gdzie przez pewien czas pracował dla HBO (dzień roboczy spędzał na czytaniu scenariuszy innych pisarzy).

Jego pierwszym scnariuszem telewizyjnym był Seks w wielkim mieście. Był twórcą i scenarzystą serialu NBC Kings z 2009 roku, dramatu opartego na biblijnej historii króla Dawida, ale rozgrywającego się w alternatywnej teraźniejszości.

W 2007 roku Green, wraz z resztą zespołu scenarzystów Bohaterów, został nominowany do nagrody Emmy za najlepszy serial dramatyczny oraz do nagrody WGA za nowy serial.

W 2009 roku Green został zatrudniony przez 20th Century Fox do napisania wczesnej wersji roboczej Fantastycznej czwórki z producentem Akiva Goldsmanem.

Michael Green jest autorem i współautorem kilku powieści graficznych, w tym Blade Runner Blade Runner 2019 tworzonej z Mikem Johnsonem.

Filtry
Kategorie
24 godziny (4)
Egmont (2)
Wydawnictwo RM (1)
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego (1)
-
Blade Runner (1)
Blade runner 2019 (1)
polski (3)
angielski (1)
miękka (2)
twarda (2)