Xi

Małgorzata Woźniak-Diederen

 (2 produktów)

321 intrygujących faktów o zwierzętach

Mathilda Masters, Louize Perdieus, Małgorzata Woźniak-Diederen

(okładka twarda)

51,99 
Wysyłka dzisiaj

Pod nóż. 28 niezwykłych operacji w historii chirurgii

Arnold van de Laar, Małgorzata Woźniak-Diederen

(okładka zintegrowana)

32,49 
Wysyłka dzisiaj

Małgorzata Woźniak-Diederen

Małgorzata Woźniak-Diederen jest polską tłumaczką, zajmującą się literaturą belgijską i holenderską. Mieszka w Holandii od 1990 r. Współpracuje z fundacją Stichting Literatura, która popularyzuje twórczość pisarzy belgijskich oraz holenderskich w Polsce. Ponadto autorka promuje literaturę polską w Belgii i Holandii. Współpracowała również z projektem literackim citybooks.eu.

Małgorzata Woźniak-Diederen tłumaczy książki od 2006 r. dzięki ogromnemu zamiłowaniu do literatury belgijskiej i holenderskiej. Najbardziej lubi te teksty, które przekazują jej nową wiedzę o świecie. Jest znana z tego, że proponuje wydawcom ciekawe propozycje zagranicznych autorów. Tłumaczka współpracuje z największymi wydawnictwami w Polsce, a wśród nich znajdują się chociażby Sonia Draga, Czarne oraz W.A.B. Ponadto często bierze udział w kursach, z których korzystają znakomici polscy tłumacze. Warto wymienić tu warsztaty Letterenfonds i Vertalershuis oraz kurs Master Classes Nederlands-Pools.

"321 intrygujących faktów o zwierzętach" - książka o niezwykłym bogactwie przyrody, którą przetłumaczyła Małgorzata Woźniak-Diederen. Zbiera niesamowite ciekawostki przyrodnicze. Czytelnik dowiaduje się, w jaki sposób zwierzęta potrafią przekazywać informacje otoczeniu, budować gniazda i unikać zagrożenia. Tajemnice natury wyjaśnia belgijska podróżniczka oraz pisarka, Mathilda Masters. Autorka wędruje po całym świecie w poszukiwaniu niezwykłych gatunków zwierząt i roślin oraz opisuje kulturę odwiedzanych krajów. Szczegółowe ilustracje, które opracowała Louize Perdieus, uzupełniły odkrycia badaczki. Ta wyjątkowa książka jest znakomitym sposobem rozwijania u dzieci wrażliwości na współczesne problemy ochrony przyrody. Autorzy uczą dbania o środowisko naturalne i wyjaśniają, dlaczego należy doceniać zróżnicowanie przyrody.

Ładowanie...