Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Kelly Starrett

   (4 produktów)

  Gotowy do biegu. Jak uwolnić wrodzoną zdolność do biegania bez kontuzji

  (okładka okładka miękka)

  46,94 
  Wysyłka 24 godziny

  Stworzony do ruchu

  46,94 
  Wysyłka 24 godziny

  Kelly Starrett

  Kelly Starrett jest amerykańskim fizjoterapeutą, trenerem CrossFitu i popularyzatorem prawidłowego ćwiczenia.

  Przed rozpoczęciem kariery terapeutycznej był aktywnym sportowcem. Dorastał w niemieckim Garmisch, gdzie uprawiał narciarstwo alpejskie i spływy kajakowe. Rozpoczynając szkołę średnią, przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych, gdzie kontynuował trenowanie kajakarstwa. Był dwukrotnym mistrzem kraju oraz brał udział w zawodach międzynarodowych. W 2004 roku został zmuszony do zakończenia kariery, gdy doznał chronicznego przeciążenia mięśni i stawów.

  Zaczął interesować się CrossFitem oraz rozpoczął studia fizjoterapeutyczne. Wraz z żoną założył jedną z pierwszych na świecie siłownię CorssFit, która przykuła uwagę wielu sportowców, dzięki naciskowi kładzionemu w niej na bezpieczeństwo i ochronę przed kontuzjami.

  Chcąc spopularyzować swoje metody, w 2013 roku wydał książkę Bądź sprawny jak lampart, która zyskała miano bestsellera. Kolejną, zatytułowaną Gotowy do biegu wydał w roku 2015. Pozycja skupiała się na odpowiedniej technice biegania. Następnie w roku 2016 światło dzienne ujrzała Skazany na biurko. Postaw się siedzącemu światu, objaśniająca groźne, długoterminowe efekty siedzącego trybu życia.

  Starrett wraz z żoną prowadzą organizację non-profit „StandUp Kids”, która zbiera pieniądze na zakup specjalnych biurek dla dzieci w szkołach. Ponadto od 2011 roku jest autorem popularnego bloga treningowego „MobilityWOD”, uznawanego w krajach anglojęzycznych za jeden z najlepszych sportowych blogów.

  Ładowanie...