Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Mathilda Masters

   (5 produktów)

  321 intrygujących faktów o zwierzętach

  (okładka twarda)

  55,19 
  Wysyłka dzisiaj

  321 fascynujących faktów historycznych

  Mathilda Masters, Louize Perdieus, Alicja Oczko

  (okładka twarda)

  56,69 
  Wysyłka dzisiaj

  321 superciekawych faktów, które trzeba poznać

  Mathilda Masters

  (okładka twarda)

  60,19 
  Wysyłka 2 dni robocze

  101 nieziemsko nudnych faktów

  Mathilda Masters, Alicja Oczko

  (okładka twarda)

  43,39 
  Wysyłka dzisiaj

  123 superważne fakty o miłości i seksie

  Mathilda Masters, Louize Perdieus, Alicja Oczko

  (okładka twarda)

  33,19 
  Wysyłka dzisiaj

  Mathilda Masters

  Mathilda Masters (pseudonim Hilde Smeesters, Borgerhout) to belgijska pisarka literatury dziecięcej i autorka książek dla młodzieży. Studiowała nauki o komunikacji na Wolnym Uniwersytecie Brukselskim. Smeesters jest znana również jako dziennikarka, ghostwriterka oraz pisarka.

  Już jako dziecko Masters wygrała konkurs na pisanie opowiadaniem "Złodziej z szafy", po tym zwycięstwie kontynuowała pisanie. Autorka w swoich pracach często inspiruje się pracą Roalda Dahla, zwłaszcza jego umiejętnym przeplataniem fantazji z rzeczywistością. Autorka pisze także książki dla dorosłych, w tym niektóre thrillery z serii "Code 37" (pod pseudonimem Tille Vincent), inspirowane popularnym w Belgii serialem sensacyjnym.

  Mathilda Masters pisze także książki popularnonaukowe, które dotychczas zostały przetłumaczone na kilkanaście języków, w tym polski. Przy "123 superciekawych faktach o klimacie", Masters współpracował z Hansem Bruyninckxem, dyrektorem Europejskiej Agencji Środowiska. W 2019 roku Masters napisała historię dla nowej strefy tematycznej Land of Legends w belgijskim parku rozrywki Bobbejaanland.

  Książki dla dzieci i młodzieży jej autorstwa były wielokrotnie nagradzane. W 2019 roku została zwyciężczynią III grupy Dziecięcego i Młodzieżowego Jury. Rok później Masters ponownie została laureatem III grupy Jury Dziecięcego i Młodzieżowego, z czwartą częścią serii "The kitchen prince of Mocano".

  Autorka zdobywała również nagrody za swoje książki naukowe. "123 superciekawe fakty o klimacie" zostały ogłoszone najbardziej inspirującą książką o klimacie dla dzieci w 2020 roku.

  Ładowanie...