Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Samotność strategiczna Polski

"Samotność strategiczna Polski" to publikacja znanego historyka i dziennikarza, który tym razem przygląda się obecnemu systemowi sojuszniczemu Polski oraz bada jego stabilność. Według autora, państwo powinno niezależnie tworzyć otaczającą obywatela przestrzeń, zapewniając mu bezpieczeństwo. Do tego potrzebny będzie jednak nowoczesny plan strategiczny, który ustabilizuje sytuację Polski w polityce Czytaj więcej

 • Wydawnictwo: Zona Zero
 • Data premiery: 2023-02-01
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 400
 • Wymiary: 227 x 160

"Samotność strategiczna Polski" to publikacja znanego historyka i dziennikarza, który tym razem przygląda się obecnemu systemowi sojuszniczemu Polski oraz bada jego stabilność. Według autora, państwo powinno niezależnie tworzyć otaczającą obywatela przestrzeń, zapewniając mu bezpieczeństwo. Do tego potrzebny będzie jednak nowoczesny plan strategiczny, który ustabilizuje sytuację Polski w polityce międzynarodowej. Samotność strategiczna nie oznacza odrzucenia systemu sojuszniczego, a raczej jego nowe rozumienie.

"Samotność strategiczna Polski" - o czym jest książka?

Marek Budzisz zastanawia się nad potencjalnymi sojusznikami Polski i jej prawdziwą niezależnością. Jego zdaniem polska polityka powinna prowadzić samotność strategiczną, oznaczającą po prostu mocną świadomość tego, że nie wszystkie cele kraju muszą być jednakowe z celami sojuszników. Polska musi więc skupić się na własnej sytuacji politycznej oraz wyzwaniach, jakie wynikają z jej położenia geograficznego i warunków związanych z gospodarką państwa. Autor w swojej publikacji omawia te zagadnienia, szukając nowej drogi rozwoju kontaktów z innymi krajami.

"Samotność strategiczna Polski" - opinie

"Samotność strategiczna Polski" Marka Budzisza to analiza polskiej polityki międzynarodowej, a przy tym próba znalezienia skutecznej strategii podczas działań prowadzonych z obecnymi i nowymi sojusznikami. Autor nie proponuje odrzucenia kontaktów z NATO lub USA, ale raczej uświadamia, że Polska musi na nowo przemyśleć obecny układ sojuszniczy. Sama rozwiąże swoje wyzwania strategiczne, zmieniając dzięki temu układ sił w polityce międzynarodowej. Przede wszystkim jednak badacz zwraca uwagę na to, że nawet państwa rozwijające się w tym samym kierunku powinny pamiętać o tym, że ten rozwój następuje w różnych krajach z różną szybkością.

Marek Budzisz analizuje układ sojuszniczy Polski z krajami europejskimi i USA oraz międzynarodowymi organizacjami. Zastanawia się przy tym nad zasobami militarnymi państwa i analizuje zagrożenie wojną. Próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, czy dotychczasowi sojusznicy Polski rzeczywiście mogą zrealizować podjęte zobowiązania sojusznicze.

Marek Budzisz jest historykiem i dziennikarzem. Studiował historię na Uniwersytecie Warszawskim. To znawca polityki Rosji oraz krajów postsowieckich. Należał do antykomunistycznego Ruchu Młodej Polski. Był również doradcą ministra finansów. Obecnie autor jest znanym analitykiem, omawiającym głównie politykę krajów należących kiedyś do ZSRR.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3335237
Tytuł
Samotność strategiczna Polski
Wydawnictwo
Liczba stron
400
Data premiery
2023-02-01
Rok wydania
2023
Wymiary produktu [mm]
227 x 160
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.54
Długość
165
Głębokość
240
Wysokość
160
Cena detaliczna
79,91 zł
Nasza cena
53,88 zł
Zobacz więcej
Bądź pierwszy!
Twoja recenzja produktu “Samotność strategiczna Polski” będzie bardzo przydatna dla innych użytkowników.
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 5. marca, wtorek
0,00 zł

O Autorze


3335237
Ładowanie...