Xi

John Matthews

 (1 produktów)

Tarot pradawnego lasu

Mark Ryan, John Matthews

(okładka pudełko)

112,39 
Wysyłka dzisiaj

John Matthews

John Matthews przyszedł na świat w 1948 roku, jest brytyjskim naukowcem, autorem, głównym znawcą i światowej sławy autorytetem legend arturiańskich i ezoterycznej mądrości oraz tradycji celtyckich. Naucza i wykłada na całym świecie. Mieszka ze swoją żoną Caitlin w Oksfordzie w Anglii.

John Matthews od prawie pięćdziesięciu lat zajmuje się badaniem tajemnic Wielkiej Brytanii, w tym legend arturiańskich i mitów o Graalu. Opublikował ponad dziewięćdziesiąt książek na temat mitów, legend arturiańskich i studiów o Graalu, w tym "The Graal: Quest for the Eternal" (1981), "The Camelot Oracle" (2012, z Willem Worthingtonem).

Jest również autorem opowiadania, tomiku poezji i kilku książek dla dzieci, w tym powieści o tytule "Piraci" (2006), która przez dwadzieścia dwa tygodnie znajdowała się na liście bestsellerów "New York Times". Jego książka "Arthur of Albion" (2009) zdobyła wiele nagród, w tym Złoty Medal od NAPPA, złotą nagrodę Moonbeams oraz nagrodę BIB Golden Apple Award.

Wykładał w całej Europie i Stanach Zjednoczonych, był doradcą wielu projektów medialnych, w tym filmu Jerry'ego Bruckheimera "Król Artur". Wystąpił w History Channel i Discovery Channel w programach na temat Artura i Świętego Graala. Otrzymał również nagrodę BAFTA za pracę nad edukacyjnym DVD, które było dodatkiem do filmu "Król Artur".

John Matthews jest także współautorem kilku talii tarota, w tym "Tarota pradawnego lasu", którego autorem jest również brytyjski aktor oraz twórca komiksowy Mark Ryan.

Ładowanie...