Xi
 » Hiro Kamigaki

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Hiro Kamigaki

   (2 produktów)

  Detektyw Pierre w labiryncie

  (okładka twarda)

  31,59 
  Wysyłka 24 godziny

  Pierre i Miasto Labiryntów. W poszukiwaniu skradzionego kamienia. Tom 1 wer. ukraińska

  Hiro Kamigaki, IC4Design

  (okładka twarda)

  51,29 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Hiro Kamigaki

  Hiro Kamigaki jest znakomitym japońskim ilustratorem i założycielem zespołu ilustratorów tworzących jako IC4Design. To wyjątkowe studio graficzne zdobyło wiele prestiżowych nagród, zachwycając krytyków sztuki na całym świecie. Artyści słyną z niesamowitego przywiązania do szczegółu, tworząc wieloelementowe dzieła, zachwycające złożonością oraz wyrazistą kolorystyką. Grupa zyskała międzynarodowy rozgłos dzięki współpracy z wielkimi firmami. Do ich klientów należą chociażby Google i Toyota. Czytelnikom są jednak przede wszystkim znani dzięki wspaniałym książkom obrazkowym, których głównym bohaterem jest sympatyczny detektyw Pierre.

  Hiro Kamigaki słynie z wręcz obsesyjnej szczegółowości. Artysta i jego zespół wykonują różne zamówienia, zazwyczaj tworząc sztukę użytkową. Ich twórczość można znaleźć na lotnisku, w sklepach z pamiątkami, a nawet w czasopismach. Autor jest również pomysłodawcą wyjątkowych książek z labiryntami, przez które wędruje detektyw Pierre. Te zachwycające książki obrazkowe trafiły już do kilkudziesięciu krajów świata, zyskując dużą popularność. Czytelnicy razem z bohaterami muszą powstrzymać groźnego złoczyńcę przed zniszczeniem całego miasta. Dzięki pewnemu przedmiotowi przeciwnik zdobył moc umożliwiającą tworzenie niebezpiecznych labiryntów. Co ciekawe, czytelnik bierze udział w przygodzie, rozwiązując różne zagadki. Przede wszystkim na uwagę zasługują niesamowite ilustracje, w których nagromadzenie elementów oraz kolorów wydaje się nadmierne, jednak jest tak dobrze przemyślane, że nie przytłacza odbiorcy. Te wyjątkowe książki doceniają dzieci i rodzice na całym świecie.

  Hiro Kamigaki często nawiązuje w swojej twórczości do typowych elementów przestrzeni miejskiej. Zainspirowany europejskim budownictwem, znakomicie oddaje charakter zatłoczonych miast. Duży wpływ na tego ilustratora miała również wystawa dzieł, które opracował Shusei Nagaoka. Prezentowała przestrzeń futurystycznego miasta. Następnie artysta odkrył rysowników komiksowych i zaczął tworzyć własne dzieła. Dlaczego wybrał właśnie europejskie budownictwo? Jego zdaniem to ten styl dobrze współgra z labiryntami. Hiro Kamigaki ceni artystów przedwojennych, a na jego ilustracje wpłynęła również współpraca z firmą produkującą gry. Dąży do tego, by ilustracja od razu zwracała uwagę odbiorcy oraz wywierała na nim silne wrażenie, zachęcając do dokładnego przyjrzenia się wszystkim szczegółom.

  "Detektyw Pierre w labiryncie" - czytelnik pomaga detektywom rozwiązać zagadki i pokonać wyzwania przygotowane przez przeciwnika, która zagraża całemu miastu. Przy okazji poznaje wspaniały styl twórczości Hiro Kamigakiego. Labirynty pełne kolorów oraz szczegółów ćwiczą spostrzegawczość i rozbudzają wyobraźnię.

  Ładowanie...