Xi

Marek Budzisz

 (4 produktów)

Samotność strategiczna Polski

Marek Budzisz

(okładka miękka)

45,29 
Wysyłka 24 godziny

Wszystko jest wojną. Rosyjska kultura strategiczna

Marek Budzisz

(okładka miękka)

47,59 
Wysyłka 24 godziny

Armia Nowego Wzoru. Styczeń 2022

(okładka miękka)

51,99 
Wysyłka 24 godziny

Wielka gra o Ukrainę

(okładka miękka)

43,09 
Wysyłka 24 godziny

Marek Budzisz

Marek Budzisz jest polskim ekspertem ds. Rosji i postsowieckiego Wschodu. Z wykształcenia jest historykiem i absolwentem tego kierunku na Uniwersytecie Warszawskim. Zawodowo natomiast zajmuje się zarządzaniem, pracuje jako dyrektor finansowy w prywatnym funduszu inwestycyjnym.

W przeszłości pracował także jako dziennikarz w telewizji (Puls Dnia), radio (Radio Plus) oraz w dzienniku Życie. Ponadto był doradcą ministra szefa kancelarii Premiera oraz ministra finansów w rządzie Jerzego Buzka. W młodości była także jednym z uczestników opozycyjnego Ruchu Młodej Polski, który działał antykomunistycznie, dążąc do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Obecnie Marek Budzisz jest analitykiem, który regularnie pisze na tematy postsowieckiego Wschodu na swym blogu "Wieści z Rosji" oraz czasopismach i na portalach, w tym w: "Tygodniku TVP", "Nowej Konfederacji", "Dzienniku Gazecie Prawnej", "Rzeczach Wspólnych", "Gospodarce" oraz "Gazecie Bankowej".

Jest autorem licznych książek z zakresu nauk politycznych, w tym: "Armii Nowego Wzoru. Styczeń 2022", "Iluzji wolnej Białorusi" oraz "Wszystko jest wojną. Rosyjska kultura strategiczna", w której Budzisz prezentuje analizę tzw. kultury strategiczne Rosji, która według niego stanowi podstawy decyzji podejmowanych przez rosyjskie władze, a które to decyzje nie pozostają bez wpływu na cały świat.

Ładowanie...