Xi
 » Francois-Regis Gaudry

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Francois-Regis Gaudry

   (2 produktów)

  Italia na talerzu. Wszystko o kuchni włoskiej

  (okładka twarda)

  160,09 
  Wysyłka 24 godziny

  Francja na talerzu. Wszystko o kuchni francuskiej

  Francois-Regis Gaudry

  (okładka twarda)

  160,99 
  Dostępne od 2023-10-13

  Francois-Regis Gaudry

  François-Régis Gaudry przyszedł na świat w Sainte-Foy-lès-Lyon, 19 sierpnia 1975 roku. Jest francuskim dziennikarzem, autorem i krytykiem kulinarnym. Prowadzi program radiowy "On va deguster le dimanche" we France Inter oraz "Très Très Bon" w Paris Premiere. Ukończył Instytut Studiów Politycznych w Paryżu.

  Od 1999 roku Współpracował z "Fooding" - przewodnikiem dedykowanym głównie restauratorom. Następnie dołączył do stron politycznych "L'Express", a od 2005 r. do strony "Saveurs" i kolumny kulinarnej, zastępując Jean-Luca Petitrenauda .

  W 2015 roku opublikował "On va Déguster" - encyklopedię kulinarną gromadzącą materiał z jego dotychczasowych audycji radiowych z Marabout oraz z Radia France.

  W 2017 roku François-Régis Gaudry opublikował "On va deguster la France". Książka została przetłumaczona na język angielski jesienią 2018 roku pod tytułem "Zjedzmy Francję!".

  Od września 2007 prowadzi na kanale Paris Première "Très très bon", program kulinarny, który zawiera najnowsze wiadomości ze świata kuchni Paryża i okolicznych regionów. W 2018 roku był jurorem, obok swojej koleżanki dziennikarki Estérelle Payany, odcinka poświęconego Francji w amerykańskim konkursie kulinarnym "The Final Table" na Netflixie.

  W 2020 roku był prowadzącym drugiej część wieczoru 11 sezonu Top Chef "Les grands duels", u boku Stéphane'a Rotenberga.

  Ładowanie...