Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Aleksandra Weksej

 (7 produktów)

Mikrobiom skóry

5/5
33,27 44,99 zł −26%
Wysyłka dzisiaj

Zbuduj swój dom wokół mojego ciała

33,48 52,90 zł −37%
Wysyłka dzisiaj

Miłość zimową porą

(okładka miękka)

33,38 39,90 zł −16%
Wysyłka dzisiaj

Beach Read. Wakacyjny romans

(okładka miękka)

5/5
28,76 39,90 zł −28%
Wysyłka 3 dni robocze

Power hour. Godzina mocy

(okładka miękka)

34,74 46,99 zł −26%
Wysyłka dzisiaj

Aleksandra Weksej

Aleksandra Weksej to polska tłumaczka, specjalizująca się w języku angielskim i języku francuskim. Należy do Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury. Najczęściej tłumaczy książki popularnonaukowe, fantastykę, poradniki oraz książki dla dzieci i młodzieży. Dzięki tej tłumaczce polski czytelnik można poznać znakomitą literaturę popularnonaukową oraz wspaniałe powieści, które właśnie zyskują ogromną popularność na świecie.

Aleksandra Weksej studiowała lingwistykę stosowaną na Uniwersytecie Warszawskim. Ponadto ukończyła studia podyplomowe dla tłumaczy literatury na Uniwersytecie Jagiellońskim. Karierę jako tłumaczka rozpoczęła w 2013 r. Bardzo lubi tłumaczyć książki dla dzieci, a także powieści współczesnych pisarzy. Stara się regularnie uczestniczyć w spotkaniach z innymi tłumaczami, organizowanych na różnych festiwalach literackich. W wolnych chwilach wyrusza na górskie wycieczki.

"Jak działają ludzie? Co nauka może nam powiedzieć o życiu, miłości i relacjach" - książka, którą napisała dr Camilla Pang, a przetłumaczyła Aleksandra Weksej. Ta pozycja zdobyła nagrodę Royal Society 2020, przyznawaną najlepszej książce popularnonaukowej. Autorka wyjaśnia, jak działają i skąd się biorą niejednoznaczne zwyczaje społeczne. Korzystając z szerokiej wiedzy biologicznej oraz chemicznej, opisuje ludzkie zachowanie w różnych sytuacjach i mechanizmy, które wpływają na relacje międzyludzkie. To niesamowita publikacja o naturze człowieka.

Ładowanie...